چگونه وردپرس کار شویم؟

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=6040

قبل از آنکه به سراغ پاسخ سوال چگونه وردپرس کار شویم برویم، بهتر است تا کمی با وردپرس آشنا شویم، که بدانیم وردپرس چیست و چگونه وردپرس را نصب کنیم و چرا اینقدر در بین طراحان سایت معروف شده است. همچنین ببینیم منظور از آموزش ساده وردپرس چیست؟ سپس در ادامه این مقاله با راه‌های وردپرس کار شدن آشنا خواهیم شد و در نهایت به طور کلی طراحی سایت با وردپرس را خواهیم گفت. نکته مهم این است که برای حرفه‌ایی تر شدن لازم است تا در دوره‌های آموزش وردپرس و آموزش طراحی سایت  و … شرکت کنیم. تا انتهای مقاله با تیم دارکوب همراه باشید تا آموزش کار با وردپرس را یادبگیرد.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیسم مدیریت محتوای (cms) حرفه‌ایی و رایگان است که توجه بسیاری از طراحان سایت را به خود جلب کرده است. این سیستم مدیریت محتوا کاملا رایگان است که با زبان PHP و با پایگاه داده MySQL/MariaDB  نوشته شده است. این cms متن باز، به شما امکان میزبانی و ساخت وب سایت را می دهد. وردپرس شامل معماری پلاگین و یک سیستم قالب است، بنابراین می‌توانید هر وب سایتی را متناسب با تجارت خود، وبلاگ، نمونه کارها یا فروشگاه آنلاین خود و … سفارشی سازی کنید. به همین علت بسیاری از افراد چه صاحب کسب و کار باشند و یا علاقه‌مند به وردپرس در تلاش هستند تا به یک وردپرس کار حرفه ایی تبدیل بشوند.

یادگیری وردپرس و کسب درآمد!!!

و شما می توانید پس از گذراندن یک دوره آموزش وردپرس تصویری، شخص حرفه ایی در زمینه وردپرس بشوید. شما اگر بتوانید به وردپرس مسلط باشید، می توانید درآمد بسیار بالا و خوبی داشته باشید.

تنها کافیست پس از گذراندن دوره وردپرس، تمرین بسیاری داشته باشید و نمونه کار برای خود بسازید و به طور کامل به تمامی ابزار های وردپرس از جمله صفحه ساز ها و پلاگین ها مسلط باشید.

یکی از ویژگی هایی که وردپرس را بسیار فراگیر کرده است، نصب و راه اندازی آسان آن است باور کنید یا نه، دانستن اینکه چگونه یک وب سایت از ابتدا بسازید یکی از مهارت های اساسی است که باید به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک در این روزگار تسلط داشته باشید.

چرا لازم است تا وردپرس بلد باشیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که در ابتدا ممکن است شما به این حوزه و طراحی سایت با وردپرس علاقه داشته باشید. که با یادگیری وردپرس می توانید درآمد بسیاری از طریق آن داشته باشید. آموزش ساده وردپرس توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

همچنین ممکن است شما صاحب یک کسب و کار باشید و قصد داشته باشید برای بیزینس خود یک سایت بسازید، چه بهتر است خودتان برای تجارت خود سایت طراحی کنید، زیرا با این کار از بسیاری از هزینه‌ها جلوگیری خواهید کرد.

طراحی سایت با وردپرس مانند حل کردن یک پازل است که زمانی که تمامی قطعات پازل را کنار هم قرار میدهیم شاهد یک تابلو زیبا خواهیم بود. وردپرس هم به همین صورت است.

چرا وردپرس را برای ساخت یک وب سایت انتخاب می کنیم؟

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر میکند این است که چرا وردپرس اینقدر محبوب شده است و بسیاری از افراد علاقه دارند تا وردپرس کار باشند؟ باید بدانید که پلتفرم های بسیاری وجود دارد تا بتوانید با آن سایت طراحی نمایید اما تنها یک سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که بسیار گسترش یافته و قابلیت های فراوانی را در اختیار طراح قرار میدهد. طبق داده ها و تحقیقات میتوان گفت که وردپرس در بیش از 43٪ از تمام وب سایت ها استفاده می شود. همچنین آموزش کار با وردپرس فارسی بسیار راحت است.

