کتاب های آموزش وردپرس [فارسی و انگلیسی]

  • نویسنده: رضا پورمحمدحسین نیاکی
  • بازبینی شده توسط: داود قربانی
  • بروزرسانی:
  • https://darkoobedu.ir/?p=1857
کتاب های آموزش وردپرس [فارسی و انگلیسی]

همواره کتاب ها یکی از بهترین منابع به جهت خودآموزی مطالب بوده اند. برای یادگیری وردپرس می توانید از انواع وب سایت ها و دوره هایی که در آموزشگاه دارکوب نیز موجود می باشند، استفاده نمایید اما اگر به دنبال فراگیری طراحی سایت با وردپرس به وسیله کتاب می باشید، می توانید از بهترین کتاب های آموزش وردپرس که در این مقاله به آنها پرداخته شده است بهره بگیرید.

بسیاری از افراد برای شروع و فراگیری مطلبی جدید سردرگم شده که چه کتابی خریده تا آن را مطالعه نمایند. برای اینکه بتوانید کتاب مناسب و مورد علاقه خود را پیدا نمایید، کتاب های معرفی شده در 3 دسته کتاب های فارسی، خارجی و کتاب های الکترونیکی یا ebook ها دسته بندی شده اند.

می توانید با مراجعه به هر بخش به بهترین کتاب آموزش وردپرس دسترسی پیدا نمایید.

کتاب آموزش وردپرس فارسی

کتاب آموزش وردپرس فارسی

 کتاب های زیر بهترین منابع فارسی به جهت آموزش طراحی سایت با وردپرس می باشند.

آموزش سئو وردپرس برای مبتدیان

آموزش سئو وردپرس برای مبتدیان

اگر تازه کار بوده و به دنبال یادگیری اصو و قواعد سئو وردپرس می باشید، می توانید از کتاب آموزش سئو وردپرس برای مبتدیان نوشته احمد کلهری استفاده نمایید. بسیاری از کتاب های موجود در بازار که آموزش سئو وردپرس می پردازند، پیشرفته بوده  و درک مفاهیم بازگو شده در آنها برای مبتدیان دشوار است این در حالی است که کتاب نام برده شده با زبانی ساده به توضیح مفاهیم و اصول اولیه سئو وردپرس می پردازد.

با کمک این کتاب می توانید به سادگی ترافیک وب سایت وردپرسی خود را افزایش دهید.

آموزش و راهنمای کار با وردپرس

آموزش و راهنمای کار با وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس رایگان بوده و همه ی افراد می توانند به راحتی فایل های مربوط به طراحی سایت از طریق وردپرس را دانلود نمایند اما با این حال برای اینکه بتوانید بر وردپرس به خوبی مسلط شده و نیازهای خود را برطرف نمایید، نیاز است تا آموزش دیده و نکات اصلی و کلیدی برای شما بازگو گردد.

از دیگر کتاب های مفید و پرفروش در زمینه آموزش وردپرس کتاب آموزش و راهنمای کار با وردپرس به قلم رضا توکلی بوده که دارای 29 صفحه می باشد. افرادی که مایل به یادگیری وردپرس از طریق مطالعه کتاب می باشند، می تواند این کتاب الکترونیکی را به سادگی دانلود کرده و آموزش خود را آغاز نمایند.

وبلاگ نویسی شیرین با وردپرس

وبلاگ نویسی شیرین با وردپرس

کتاب وبلاگ نویسی شیرین با وردپرس نوشته مایا دارای 282 صفحه بوده که به صورت الکترونیکی به انتشار رسیده است و به توضیح کاملی درباره نحوه کار با وردپرس می پردازد. تمام مباحث اصلی وردپرس در 4 بخش شامل معرفی، کار با وردپرس، قالب ها و افزونه ها گردآوری شده است.

به دلیل جامعیت در مباحث مطرح شده در این کتاب، کتاب وبلاگ نویسی شیرین با وردپرس به عنوان یکی از بهترین کتاب های آموزش وردپرس شناخته می شود.

