بهترین آموزشگاه سئو در تهران

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=6112

یکی از پرطرفدارترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ، سئو و بهینه سازی سایت نام دارد. این شاخه آنقدر پرطرفدار است که بسیاری به اشتباه دیجیتال مارکتینگ را برابر با سئو می دانند. درآمد بالای متخصصان سئو، باعث شده که بسیاری در هر زمینه کاری به دیجیتال مارکتینگ روی آورده و در پی آموزش سئو باشند. چرا که می دانند پس از دوره آموزشی می توانند وارد بازار کار حرفه ای شده و پروژه های زیادی را انجام دهند. با توجه به اهمیت این موضوع، پیدا کردن آموزشگاه مناسب، یکی از مهم ترین دغدغه های افراد شده است. در واقع سوالات زیادی در ذهن علاقه مندان به این حوزه است. به همین دلیل به دنبال یافتن پاسخی برای آن می گردند. سوالاتی از این قبیل که بهترین دوره آموزش سئو شامل چه سرفصل هایی باید باشد؟ بهترین آموزشگاه سئو در تهران کجاست؟ و صدها سوال از این قبیل که ما در این مقاله برای هر کدام از آنها پاسخی خواهیم داشت. پس لطفا تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید تا به متوجه شویم که بهترین آموزشگاه سئو در تهران چه ویژگی هایی را باید داشته باشد.

مقدمه ای بر آموزش سئو

متاسفانه بازار آموزش غیر اصولی سئو و بهینه سازی سایت بسیار داغ است. بسیاری از اساتید تصور می کنند با گذاشتن اسم های سنگین و استفاده از سرفصل های پیچیده می توانند دوره آموزشی خود را بسیار متفاوت از دیگران به نمایش بگذارند. سپس همین دوره ها را به چندین برابر قیمت برگزار کرده، ولی نتیجه کار ضعیف باشد. در حالی که واقعا اینگونه نیست. تمامی علوم می توانند با زبان ساده ارائه شوند، اما در مفهوم کلی، پربار و کاربردی باشند. پس نکته اولی که برای انتخاب یک دوره باید در نظر داشته باشید، آموزش سئو به زبان ساده است. خیلی از افراد در کلاس های به ظاهر حرفه ای شرکت می کنند، اما در همان ابتدا کار به خاطر مواجه شدن با واژه های سنگین، تصور می کنند که فاقد استعداد کافی برای یادگیری سئو هستند. این در حالی است که آموزش سئو حرفه ای نیازی به ظاهرسازی ندارد. بلکه باید مرحله به مرحله فرد را با لایه های کار آشنا کرد.

نکات حیاتی در انتخاب یک دوره سئو حرفه ای

قبل از اینکه وارد جزییات دوره سئو شویم، بد نیست که درباره چند نکته مهم و حیاتی در زمینه انتخاب کلاس سئو صحبت کنیم. در ابتدا  پیشنهاد می کنیم که با چند کارشناس سئو درباره شغل، نوع پروژه، انتظارات کارفرما و تسک هایی که یک کارشناس سئو باید آنها را بلد باشد، صحبت کنید. گاهی فرد صرفا تصور می کند که سئو یک کار تک بعدی است. اما زمانی که وارد این شغل می شود، متوجه می شود که انجام یک پروژه دارای لایه های زیادی است. پس پیشنهاد می کنیم که قبل از ثبت نام در کلاس سئو، نگاه کلی به این رشته و آینده کاری آن داشته باشید. زمانی که شما در یک دوره آموزش سئو ثبت نام می کنید، نباید به دنبال پاسخی برای سوال “آموزش سئو چیست” باشید. در واقع این وظیفه شماست که قبل از شروع هر دوره ای، درباره سرفصل های آن تحقیق کرده باشید و نقشه راه آن را بدانید. پس لطفا با ذهنی باز و روشن پس از انجام تحقیق درباره همه ابعاد دوره آموزش سئو، وارد این مسیر پر تلاطم و البته هیجان انگیز شوید.

سوالاتی مانند “کلاس سئو چیست” آغازی برای ورود به یک بخش از دنیای دیجیتال مارکتینگ است. استاد این دوره قرار نیست برای این سوال شما پاسخی داشته باشد. دلیل ثبت نام شما در یک دوره، باید پاسخ قاطعی به این سبک از سوالات باشد. بهترین دوره آموزش سئو باید به آموزش شما به عنوان یک کارشناس و سپس تبدیل شما به یک متخصص سئو و بهینه سازی سایت را داشته باشد.

