چگونه یک متن را سئو کنیم؟

چگونه یک متن را سئو کنیم؟

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=8568

سئو متن جزو اولین و مهمترین مباحث در سئو میباشد. سئو متن صفحات شما را بهینه می کند تا موتورهای جستجو راحت تر محتوای آن را کرال و رتبه بندی کنند همچنین باعث جذب ترافیک از سوی کاربران میشود.

اگر محتوا بدون در نظر گرفتن سئو ایجاد شده باشد، ممکن است به نظر مناسب موتورهای جستجو نباشد و خزنده ها حتی متوجه نشوند که صفحه در مورد چیست.

محتوا و سئو با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند و نوشتن متن سئو شده یک تکنیک بازاریابی است که  تاثیر بلند مدتی بر بازدید وبسایت شما دارد.

ما در این مقاله قوانین سئو متن و تکنیک های مورد نیاز برای سئو کردن محتوای وبسایت را بررسی خواهیم کرد.

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به عبارت ساده، سئو به معنای فرآیند بهبود وب سایت شما برای افزایش دیده شدن آن در موتورهای جستجو مثل گوگل است.

سئو کمک میکند هر زمان که افراد به جستجو می‌پردازند به محتوای وب سایت شما (مثل محصولاتی که می فروشید، خدماتی که ارائه می کنید، اطلاعات در مورد موضوعاتی که در آن تخصص ویا تجربه عمیقی دارید) دسترسی داشته باشند

هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال پیدا شدن و کلیک روی آنها بیشتر می شود. در نهایت، هدف بهینه‌سازی موتور جستجو کمک به جذب بازدیدکنندگان وب‌سایت است که تبدیل به مشتری، مشتری یا مخاطبی می‌شوند که مدام برمی‌گردد.

 

تکنیک برای نوشتن سئو متن

بهترین تکنیک برای نوشتن محتوای سئو چیست؟

نوشتن محتوا سئو شده می‌تواند چالش بزرگی باشد، اما اگر از قوانین سئو متن به بسیار ساده هم هستند پیروی کنید، می‌توانید یک محتوا متناسب با موتورهای جستجو بنویسید.

برای انجام این کار، باید روی سه چیز تمرکز کنید:

 1. بدانید که جستجوگران هنگام جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما به چه چیزی نیاز دارند. (هدف جستجو)
 2. بهترین پاسخ ممکن را برای یک عبارت جستجوی داده شده ایجاد کنید (یعنی تحقیق و دانش)
 3. پاسخ را به گونه ای ارائه دهید که خواندن و درک آسان باشد (یعنی مهارت های نوشتاری خوبی داشته باشید)

فراتر از آن، شما همچنین باید اصول اولیه عناصر سئوی درون صفحه، مانند متا تگ ها، متن جایگزین تصویر، لینک های داخلی و غیره را بدانید.

علاوه بر اینها، متون سئو باید تا حد امکان گسترده باشند، زیرا هرچه محتوای یک صفحه بیشتر باشد، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در لیست بالا در موتورهای جستجو وجود دارد.

همچنین مهم است که کلمات کلیدی به طور طبیعی گنجانده شوند – اما نه خیلی زیاد، در غیر این صورت متن تکه تکه و غیر طبیعی به نظر می رسد.

یک نکته خوب نیز این است که کلمات کلیدی را در ابتدا و انتهای متن قرار دهید، زیرا به این ترتیب بیشترین تاثیر را دارند.

اهمیت موضوع و کلمه کلیدی خوب

اگر متنی در مورد سگ ها بنویسید، اما هیچ یک از مخاطبان هدف شما به سگ ها علاقه ای نداشته باشند، متن رتبه خوبی نخواهد داشت. درعوض، باید در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود فکر کنید و سپس متنی در مورد آن بنویسید.

متن را طوری طراحی کنید که برای موتورهای جستجو بهینه شود. این شامل استفاده از کلمات کلیدی مناسب سئو و ساختاربندی متن است که خواندن و درک آن برای موتورهای جستجو آسان باشد.

اگر این را جدی بگیرید، محتوا شما شانس بیشتری برای نمایش در نتایج جستجو خواهد داشت.

 همچنین در سئو محتوا باید توجه کنید که متن باید برای افراد جالب باشد. اگر متن فقط برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد و برای مردم جالب نباشد، کاربران صفحه شما را را ترک خواهند کرد و نتیجه خوبی نخواهید گرفت. پس یادتان باشد که متن هایتان را علاوه بر موتورهای جستجو برای کاربران هم بهینه باشد.