آموزش صفر تا صد وردپرس

همانطور که از نام  این کتاب پیداست، یکی از بهترین منابع موجود برای آموزش وردپرس با کتاب می باشد. در این منبع از ابتدا نحوه کار با وردپرس و اینترنت آموزش داده شده و قدم به قدم و اصولی مسائل پیشرفته تر مطرح شده است.  

بنابراین پس از مطالعه این کتاب می توانید بدون کدنویسی وب سایت خود را طراحی کرده و در فضای اینترنت منتشر نمایید. از سرفصل های مطرح شده در این کتاب می توان به سازماندهی و مدیریت، تنظیمات وردپرس، ساخت برگه ها در وردپرس و بسیاری از مباحث مفید دیگر اشاره نمود.

آموزش کامل وردپرس به زبان فارسی

ممکن است در ذهن شما نیز سوالات متفاوتی درباره وردپرس بی جواب مانده باشد. در کتاب آموزش کامل وردپرس به زبان فارسی، تمامی نکات وردپرس گام به گام آموزش داده شده است به نحوی که با خواندن آن تمام سوالات و ابهامات شما در این زمینه از بین خواهد رفت.

این کتاب جامع توسط آقایان امین امانپور و محمد حاجی نیا در 160 صفحه تهیه و توزیع شده است.

راه اندازی سایت در پنج دقیقه

راه اندازی سایت در پنج دقیقه

در این کتاب تمامی مراحل ساخت و طراحی یک وب سایت وردپرسی به صورت جامع و کامل بیان شده است. یکی از مزایای استفاده از این کتاب، وجود تمام مراحل طراحی سایت به صورت تصویری می باشد. یعنی در هر مرحله از آموزش، علاوه بر آموزش متنی، به صورت قدم به قدم تصاویری گنجانده شده تا بتوانید به خوبی از روند آموزش اطلاع یابید. این کتاب به صورت فایل PDF  در دسترس و قابل بارگیری خواهد بود.

کتاب آموزش وردپرس انگلیسی

 خوشبختانه برای آموزش وردپرس با کتاب، منابع زیادی موجود بوده که به زبان انگلیسی نوشته اند. اگر کمی با زبان انگلیسی آشنا بوده و به آموزش وردپرس علاقه داشته باشید می توانید از کتاب های معرفی شده در این بخش از مقاله اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

WordPress for Beginners 2020

WordPress for Beginners 2020

کتاب WordPress for Beginners که توسط نویسنده تحت مجموعه های وبمستر راه اندازی شده است، در سه نسخه به چاپ رسیده که WordPress for Beginners 2020 سومین و آخرین نسخه از سری چاپی این کتاب ارزشمند می باشد. لازم به ذکر است که نسخه کیندل این کتاب نیز در دسترس بوده و می توانید آن را تهیه نمایید.

با خواندن این کتاب علاوه بر مفاهیم ویرایشگر وردپرس، می توانید اطلاعاتی درباره ویرایشگر بلوک جدید (new block editor) نیز کسب نمایید. علاوه بر این مضامین، مفاهیمی نظیر چگونگی بهره گیری از ابزارک ها، قالب ها، منو ها و غیره نیز تدریس شده است.

WordPress 5 Complete

WordPress 5 Complete

در این کتاب اصول اولیه وردپرس با همراه مفاهیم پیچیده تر نظیر استفاده از تم ها  و پلاگین ها بیان شده است. نویسنده این منبع معتبر، تمامی مباحث ذکر شده را در فصل های مختلف دسته بندی کرده تا مبتدیان و افراد حرفه ای بتوانند به راحتی مبحث مورد نظر را پیدا کرده و مطالعه نمایند.