تا اینجا درباره تعدادی از سوالات و دغدغه افراد برای ورود به دنیای سئو صحبت کردیم. حال بهتر است درباره سرفصل هایی که برای یک دوره سئو و دیجیتال مارکتینگ حیاتی هستند، به گفت و گو بپردازیم. چرا که سرفصل های آموزش سئو می تواند تا حد زیادی نقشه راه شما را روشن سازد.

سرفصل های ضروری در دوره های آموزشی سئو

برای شروع دوره آموزشی لازم است که با ابتدایی ترین مفاهیم سئو آشنا شوید. هر چه دوره ادامه پیدا کند، مطالب آموزشی کاربردی تر و گاهی سنگین تر می شود. ما در اینجا به بررسی مهم ترین سرفصل های آموزشی سئو خواهیم پرداخت. ترتیب موضوعات انتخاب شده الزاما نباید به همین شکل باشد. اما بر اساس تجربه، این فرمت آموزشی می تواند برای تازه واردان به دنیای سئو کاملا مفهوم و کاربردی باشد.

انواع محتوا و اثر آن بر سئوی سایت

یکی از مولفه‌های مهم بر سئوی سایت محتوای مناسب می باشد. شاید این جمله را شنیده اید که می گویند محتوا پادشاه است. در واقع این بدان معنی است که برای نتیجه گرفتن در سئو لازم است که به تولید محتوا به صورت استاندارد بپردازیم. محتوای گفته شده در این بخش الزاما محتوای متنی نیست. چرا که محتوای تصویری و محتوای ویدیویی می تواند بر سئوی سایت اثرگذار باشند. این مهم است که شما بتوانید یک محتوای متنی مناسب برای وب سایت خود تولید کنید. در کنار آن باید تا حد زیادی بر اثرات محتوای ویدیویی و صوتی روی سایت خود آگاه بوده و از آن به نحو احسن استفاده نمایید.

برای تولید محتوای متنی که اثر بسیار زیادی بر سئو سایت دارد، مولفه های بسیار زیادی وجود دارد که باید آنها را دانسته و به آن عمل کنید. لذا دوره آموزش سئو سایتی را انتخاب کنید که بتواند شما را در زمینه تولید محتوای متنی نه تنها به یک کارشناس، بلکه به یک متخصص خبره تبدیل نماید. در آینده زمانی که شما با پروژه‌های زیادی مواجه می شوید، نیاز به نوشتن نخواهید داشت، بلکه این کار را به نویسندگان این زمینه که در این حوزه به آنان کپی رایتر گفته می شود خواهید سپرد. اما این مهم است که شما بتوانید محتوا را بررسی کرده و اصول سئو محتوا را بر آن اعمال نمایید.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید در واقع فرایند سئو سایت بر اساس رعایت ضوابط و قوانین گوگل می باشد. گوگل برای رتبه بندی هر سایت قوانینی را وضع کرده است. در واقع پایبند بودن به این اصول و رفع مشکلات احتمالی می‌تواند بر سئو سایت شما اثربخشی بالایی داشته باشد. اگر فرد برای بهبود سایت خود و بهینه سازی آن بر اساس ضوابط و قوانین گوگل عمل نماید، می توان گفت که فرامین سئو کلاه سفید را انجام داده است.

سئو کلاه سفید، سئو اصولی نامیده می‌شود. یعنی روش های تمیز و مناسب که مطابق با الگوریتم های گوگل می باشد. در این آموزش ها لازم است که فرد برای آموزش بهتر و درک بیشتر ضوابط گوگل، با انواع الگوریتم ها آشنا شده و بعد فرآیند هایی را که متناسب و موازی با این الگوریتم ها می باشد، روی سایت خود اعمال نماید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

در مقابل سئو کلاه سفید، راهکارهایی وجود دارد که مطابق با ضوابط گوگل نیست. اما می تواند در زمان بسیار کوتاهی نتایج به ظاهر مثبتی را بر روی سئو سایت داشته باشد. به این روش سئو، کلاه سیاه می گوییم. در واقع سئو کلاه سیاه، روش غیر قانونی برای بهبود نتایج رتبه بندی سایت می باشد.

فرد باید بداند که الگوریتم های گوگل چیست و گوگل بر روی چه مطالبی حساسیت بالایی را به خرج میدهد. لذا سراغ سئو کلاه سیاه نرود. چرا که ممکن است در زمان کوتاه این روش ها اثرات مثبتی روی سایت داشته باشد، اما در نهایت در زمان نه چندان دور گوگل موضوع را متوجه شده و سایت را جریمه می‌کند. معمولاً جریمه این است که سایت از جستجوی گوگل به صورت کامل حذف می شود.