سئو کردن محتوا

چگونه یک متن را سئو کنیم؟

همانطور که میدانید سئو و محتوا با یکدیگر ارتباط نزدیک دارند. به هر حال، بدون سئو ممکن است محتوای شما در جایی در صفحه 50 نتایج جستجو گم شود و همه ما می دانیم که ترافیک در آن صفحات بسیار کمتر است.

به همین ترتیب، رسیدن شما به رتبه اول زمانی میتواند رضایت بخش و با ترافیک بالا همراه باشد که افراد پس از کلیک بتوانند از محتوا استفاده بهینه کنند.

به همین دلیل است که یک رابطه خوب بین سئو و محتوای عالی ضروری است! در ادامه 10 نکته در مورد نحوه نوشتن متن سئو بررسی خواهد شد که کمک میکند محتوا شما ارزشمند و در عین حال از نظر سئو قوی باشد.

 1. محتوا را برای مخاطبان خود بنویسید

این نکته یکی از قوانین سئو متن است. به نظر می رسد به اندازه کافی آسان است، اما بسیاری از وبسایت ها اشتباه محتوا تولید می کنند.

محتوایی بنویسید که منافع بازار هدف شما را جلب کند یا به سوالات آنها پاسخ دهد. لازم نیست همه پست ها در مورد محصول یا خدمات شما باشند، اما همه آنها باید مرتبط با صنعت شما باشند.

با نوشتن محتوای سئو پسند که جالب و آموزنده است، خود و شرکتتان را به عنوان یک متخصص موثر در صنعت خود معرفی کنید و این کار را بهتر از رقبای خود انجام دهید.

 1. عنوان و توضیحات متا را بهینه کنید

تگ عنوان و توضیحات متا به گوگل و سایر موتورهای جستجو درباره موضوع وب‌سایت شما اطلاع می‌دهد. این اطلاعات همچنین در نتایج جستجو برای مشاهده کاربران نشان داده می شود و بهینه سازی آن می تواند به آنها کمک کند تا به سایت شما مراجعه کنند.

 بنابراین قدرت یک عنوان و توضیحات متا را در سئو را دست کم نگیرید! عنوان هایی بنویسید که واضح و جالب باشند و از کلمات کلیدی اصلی استفاده کنند (چیزی که مخاطبان جستجو میکنند).

علاوه بر یک عنوان عالی، همچنین مطمئن شوید که توضیحات متا شما جالب باشد و موضوع مقاله شما را بیشتر توضیح دهد. یک توضیحات متا خوب، تجربه کاربر را در اولویت قرار می دهد و دارای سه ویژگی زیر است:

به این سؤالات کاربر پاسخ می دهد: “صفحه درباره چیست؟” و “چرا صفحه من بهترین انتخاب برای جستجو است؟”

کلمات کلیدی اصلی که قصد دارید صفحه برای آنها رتبه بندی شود را شامل میشود. گنجاندن کلمه کلیدی هدف در اینجا یک فرصت بهینه سازی در صفحه است.

در توضیحات متا به خواننده بگویید از کلیک کردن روی فهرست شما چه چیزی به دست خواهد آورد.

 1. از عبارات غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

از عبارات مرتبط و غنی از کلمات کلیدی در سرفصل های خود و همچنین در سرتاسر محتوا استفاده کنید تا هم خوانندگان و هم موتورهای جستجو بدانند پست شما در مورد چیست.

اما مراقب باشید، تعداد زیاد کلمات کلیدی نه تنها خوانندگان شما را خاموش می کند، بلکه می تواند منجر به جریمه موتورهای جستجو برای پر کردن کلمات کلیدی شود. از کلمات کلیدی به طور متفکرانه و درست استفاده کنید که متن حس طبیعی تری داشته باشد.

 1. ساختار صفحات خود را تنظیم کنید

محتویات صفحه شما ممکن است عالی باشد، اما می تواند به راحتی در قالبی سازماندهی نشده و ناکارآمد از بین برود. تقسیم کردن محتوای خود به پاراگراف های کوچکتر با سرفصل، خوانایی آسان تر و بهتر را برای کاربران شما ایجاد می کند.

 استفاده از سلسله‌مراتب و تگ های مناسب برای سرفصل‌ها (H1 برای عنوان، H2 برای زیرعنوان) برای حفظ ساختار مناسب مقاله مهم است.