آموزش این کتاب با اصول و قواعد پایه وردپرس شروع می شود. در ادامه با ایجاد محتوای بهینه شده، وب سایت خود را با استفاده از قالب ها و افزونه های پرکاربرد شخصی سازی می نماید. بنابر سلسله مراتب ذکر شده باید متوجه شده باشید که چرا  WordPress 5 Complete در دسته بهترین کتاب های آموزش وردپرس قرار داده شده است.

Building Web Apps with WordPress

Building Web Apps with WordPress

افرادی که به دنبال آموزش وردپرس با کتاب های پیشرفته تر بوده و خواستار یادگیری مباحث دیگری به غیر از مفاهیم اولیه وردپرس می باشید،  کتاب Building Web Apps with WordPress پیشنهاد می گردد.

این کتاب سطح بالا در زمینه ساخت برنامه های وب، برنامه های تلفن همراه، خدمات وب شبکه های چند سایته به خوبی آموزش داده است. اگر به توسعه برنامه موبایل برای iOS یا Android علاقه مند می باشید، این کتاب گزینه مناسبی خواهد بود.

در صورتی که در حوزه وردپرس تازه کار می باشید، پیشنهاد می شود که ابتدا از کتاب های آموزش وردپرس ذکر شده در مطالب فوق استفاده کرده و پس از تسلط کامل بر وردپرس به سراغ مطالعه Building Web Apps with WordPress بیایید.

Professional WordPress: Design and Development

Professional WordPress: Design and Development

هدف از انتشار این کتاب توسعه وردپرس به صورت پیشرفته می باشد. در صورتی که یک توسعه دهنده بوده  و به دنبال فراگیری سریع وردپرس هستید، می توانید از این کتاب بهره ببرید. در کتاب Professional WordPress با ارائه مثال های واقعی نشان می دهد که به چه طریقی می توانید از وردپرس برای توسعه وب سایت های خود استفاده نمایید.

سطح این کتاب نیز بالا بوده و در دسته کتاب های پیشرفته قرار دارد.

WordPress Plugins: The 672 Best Free WordPress Plugins

WordPress Plugins: The 672 Best Free WordPress Plugins

همانطور که میدانید جزء جدانشدنی وردپرس، افزونه ها می باشند. تعداد افزونه های موجود در وردپرس به قدری زیاد بوده که برای انجام هر نوع ایده در ذهن شما، پلاگینی طراحی و منتشر شده است. حال در این کتاب 672 افزونه رایگان وردپرس در 42 دسته تقسیم بندی شده اند که می توانید افزونه مورد نظر خود را در این کتاب یافته و درباره عملکرد آن اطلاعات کسب نمایید

علاوه بر نحوه کارکرد هر پلاگین، توصیه هایی در هنگام استفاده از هر یک از آنها نیز ارائه داده تا بتوانید بهترین نتایج را از بهره گیری از افزونه های یاد شده در هر بخش به دست آورید. افزونه های موجود در وردپرس در سال های دور برنامه ریزی شده اند اما تغییرات افزونه های موجود در سال 2019 به روز شده اند.

WordPress Security Made Easy

WordPress Security Made Easy

تامین امنیت وب سایت ها یکی از دغدغه های مدیران صفحات مختلف در اینترنت بوده و تمامی مدیران سعی بر تمرکز بر آن دارند تا بتوانند از وب سایت خود در برابر بدافزارها حفاظت نمایند. اگرچه وردپرس به دلیل بروزرسانی های منظم بسیار ایمن می باشد، اما با این وجود می توان امنیت آن را دو چندان نمود.

WordPress Security Made Easy یکی از بهترین کتاب های آموزش وردپرس بوده که بر افزایش امنیت وب سایت های وردپرسی تمرکز دارد. شما با کمک این کتاب می توانید بدون نیاز به یک خط کد، امنیت صفحه خود را افزایش دهید.

Building E-Commerce Solutions with WooCommerce

یکی از افزونه های پرکاربرد وردپرس در زمینه تجارت الکترونیک، WooCommerce می باشد. از اینجایی که این پلاگین امکانات ویژه ای در اختیار کاربران خود قرار می دهد، نیاز است تا منبعی به صورت کامل تمام خدمات و امکانات این افزونه محبوب را مطرح نماید.

