بهترین دوره آموزش سئو باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=5111

بهترین دوره آموزش سئو، دوره‌ای است که کامل‌ترین آموزش‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد. سئو، مبحث گسترده‌ای است که همواره در حال گسترش است؛ بنابراین هر چقدر هم حرفه‌ای شوید، نمی‌توانید بگویید تمام مباحث سئو را فرا گرفته‌اید.

سئو به شما کمک می‌کند که سایت خود را به رتبه‌های بهتری در گوگل برسانید. از ‌این رو دوره انتخابی باید یک دوره جامع و کاربردی باشد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از ویژگی بهترین دوره‌های آموزشی سئو را در اختیارتان بگذاریم.

 

سئو چیست؟

احتمالاً این سؤال برای شمایی که قصد دارید یک طراح سایت حرفه‌ای شوید، پیش آمده است. اهمیت سئو از آن چیزی که فکرش را می‌کنید، بیشتر است و در واقع پایه و اساس برای موفقیت شما در دیجیتال مارکتینگ است.

سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization است و معنای آن، بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. در واقع تعریف سئو عبارت است از:

اقداماتی که در نتیجه آن، رتبه یک صفحه از وب سایت یا کل وب سایت بهبود پیدا می‌کند و‌ این بهبود رتبه، موجب می‌شود که ترافیک ورودی از موتورهای جستجو بیشتر شود.

 

زمانی که رتبه سایت شما در گوگل بالا برود، بازدید از سایت شما بیشتر خواهد ‌شد و در نتیجه مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد. در نقطه مقابل ‌این موضوع، اگر سئوی خوبی نداشته باشید و با جستجوی عبارات مرتبط، سایت شما نشان داده نشود، مشتریان بسیاری را از دست خواهید داد.

امروزه سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو را به عنوان یک بازاریابی می‌شناسند که مشتریان بسیاری دارد. درست است که تاریخچه سئو به دهه ۹۰ میلادی برمی‌گردد، اما در چند سال اخیر به دلیل بیماری کرونا، تمایل مردم به سرمایه‌گذاری روی سئو سایت بیشتر شده است و بسیاری از مردم به شرکت در دوره آموزش سئو سایت روی آورده‌اند.

 

راز‌های گوگل!

یادگیری سئو، بحث پیچیده‌ای نیست. چیزی که آن را پیچیده می‌کند، راز‌های گوگل است. در واقع گوگل همیشه عملکرد خود را تغییر می‌دهد و سیاست کاری خود را فاش نمی‌کند. یعنی هیچ فرمول یا دستورالعمل خاصی نیست که بر اساس آن سایت‌ها رتبه‌بندی شوند. برای افرادی که در طراحی سایت مبتدی هستند‌، این موضوع قابل درک نیست.

اما باید بگوییم که‌ این، امری طبیعی است. اگر سیاست‌های گوگل فاش می‌شد و دستورالعمل خاصی داشت، سایت‌هایی که ارزشی از نظر محتوا و سئو ندارند در رتبه‌های برتر قرار می‌گرفتند. اما در‌ اینجا سؤال ‌ایجاد می‌شود که چه ترفند‌هایی به کار ببریم تا رتبه سایت را بالا ببریم؟ این موضوع چه ارتباطی با دوره آموزش سئو دارد؟

 

ترفند‌های سئوی سایت

از آنجایی که گوگل، سیاست‌های خود را دارد باید به گونه‌ای عمل کنید که مخالف ‌این سیاست‌ها نباشد. افراد حرفه‌ای در طراحی و سئو سایت، تجربیات خود را از سیاست‌های گوگل به صورت مجموعه‌ای در آورده و در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. ‌

این مجموعه ها، حاصل تلاش سال‌ها آموزش، تجربه و مهارت است که روش‌ها و ترفندهایی را در بر دارد. بهترین دوره آموزش سئو، به صورت علمی تخصصی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا بتوانند سایتی با سئوی عالی طراحی کنند و در تاپ گوگل قرار گیرند.

 

 

ویژگی‌های بهترین دوره آموزش سئو

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که پس از خرید یک محصول یا دریافت خدمات، احساس شکست کنید. به دلیل‌ اینکه حس می‌کنید محصول یا خدمات دریافت شده ارزش پولی که داده‌اید را نداشتند. ‌این موضوع باعث شده که برای خرید‌های بعدی، به فروشندگان اعتماد نکنید و یا حتی محتاطانه‌تر عمل کنید.

بهترین فیلم آموزشی سئو

اولین و مهم‌ترین ویژگی بهترین دوره آموزش سئو سایت، جامع و کامل بودن آن است. یک آموزش کامل باید دربرگیرنده مفاهیم پایه تا مفاهیم بسیار تخصصی و تکنیک‌ها باشد.

برای مثال از خودمان شروع میکنیم ← فیلم آموزش سئو دارکوب: این دوره، شامل ۴۰ جلسه (۸ ساعت) است. بگذارید مقایسه‌ای داشته باشیم.