به عنوان کسی که قصد دارید وارد دنیای سئو سایت شوید، بد نیست که بدانید گاهی بسیاری از افراد با اعلام هزینه های پایین برای هر پروژه، سئو کلاه سیاه را مبنایی برای بهینه سازی سایت قرار می دهند. اما شما قرار است تبدیل به متخصص و حرفه ای در این زمینه شوید. لذا از همین ابتدا سعی کنید روش های اصولی سئو کلاه سفید را یاد گرفته و هیچ وقت به سراغ سئو کلاه سیاه نروید.

سئو داخلی سایت چیست؟

برای بهبود وضعیت سایت در موتور جستجو گوگل بر اساس کلمات کلیدی مرتبط، راهکارهای زیادی وجود دارد. یکی از مهمترین این موارد، سئو داخل سایت می باشد. در واقع سئو داخلی سایت به این معنا است که خطا های برنامه نویسی در سایت برطرف شود. همچنین مواردی که گوگل به عنوان الگوریتم های دارای اهمیت بر سئو داخلی سایت را مشخص کرده، رعایت شده و تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین بد نیست که بدانید دسته بندی موضوعی، تولید محتوای یونیک و تخصصی نیز می‌تواند روی سئو داخلی سایت شما بسیار اثرگذار باشد. پس مباحث سئو داخلی سایت را با دقت بسیار بالا یاد گرفته و سعی کنید تمامی موارد را در پروژه های خود رعایت کنید.

طراحی سایت به صورت سئوبیس

یکی از مواردی که در طراحی سایت باید مورد بررسی قرار گیرد که اتفاقا دارای اهمیت بسیار زیادی است، طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو بیس بوده که متاسفانه برخی از طراحان به این موضوع تسلط ندارند. همین موضوع است که باعث می‌شود یک سایت به راحتی در بخش سئو داخلی سایت موفق باشد. اما برخی از سایت ‌ها که به صورت عمده از قالب های آماده وردپرس که به صورت غیر اصولی کد نویسی شده اند، در بخش سئو داخلی وب سایت نتایج مناسبی را دریافت نکنند. در دوره های آموزش طراحی وب آموزشگاه دارکوب، به همه این موارد پرداخته و فرد طراح به تمامی سطوح سئو در بخش طراحی آشنا خواهد شد.

مفهوم سئو خارجی سایت

سئو خارج سایت نیز در کنار سئو داخلی سایت، دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. یک سایت از نظر گوگل زمانی در شرایط مناسب قرار دارد که نه تنها سئو داخلی سایت مناسبی داشته باشد؛ بلکه تعامل مناسبی با سایت های دیگر نیز داشته باشد. در واقع سایت های دیگر باید در برخی از بخش های محتوا مخصوصا کلمات کلیدی، به سایت مدنظر ما لینک دهند. اما این موضوع وارد بحث گسترد‌ه تری می ‌شود که یک بخش آن کلاه سفید و یک بخش آن سئو کلاه سیاه بوده که باید به صورت بسیار دقیق به آن بپردازید.

ما در این مبحث با دو عبارت مواجه می شویم. مورد اول بک لینک سازی است و مورد دوم نوشتن رپورتاژ. بد نیست که هر کدام از این موارد را به صورت مختصر باهم بررسی کنیم. چرا که هر کدام از موارد گفته شده نیاز به آموزش بسیار زیادی دارد تا فرد بتواند به صورت حرفه ای از هر کدام از این موارد در جایگاه مناسب و صحیح خود استفاده نماید.

بک لینک سازی چیست؟

بک لینک سازی در واقع فرایندی است که سایت های دیگر برای شما انجام می دهند. گاهی شما محتوایی را در سایت خود درج می نمایید. در محتوا شما می‌توانید به سایر صفحه های داخلی سایت اینک دهید. گاهی نیاز است که به سایت های خارجی هم لینک دهید. لینک دادن در محتوا به سایر وب سایت های خارجی، بک لینک سازی نامیده می شود. این موضوع برای گوگل دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است که سایر سایت ها در محتوای خود به موضوعاتی برخورد کنند که برای آشنایی بیشتر مخاطبان خود را به سایت شما راهنمایی کنند. همین امر باعث بالا رفتن ترافیک سایت شما خواهد شد. در واقع زمانی بک لینک سازی مناسب است که در زیر مجموعه سئو کلاه سفید قرار می گیرد.