یکی از بهترین کتاب های آموزش وردپرس در زمینه تجارت الکترونیک Building E-Commerce Solutions with WooCommerce بوده که به صورت کامل به تشریح پلاگین WooCommerce می پردازد. علاوه بر این مورد در زمینه راه اندازی و نگهداری فروشگاه الکترونیکی شما نیز راهکارهایی ارائه داده تا از طریق آن بتوانید تجارت و کسب و کار خود را رونق دهید.

کتاب الکترونیکی آموزش وردپرس خارجی

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا به جای استفاده از کتاب های آموزش وردپرس، از کتاب های الکترونیکی در این زمینه استفاده نمایند. دلایل متعددی برای محبوبیت این نوع از کتاب ها وجود دارد. برخی از افراد زمان لازم و کافی برای مشاهده انواع ویدیوها یا گذراندن دوره های مختلف در این زمینه را نداشته و ترجیح می دهند از کتاب های الکترونیکی استفاده کرده تا در اوقات فراغت و بیکاری خود در سیستم های در دسترس، با مطالعه آنها  اطلاعات مفیدی کسب نمایند.

از طرفی شما با بارگیری تنها یک بار این نوع کتاب ها می توانید آنها را در سیستم خود ذخیره  کرده و در مواقع نیاز آنها را مطالعه نمایید. در زیر به برخی از کتاب های آموزش وردپرس که به صورت الکترونیکی منتشر شده و در دسترس می باشند، اشاره شده است.

WordPress Essentials (Techniques for Beginners)

WordPress Essentials (Techniques for Beginners)

وجود افزونه ها و قالب هایی با امکانات متعدد موجود شده تا بتوانید به راحتی سرعت وب سایت خود را افزایش دهید. این کتاب الکترونیکی به دلیل ارائه توضیحاتی جامع در زمینه گسترش عملکرد وب سایت، در لیست بهترین کتاب های آموزش وردپرس قرار گرفته است.

علاوه بر این مورد می توانید از راهنمای موجود در این کتاب که به تشریح کامل سفارشی سازی تم و نصب پلاگین می پردازد نیز بهره بگیرید.

WordPress SEO for Beginners – Blog Oh! Blog

WordPress SEO for Beginners – Blog Oh! Blog

کتاب پیش روی شما یکی از کتاب های مفید برای افرادی است که به دنبال آموزش وردپرس با کتاب می باشد. چرا که در این کتاب الکترونیکی درباره نحوه پیکربندی وب سایت وردپرسی با حداقل میزان مزایای سئو می پردازد.

اگر در زمینه وردپرس تازه کار بوده و به این حیطه علاقه دارید می توانید از این کتاب کمک بگیرید.

How to Create Small Business Websites Using the Thesis WordPress Theme

How to Create Small Business Websites Using the Thesis WordPress Theme

اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار آنلاین و فروشگاه اینترنتی کوچکی می باشید، بی شک یکی از کتاب های مورد نیاز برای یادگیری وب سایت های تجاری این کتاب از کتاب های آموزش وردپرس می باشد. با کمک مباحث ذکر شده در این کتاب می توانید در نتایج جستجوی محلی دیده شده و افزایش ترافیک داشته باشید.

نوع شغل و کسب و کار شما اهمیتی نخواهد داشت. در واقع این کتاب به شما می آموزد که چگونه یک تجارت الکترونیکی موفق راه اندازی کرده و آن را گسترش دهید.

WordPress For Dummies

WordPress For Dummies

کتاب WordPress All-in-One for Dummies یک کتاب مقدماتی برای افرادی بوده که مایل به یادگیری مباحث ابتدایی و پایه وردپرس می باشند. این کتاب در 8 فصل به طور کامل  به مواردی نظیر نصب وردپرس ، جستجو در داشبورد وردپرس، کار با سایت وردپرس، مدیریت SEO و رسانه های اجتماعی، شخصی سازی وب سایت، استفاده از افزونه های مختلف، استفاده از شبکه چند سایته و غیره می پردازد.