مزایای یادگیری و طراحی سایت با وردپرس چیست؟

وردپرس در ابتدا تنها برای سایت های وبلاگی و خبری مناسب بود اما امروزه شما هر نوع سایتی را میتوانید با وردپرس طراحی کنید. مزایای طراحی سایت با وردپرس شامل لیست زیر است:

 • راحتی بسیار
 • انعطاف پذیری و سازگاری
 • کاربرپسند
 • وجود قالب های فراوان مناسب با هر حوزه و هر سلیقه ایی
 • وجود هزاران افزونه برای اختصاصی کردن سایت
 • و …

آیا آموزش کار با وردپرس فارسی راحتی است؟

وردپرس اصلی به زبان انگلیسی است اما همانطور که گفتیم امروزه این سیستم مدیریت محتوا تحت وب به قدری گسترش یافته که شما میتوانید وردپرس را به هر زبانی نصب کنید و به روی آن کار کنید به همین علت آموزش کار با وردپرس فارسی بسیار راحت بوده و نیازی به هیچ پیش نیازی نیست. امروزه در بسیاری از آموزشگاه ها، آموزش وردپرس به زبان فارسی نیز تدریس می شود.

توسعه دهنده وردپرس کیست؟

اگر شما جز افرادی هستید که قصد دارید تا وردپرس کار شوید حتما نام توسعه دهنده وردپرس نیز به گوستان خورده است. اما آیا میدانید توسعه دهنده ودرپرس کیست؟ زمانی که شما قصد دارید تا به یک وردپرس کار تبدیل شوید، لازم است تا به طور کامل دوره آموزش وردپرس را بگذرانید. توسعه دهنده وردپرس همان وردپرس کار حرفه ای است که به طور کامل به تمامی بخش های وردپرس از نصب وردپرس تا طراحی سایت با آن و ساخت قالب وردپرس و پلاگین نویسی وردپرس و … تسلط دارد. در اغلب آموزشگاه وردپرس تمامی نکات و مراحل طراحی سایت با وردپرس آموزش داده میشود و شما پس از گذراندن دوره به یک وردپرس کار تبدیل خواهید شد.

فرصت های شغلی توسعه دهنده وردپرس چیست؟

بیشتر توسعه دهنده های وردپرس در بخش کدنویسی فعالیت دارند که در این حالت لازم است تا شما یکی از زبان های برنامه نویسی : html، css، java script،php sql را بلد باشید. اگر بتوانید به تمامی این زبان ها تسلط داشته باشید میتوانید هم در زمینه طراحی سایت و هم توسعه سایت وردپرس فعالیت داشته باشید. به همین علت مسئولیت اصلی توسعه دهنده ها در بخش back-end یا front-end سایت های وردپرس است.

مراحل وردپرس کار شدن چیست؟

دوره آموزش وردپرس به زبان فارسی بسیار راحت است و مناسب هر سنی، اما چندین قدم را باید طی کنید تا به یک طراح سایت با وردپرس تبدیل شوید. ما در این قسمت به طور کامل تک تک مراحل را با جزئیات توضیح خواهیم داد.

 • مطالعه مقدمه وردپرس
 • بلد بودن حداقل یک زبان برنامه نویسی
 • تسلط به نصب و راه اندازی وردپرس
 • تسلط به طراحی قالب
 • تسلط به نوشتن افزونه

 

قدم اول = مطالعه ایی بر مقدمه چیستیه وردپرس

شما زمانی که قصد دارید تا آموزش وردپرس را شروع کنید و حرفه ایی بشید لازم است تا در ابتدا یک مطالعه داشته باشید که وردپرس چیست؟ فرق cms وردپرس با سایر سیستم های مدیریت محتوا چیست؟ منظور از قالب وردپرس چیست؟ پلاگین نویسی وردپرس چیست؟ چگونه وردپرس را نصب کنیم؟ و …. در این مقاله به شما بهترین آموزش وردپرس را ارائه خواهیم داد تا بتوانید وردپرس کار حرفه ایی شوید.