اما همیشه موضوع به این سادگی ها نیست. گاهی بعضی از سایت ها با دریافت مبلغ شروع به ساخت بک لینک برای یک سایت می کنند. در این شرایط اگر موضوع از حالت استاندارد خارج شود، گوگل این موضوع را متوجه شده و سایت را جریمه می کند. در واقع خرید بک لینک به تعداد بالا در سایت هایی که صرفاً جهت بک لینک بک سازی ایجاد شده اند، در زیر مجموعه سئو کلاه سیاه قرار می گیرد. لذا به عنوان یک کارشناس باید به تمامی این موارد تسلط کافی داشته باشید.

مفهوم رپورتاژ در سئو سایت

رپورتاژ نیز در زیرمجموعه بک لینک سازی قرار دارد. اما بر اساس اصول و قواعد گوگل پیش می‌رود. در واقع شما محتوایی را با عنوان رپورتاژ در اختیار سایت های پربازدید مانند سایت های خبرگزاری قرار می دهید. این سایت ها محتوای شما را در سایت خود قرار داده و کلمات کلیدی را به سایت شما لینک می دهند. همین موضوع باعث ورود افراد بسیار زیادی به وب سایت شما خواهد شد. در این شرایط نه تنها بک لینک ها به سئو سایت شما کمک می کند، بلکه بالا رفتن ترافیک روی سایت نیز می تواند به بهبود وضعیت سایت شما در رتبه بندی گوگل کمک شایانی نماید. اما توجه داشته باشید که سئو سایت و اساس رپورتاژ، قواعد خود را دارد. پس حتماً دوره های مربوط به این سرفصل را جدی گرفته و در پی یادگیری تمام نکات آن باشید.

آشنایی با مفهوم سئو تکنیکال

سئو تکنیکال در واقع بررسی فنی سایت است، به نحوی که گوگل بتواند آن را بر اساس کلمات کلیدی در جستجوی گوگل در صفحه اول بالا آورد. ابزارهایی برای این مورد توسط گوگل ارائه شده است. یکی از این ابزارها پلاگین yoast می باشد. الزاماً قرار نیست فرد برای رعایت سئو تکنیکال از این پلاگین استفاده نماید. اما یکی از مقدماتی ترین مواردی که شما باید با آن کار کرده و روش‌های بهبود سایت با آن را یاد بگیرید، پلاگین یا افزونه یوست است.

مولفه های بسیار زیادی برای سئو تکنیکال معرفی شده است. برای مثال بررسی سرعت سایت، نداشتن لینک های خراب و یا لینک های شکسته، نداشتن صفحات تکراری و همچنین استفاده از خزنده های مناسب در سایت می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو تکنیکال سایت شما داشته باشند. در بخش سئو تکنیکال کارشناس با الفاظ جدید آشنا می شود. مانند ssl در بخش امنیت سایت که کار آن تبدیل http به https است. همچنین مفاهیمی مانند سایت مپ وجود دارد که در واقع مانند نقشه راه یک سایت است که به گوگل آن را نشان می دهد. پس در بخش سئو تکنیکال، موارد سنگین تر، کاربردی تر و تخصصی تر می شود.

بهترین سبک آموزش برای دوره های سئو

ما تا اینجا سعی کردیم تا حدی سرفصلهای اصلی دوره های آموزشی سئو سایت را با هم بررسی کنیم و هر مورد را به صورت مختصر توضیح دهیم. اما سوالات دیگری وجود دارد که برای ثبت نام دوره سئو ذهن فرد را مشغول می کند. مانند بهترین سبک آموزش در این دوره ها که دغدغه فکری بسیاری از افراد شده است. پس در ادامه با هم این موارد را نیز بررسی و به آن پاسخ خواهیم داد.