هر یک از مباحث  ذکر شده دارای زیر شاخه های متعددی بوده تا خوانندگان به صورت کامل و دقیق بر مطالب ذکر شده تسلط یابند. وجود عکس ها و تصاویر مختلف از صفحه نمایش موجب شده تا خوانندگان بتوانند در کنار مطالعه آموزش ها قدم به قدم و گام به گام با نویسنده جلو رفته و به ذهنیت دقیقی در این زمینه دست یابند.

Getting Started with WordPress Plugins

Getting Started with WordPress Plugins

اگرچه افزونه های متعددی در وردپرس موجود بوده و تنها با یک جستجو می توان به افزونه های زیادی دسترسی پیدا کرد اما تمامی افزونه ها مناسب نمی باشند. در واقع وجود برخی از افزونه های پرکاربرد و مفید باعث شده ات از نصب سایر افزونه ها بی نیاز باشیم.

این کتاب الکترونیکی 21 صفحه ای به خوبی به شما آموزش می دهد که در چه مواقعی چه پلاگینی استفاده کرده تا نیاز شما برطرف گردد.

Digging Into WordPress: By Chris Coyier

Digging Into WordPress: By Chris Coyier

برای اینکه بتوانید از طریق آموزش وردپرس با کتاب، از مبتدی به یک حرفه ای و متخصص تبدیل گردید، می توانید از این کتاب کمک بگیرید. کتاب Digging Into WordPress یک کتاب 450 صفحه ای و الکترونیکی بوده که به افراد مبتدی آموزش داده تا از ابتدا چگونه یک وب سایت  راه اندازی نمایند.

از آنجایی که آموزش های این کتاب بسیار جامع و کاربردی است، وب سایت راه اندازی شده می تواند تا مدت ها فعال بوده  و خدمت رسانی کند. بنابراین تنها کافی است که از این آموزه ها به نحو احسنت بهره ببرید.

Smashing WordPress: Beyond the Blog

Smashing WordPress: Beyond the Blog

در صورتی که کمی با وردپرس آشنا بوده اما قصد فراگیری بیشتر معلومات از طریق آموزش وردپرس با کتاب می باشید، کتاب Smashing WordPress یکی از بهترین گزینه ها می باشد چرا که مبتدیان می توانند با مطالعه این کتاب به سطح بالاتری از نحوه کار با وردپرس دست یابند.

از طرفی اختصاص بخشی از کتاب به قالب ها و افزونه ها موجب شده تا تمام ابهامات و سوالات متعدد در این زمینه از بین رود. علاوه بر تمام این موارد این کتاب دارای بخشی است که در آن مباحثی از قبیل یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی با وب سایت، طراحی وب سایت های آنلاین و غیره نیز تدریس شده است.

یکی از آموزشگاه های طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وب سایت که در ایران مشغول به کار است، آموزشگاه دارکوب می باشد. در این آموزشگاه آموزش های متنوعی از قبیل آموزش وردپرس، آموزش طراحی سایت با وردپرس، آموزش طراحی قالب سایت و غیره از پایه تدریس شده و دانشجویان مهارت های زیادی در این دوره ها کسب می نمایند.

در صورتی که قصد یادگیری وردپرس را دارید، می توانید از دوره های موجود در آموزشگاه دارکوب استفاده کرده و در کنار این آموزش ها از کتاب های آموزش وردپرس نام برده شده برای تقویت و تثبیت مباحث تدریس شده کمک بگیرید.

امید است با ارائه کتاب های آموزش وردپرس توانسته باشیم منابع مفیدی در اختیار شما قرار داده شده باشیم تا با مطالعه آنها به یک متخصص حرفه ای وردپرس تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می تونم کمک کنم؟
مشاوره آنلاین