قدم دوم = بلد بودن حداقل یک زبان برنامه نویسی

برای حرفه ایی شدن در وردپرس لازم است تا 0 تا 100 وردپرس را بلد باشید که لازمه این کار این است که حداقل یک زبان برنامه نویسی از لیست پایین را انتخاب کنید و به آن مسلط باشید. اگر بتوانید تمامی زبان ها را به ترتیب یاد بگیرید که میتوانید بعد از آن به سراغ آموزش پلاگین نویسی وردپرس و ساخت قالب وردپرس نیز بروید.

 • زبان برنامه نویسی HTML: 
 • زبان برنامه نویسی CSS: 
 • زبان برنامه نویسی JavaScript: 
 • زبان برنامه نویسی PHP: 

قدم سوم = تسلط به نصب و راه اندازی وردپرس

در ابتدا گفتیم که میتوایند با وردپرس در کمتر از 15 دقیقه صاحب یک سایت بشید اما خب شما باید بدانید که سریعترین راه برای نصب و راه اندازی وردپرس چیست؟ بهترین قالب و مناسبترین آن کدام است. همچنین در هنگام نصب وردپرس ممکن است خطاهایی رخ دهد که لازم است تا به این خطاها تسلط داشته باشید تا در سریعترین زمان ممکن آن را رفع کنید.

سپس لازم است تا تسلط به تمامی بخش های وردپرس داشته باشید، از ساده ترین تنظیمات تا نصب سختترین قالب و سفارشی سازی آن و …

قدم چهارم = تسلط به نصب و راه اندازی تمامی قالب ها

سوالی که در اینجا باید از خود بپرسید این است که تا چه مقدار قصد دارید در طراحی سایت با وردپرس حرفه ایی باشید؟ با یاد گرفتن 3 مرحله قبل شما تا حد خوبی به وردپرس مسلط خواهید شد و درآمد هم خواهید داشت اما آیا این برای شما کافی است؟

اگر دوست دارید تا حرفه ایی تر بشید و درآمد بیشتری داشته باشید توصیه میکنم تا به نصب و راه اندازی قالب ها و رفع خطاهای احتمالی آن ها نیز آشنا باشید. در این حالت شما می‌توانید هر نوع سایتی را با هر نوع قالبی (ایرانی و خارجی و رایگان و پولی و …) طراحی کنید.

همچنین شما می‌توانید حرفه خود را در زمینه طراحی قالب نیز افزایش دهید و با یادگیری زبان برنامه نویسی در کنار طراحی سایت با وردپرس، قالب نیز بنویسید و طراحی کنید. ساخت قالب وردپرس بسیار درآمد زا است.

قدم پنجم = تسلط به نصب و راه اندازی تمامی افزونه ها

یکی از مواردی که باعث محبوبیت و قدرتمند شدن وردپرس شده است، وجود هزاران افزونه (پلاگین) است. این افزونه ها به شما در ساخت و طراحی یک ساخت اختصاصی با وردپرس کمک بسیاری میکند. پس لازم است تا شما به افزونه هایی که برای سایت لازم است تسلط داشته باشید.

همچنین شما با دانش کدنویسی می‌توانید خود یک افزونه بنویسید و از آن برای طراحی سایت خود استاده کنید و یا افزونه خود را بفروشید.

هدف شما از وردپرس کار حرفه ایی شدن چیست؟ 

برای موفقیت بیشتر در زمینه وردپرس لازم است تا هدف خود را مشخص کنید. وردپرس بخش های بسیاری دارد که شما میتوانید در هر یک از این زمینه فردی بسیار ماهر شوید. پس بهتر است انتخاب کنید که قصد دارید در کنام بخش حرفه ایی باشید.