کلاس آنلاین، حضوری و یا پکیج آموزشی

یکی از نگرانی های افراد برای ثبت نام در کلاس سئو، نحوه برگزاری کلاس و شرکت در آن است. بعضی از دوره ها صرفاً به صورت حضوری برگزار می شود. یعنی در این شرایط فرد به آموزشگاه رفته و در کلاس سئو در کنار سایر افراد و استاد به یادگیری مفاهیم می پردازد. آموزش سئو به صورت حضوری برای افرادی که ترجیح می دهند در کلاس به صورت فیزیکی حضور داشته باشند، بسیار مناسب است. اما در مقابل دوره هایی برگزای می شود که به صورت آنلاین بوده و فرد نیازی به تردد شهری برای حضور در کلاس را ندارد. در واقع بستر هایی برای آموزش آنلاین به صورت نرم افزار وجود دارد که فرد نرم ‌افزار را روی سیستم خود نصب می کند. سپس در زمان مقرر در بستر آن نرم افزار آنلاین شده و با سایر افراد و استاد به یادگیری مفاهیم می پردازد. در واقع آموزش سئو به صورت آنلاین برای افرادی مناسب است که تمایلی به تردد زیاد در سطح شهر و همچنین تحمل ترافیک را ندارند. همچنین برای افرادی که در شهری زندگی میکنند که دوره های مناسب برگزار نمی شود، بسیار مفید است. چرا که به راحتی می توانند در هر دوره ای که می خواهند، به صورت آنلاین شرکت کنند. روش سومی هم برای یادگیری سئو وجود دارد و آن خرید پکیج های آماده و یا فیلم آموزش سئو است. در این روش فرد پکیج آموزشی مورد نظر خود را خریداری می کند. سپس در زمانی که خود برای آموزش بهتر می داند، به دیدن ویدیو های آموزشی مشغول می شود. برای مثال فیلم های آموزش طراحی وب که توسط آموزشگاه دارکوب ارائه می شود، تاثیر بسیار زیادی بر آموزش افراد به صورت حرفه ای و در سطح بالا داشته است.

نمی توان گفت کدام یک از این دوره ها بر دیگری ارجحیت دارد. چیزی که مهم است انتخاب فرد بر اساس تیپ شخصیتی خود و انتظاراتی که از یک دوره دارد بوده و برای هر فردی می تواند کاملا متفاوت باشد. لذا هر کس بر اساس شرایط خود، نوع دوره مورد نظر را انتخاب کرده و فرآیند یادگیری را آغاز می کند.

دوره پروژه محور، نقطه طلایی آموزش

در کنار نوع برگزاری کلاس موضوع بسیار مهمی وجود دارد که حتما باید به آن توجه کنید. سعی کنید همواره برای یادگیری مفاهیم کاربردی و عملی، در دوره هایی شرکت کنید که آموزش به صورت پروژه محور برگزار می شود. بزرگترین مزیت برگزاری کلاس های پروژه محور سئو، این است که فرد از همان ابتدا با یک پروژه واقعی آشنا می شود و با مشکلات آن دست و پنجه نرم می کند. در واقع فرد بعد از اتمام دوره های آموزشی، به راحتی می تواند وارد بازار کار شده و بدون نگرانی از مشکلات پیش آمده، پروژه گرفته و کسب درآمد داشته باشد.

مدرک با ارزش بین المللی در زمینه سئو

با توجه به مطالب گفته شده می توان یک نکته دیگر را به همه موارد اضافه کرد و آن این است که بهترین آموزشگاه سئو آموزشگاهی است که به شما مدرک معتبر ارائه دهد. در واقع مدرک معتبر مدرکی است که قابل ترجمه برای اسناد مهاجرت بوده و دارای ارزش بین المللی باشد.

آموزش سئو با مدرک فنی و حرفه‌ ای به منزله این است که شما در آینده در صورت امکان دریافت پروژه در سازمان ها و ارگان های دولتی می توانید مدرک خود را ارائه دهید. چرا که برای بسیاری از پروژه های بزرگ که برای سازمان های دولتی و بعضاً نیمه دولتی می باشد، فرد کارشناس و متخصص لازم است که مدرک اتمام دوره خود را که دارای ارزش و اعتبار می باشد ارائه دهد. همچنین مدرک فنی و حرفه ای سئو می تواند در آینده در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را داشته باشید ترجمه شده و در لیست مدارک شما برای مهاجرت قرار گیرد. توجه داشته باشید که سازمان فنی و حرفه ‌ای مدرکی به شما ارائه می‌دهد که دارای ارزش بین المللی است.

قطعاً الان به این فکر می کنید که در چه آموزشگاهی ثبت نام کنیم که همه ویژگی های گفته شده را به صورت همزمان داشته باشد. اما نگران نباشید. شرکت دارکوب با سابقه بیش از ۲۰ سال کار در زمینه سئو و طراحی سایت این مشکل را حل کرده است.

آموزشگاه دارکوب برگزار کننده دوره های پروژه محور به صورت آنلاین و حضوری و همچنین پکیج می باشد. همچنین مدرک رسمی فنی و حرفه ‌ای را نیز به شما ارائه می‌دهد. پس دیگر نیاز نیست نگران همه موارد باشید. چرا که شرکت دارکوب مشکلات را به صورت یکجا حل کرده و راه حلی ساده برای تمام نیاز های شما دارد.

 

 

ثبت نام رایگان دانشجو مهمان