 1. از تصاویر مرتبط استفاده کنید

صفحات خود را با استفاده از تصاویر بهینه تر کنید! مردم بصری هستند. افزودن تصاویر مرتبط و غیر کپی به محتوا می تواند تاثیر زیادی بگذارد.

هنگام درج تصاویر دقت کنید که حتما از تصاویر مرتبط با موضوع متن استفاده کنید، تاجایی که میتوانید از تصاویر کپی استفاده نکنید، از تصاویر با کیفیت استفاده کنید، در قسمت توضیحات تصویر یا alt از کلمات کلیدی استفاده کنید.

 1. ساختار لینک سازی داخلی وبسایت را بروز کنید

پس از انتشار پست خود، همیشه باید لینک های داخلی از سایر صفحات سایت خود را به مقاله جدید اضافه کنید تا به موتورهای جستجو و کاربران کمک کنید تا از صفحه جدید بازدید کنند.

این نه تنها سایت شما را کاربرپسند می‌کند، بلکه به گوگل کمک می‌کند تا سایت شما را بخزد و صفحه جدید شما را مشخص کند (از طریق انکرتکست) تا به درستی آن را فهرست و رتبه بندی کند.

یک راه آسان برای شناسایی سریع فرصت‌های لینک داخلی، با موتورجستجو گوگل، site: است. شما میتوانید از آن با تایپ (site:yoursitehere/ کلمه کلیدی مورد نظر) در گوگل استفاده می کنید.

تکنیک پیدا کردن محتوا

به عنوان مثال، زمانی که به دنبال فرصت‌های لینک داخلی به این صفحه می‌گشتم، برخی عبارات مرتبط را بااین فرمول جستجو کردم وصدها صفحه را با متن مرتبط در صفحه نشان داد.

در نتایج مقالات مرتبط پیمایش کنید و چند مورد را برای بک لینک سازی داخلی به صفحه جدید خود انتخاب کنید.

 1. مطالب طولانی بنویسید

الگوریتم Google Panda 4.1 برای پاداش دادن به محتوای طولانی‌تر و آموزنده‌تر و جریمه کردن محتوای کوتاه بروزرسانی شد.

بهتراست که هر صفحه حاوی حداقل 1000 کلمه محتوای با کیفیت باشد. صفحات کوتاه تر ممکن است پیچیدگی کافی برای الگوریتم های فعلی نداشته باشند.

نوشتن محتوای طولانی‌تر همچنین به شما این آزادی را می‌دهد که اطلاعات را به روش‌های مختلفی مانند فهرست‌ها و جداول ارائه دهید.

شما باید اطلاعات زیادی را در هر صفحه قرار دهید، و داشتن روش‌های متنوع ارائه اطلاعات می‌تواند هم برای افراد و هم برای موتورهای جستجو مفید باشد.

 1. بر فعالیت خود نظارت داشته باشید

با نظارت بر تلاش های خود از محتوای سئو دوستانه خود مطلع باشید. گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول راه هایی  آسان و رایگان برای ردیابی بازدید از صفحه و میانگین زمان صرف شده در یک صفحه است.

مواردی مانند نرخ پرش و زمان حضور کاربران در سایت را بررسی کنید تا ایده ای از نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما پس از ورود به محتوایتان را داشته باشید. اگر شاهد افت زیاد علاوه بر میانگین زمان کم در صفحه هستید، این نشانه آن است که محتوای شما با آنچه که به دنبال آن بودند مرتبط نبوده یا بدتر از آن جالب نبوده است.

فقط نگاه کردن به این معیارهای ساده می‌تواند به شما ایده خوبی بدهد که کدام قسمت‌های محتوا به خوبی مورد استقبال و پسند قرار گرفته‌اند تا بتوانید آن نوع محتوا را در ادامه راه تکرار کنید.

سئو و محتوا مکمل یکدیگر هستند، بنابراین استفاده از تکنیک‌های باکیفیت برای اطمینان از ترافیک و تعامل بیشتر در وب‌سایت‌تان مهم است. اگر در مورد سئو، محتوا یا نحوه کار آنها با یکدیگر سؤالی دارید و یا دوست دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید حتما نگاهی به دیگر مقالات آموزشگاه دارکوب بیندازید.

آخرین مقالات

جدید ترین دوره های آموزشی

جدید ترین فیلم های آموزشی