شاید با خود فکر کنید که بعد از تبدیل شدن به وردپرس کار حرفه ایی فقط باید سایت طراحی کنید اما باید بدانید که نه راه های بسیاری برای درآمد زایی در این شاخه وجود دارد. تنها کافیست تا در زمینه مورد نظر خود به یک شخص با تجربه تبدیل بشید.

 1. طراحی سایت با وردپرس = بعد از یادگیری وردپرس شما می توانید هر نوع سایتی را با وردپرس طراحی کنید از جمله سایت ایرانی، خارجی، پزشکی، شرکتی، بلاگی، فروشگاهی، خدماتی و ….
 2. طراح قالب و توسعه دهنده قالب وردپرس= شما می توانید قالب وردپرس طراحی کنید و توسعه دهید و هم در پروژه های خود استفاده کنید و یا بفروشید. قالب ها را میتوانید از طریق سایت ها ی واسطه به راحتی بفروشید.
 3. نوشتن افزونه و توسعه دهنده افزونه وردپرس = اگر وارد بخش مخزن وردپرس بشید شاهد بیش از هزار تا افزونه خواهید بود که هر یک از این افزونه ها مناسب یک سایتی هست و هر یک کاربرد خاص خود را دارند. شما هم میتوانید با افزایش دانش برنامه نویسی خود، افزونه مورد نظر خود را بسازید و در مخزن وردپرس قرار دهید و یا با کمک سایت های واسط، آن ها را بفروشید.
 4. توسعه دهنده هسته وردپرس = اگر قصد دارید تا در این بخش از وردپرس فعالیت حرفه ایی داشته باشید لازم است تا به چند زبان برنامه نویسی مسلط باشید:
  1. Html
  2. Css
  3. Javascript
  4. Php
 5. توسعه دهنده api وردپرس
 6. مدیریت و ادمین سایت = هر سایتی نیازمند یک ادمین و مدیر است تا بتواند از وضعیت سایت خود با خبر باشد. اطلاعات جدید روی سایت گذاشتن وظیفه ادمین می باشد. یا در صورت وجود خطا و ایراداتی ادمین مطالع شود و طراح سایت را باخبر کند.

چگونه وردپرس را نصب کنیم؟

تا به اینجا به طور دقیق مراحل وردپرس کار شدن را گفتیم و توضیحاتی در رابطه با ساخت قالب وردپرس و پلاگین نویسی وردپرس دادیم. حالا لازم است تا در این مرحله با مراحل نصب وردپرس آشنا بشیم. برای نصب وردپرس لازم است مراحلی را طی کنید که همه این فرآیند می تواند در کمتر از 15 دقیقه انجام شود. شما پس از آنکه به یک وردپرس کار حرفه ایی تبدیل میشود، میتوانید در کمت از 15 دقیقه صاحب یک سایت بشوید.

 • خرید هاست
 • خرید دامنه (انتخاب یک نام برای سایت خود)
 • دانلود وردپرس از سایت com
 • نصب وردپرس
 • نصب قالب
 • شخصی سازی قالب
 • نصب افزونه های ضروری

بخش های مهم پنل پیشخوان وردپرس

پس از نصب وردپرس یک پیغام موفقیت برای شما ارسال میشود و سپس یک پیام خوش آمد گویی. حال شما می توانید به بخش های مختلف پیشخوان وردپرس مراجعه کنید و با بخش های آن آشنا شوید:

 • پیشخوان
 • نوشته ها
 • رسانه ها
 • برگه ها
 • دیدگاه ها
 • نمایش
 • افزونه ها
 • کاربران
 • ابزار ها
 • تنظیمات

در نظر داشته باشید که ممکن است با نصب قالب و یا افزونه ایکون هایی به قسمت نوار ابزار وردپرس اضافه شود. پس از انجام موارد بالا، وب سایت شما احساس می کند که واقعاً مال شماست .شما تمام تنظیمات و سفارشی سازی های لازم را برای مطابقت با برند خود انجام داده اید.

چگونه وارد بازار کار شویم؟

بازار کار وردپرس بسیار عالی است اما بشرط آنکه چند نکته را رعایت کنید. نکته اول اینکه حتما در کار خود حرفه ایی باشید و به همه بخش ها مسلط باشید. سپس سعی کنید تا برای خود رزومه و نمونه کار بسازید. می توانید از ساده ترین نمونه کار ها شروع کنید تا کم کم بتوانید پروژه های بزرگ بگیرید و نمونه کار خود را بیشتر کنید و رزومه قوی تری بسازید.

قدم بعدی فعالیت داشتن در فروم های اختصاصی وردپرس و طراحی سایت هست. در این حالت علاوه بر اینکه میتوانید پروژه جدید بگیرید میتوانید اطلاعات خود را بیشتر کنید و به شخصی حرفه ایی تر در این حوزه تبدی بشید. شما به عنوان شخص حرفه ایی در زمینه وردپرس می توانید در شاخه های زیر فعالیت داشته باشد:

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل پاسخ سوال چگونه وردپرس کار شویم را گفتیم. همچنین به طور کلی گفتیم که چگونه وردپرس را نصب کنیم، همچنین شما می‌توانید از بهترین آموزش وردپرس آموزشگاه دارکوب نیز استفاده کنید. همانطور که گفتیم وردپرس با توجه به امکاناتی که دارد بسیار پرطرف دار شده است و هر شخصی برای خود یک وب سایت با وردپرس دارد پس شما میتوانید هم با کمک این مقاله و هم با کمک آموزش وردپرس تصویری، به یک وردپرس کار حرفه ایی تبدیل بشید. لازم است بدانید که در آموزش کار با وردپرس تنها نکته و مطالبی که در دوره میبینید کفایت نکنید، لازم است تا تمرین زیاد داشته باشید و سایت های مختلفی را طراحی کنید تا در نهایت حرفه ایی و با تجربه شوید.

 

سوالات متداول

+چرا باید وردپرس کار حرفه ایی شویم؟

علاوه بر درآمدی که میتوانید از وردپرس داشته باشید، لازم است بدانید که یادگیری وردپرس بسیار آسان بوده و شما تنها با گذراندن یک دوره حرفه ایی در آموزشگاه وردپرس و تمرین فراوان می توانید وردپرس کار شوید.

+آیا وردپرس رایگان است؟

بله، یکی از دلایل محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا رایگان بودن آن است که شما می توانید با مراجعه به وب سایت   WordPress.org آخرین نسخه وردپرس را در کمتر از چند ثانیه و تنها با یک کلیک دانلود کنید.

+آیا وردپرس را باید روی سیستم نصب کرد ؟

باید بدانید که برای یادگیری طراحی سایت با وردپرس هم میتوانید از حالت آفلاین استفاده کنید و با کمک نرم افزار های کمکی زمپ و ومپ وردپرس را به روی سیستم خود نصب کنید. اما اگر میخواهید تا به صورت آنلاین کار کنید و نیازی نیست تا وردپرس را به روی سیستم خود نصب کنید.

+برای یادگیری وردپرس نیاز به بلد بودن زبان برنامه نویسی است؟

به طور کلی خیر نیازی نیست اما اگر قصد دارید تا در همه شاخه های وردپرس حرفه ایی شوید و فعالیت داشته باشید بهتر است حداقل یک زبان کد نویسی را بلد باشید.

+ آموزش وردپرس تصویری بهتر است تا آموزش در آموزشگاه و به صورت حضوری؟

اگر قصد دارید تا  به صورت حرفه ایی آموزش طراحی سایت را یاد بگیرید می توانید در ابتدا آموزش وردپرس تصویری را ببینید و سپس در آموزشگاه وردپرس به صورت حرفه ایی و تکمیلی طراحی سایت بدون کد نویسی را یاد بگیرید.

 

ثبت نام رایگان دانشجو مهمان