آیا می‌دانید برای پزشک شدن چند ساعت باید آموزش ببینید؟ روزانه حداقل ۸ ساعت باید آموزش ببینید، تا چند سال! درآمدی که از پزشکی دریافت می‌کنید، کمتر از درآمدی است که از طراحی و سئوی سایت دریافت می‌کنید! دیدن ۴۰ ویدئو آموزشی که هشت ساعت بیشتر نیست، چقدر می‌تواند برای شما به صرفه باشد؟ جواب با شما!

بحث سئو بسیار گسترده است و همواره در حال تغییر، از ویژگی‌های بهترین دوره آموزش سئو، به روز بودن مطالب است. احتمالاً شما هم مانند من از درس جغرافیا یا هر درس دیگری خوشتان نمی‌آمد. چرا؟ زیرا معلم خوب درس نمی‌داد و کلاس خسته کننده‌ای داشت! سئو را به عنوان یکی از کتاب‌های درسی‌تان در نظر بگیرید. دوست دارید دبیر شما چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

  • مطالب را به گونه‌ای ساده بیان کند که حتی بدون داشتن پیش زمینه از درس، بتوانیم آن را یاد بگیریم.
  • کلی و جزئی تدریس کند! (ابتدا کلی صحبت کند تا پیش زمینه‌ای داشته باشیم و سپس تمام نکات را ریز به ریز توضیح دهد.)
  • لحن گیرا و جذاب داشته باشد و مانند افرادی که به اجبار برای تدریس آمده‌اند، نباشد.
  • به قدری مسلط بر موضوع تدریس باشد که بتواند هر گونه سؤال را پاسخ دهد.

 

تمام ویژگی‌های ذکر شده را باید به ویژگی بهترین دوره آموزش سئو تعمیم دهیم. بسیاری از دوره‌ها هستند که سئوکار را تا اواسط دوره پشتیبانی می‌کنند و نیمه راه، دیگر پاسخ هیچ سؤالی را نمی‌دهند. ‌این یک محدودیت بزرگ محسوب می‌شود که تأثیر بدی بر مخاطب‌ ایجاد می‌کند.

اگر قصد شرکت در یک دوره آموزش سئو سایت را دارید، حتماً از پشتیبانی آن مطمئن شوید. یک پشتیبان در حین کار با چند صد سؤال روبه‌رو می‌شود که گاهی اوقات سؤالات، تکراری خواهد بود. در صورتی که پشتیبان اطلاعات کافی نداشته باشد و بدون تجربه بخواهد به سؤالات پاسخ بدهد، اعتماد به نفس و انرژی سئوکار کاهش پیدا می‌کند.

از دیگر ویژگی‌ بهترین دوره آموزش سئو، هزینه دوره است. برخی از سایت‌ها برای شرکت در دوره‌ آموزش سئو یا خرید ‌این دوره‌ها، هزینه‌های هنگفتی از مخاطب دریافت می‌کنند، در حالی که مطالب دوره آن‌چنان‌که باید کاربردی نیست و تدریس، حرفه‌ای انجام نمی‌شود.

یک دوره آموزشی خوب، به شرایط فرد مشتاق به یادگیری نیز اهمیت می‌دهد و هزینه را مناسب در نظر می‌گیرد. حتی برخی از سایت‌ها شرایط پرداخت اقساطی را نیز دارا هستند.

مطلب مهم دیگر در بهترین دوره آموزش سئو، با کیفیت بودن ویدئوها است. مسلماً فردی که با سئو و طراحی سایت آشنایی ندارد، هنگام آموزش باید به خوبی ببیند!

کلمات تازه‌ای که به گوشش می‌رسد، کفایت نمی‌کند و‌ این شنیدن همراه با دیدن است که یادگیری را چند برابر می‌کند.  ویدئوهای باکیفیت در بهترین دوره آموزش سئو، مشتری را برای نگاه‌کردن بیشتر جذب می‌کند و باعث می‌شود که مطالب در ذهن مخاطب ماندگار شود.

 

 

اهمیت یادگیری سئو و بهینه سازی سایت

زمانی یک وب سایت اینترنتی ارزش پیدا می‌کند که بازدید و دنبال‌کنندگان آن زیاد باشد. با توجه به زمینه فعالیت، آمار بازدید متفاوت خواهد بود. امکان دارد که ارزش یک سایت صنعتی با 1000 بازدید ایجاد شود، اما همین بازدید برای یک سایت خبری، ارزشی ایجاد نکند.

به هر حال نکته مهم و قابل توجه این است که چگونه می‌توان بازدید سایت را افزایش داد؟ بهترین راه، بهینه سازی سایت و یا استفاده از سئو است‌. الگوریتم‌های موتور جستجو به طور مرتب تغییر می‌کنند. به همین دلیل نیاز است که سایت را برای این موتورها، بهینه کنیم.

اینکه سایت را بهینه کنید، باعث می‌شود که بازدید سایت به صورت هدفمند ارتقا پیدا کند و بازدهی سایتتان بیشتر شود.

یکی از عوامل مهم در کسب‌وکار ‌اینترنتی، سئو است. شما به عنوان یک مدیر سایت، برای‌ اینکه بتوانید محتوایتان را در کمترین زمان ممکن در جایگاه خوبی از گوگل قرار دهید، نیاز دارید سئو را یاد بگیرید.

 

شاید برایتان سؤال ایجاد شود که استفاده از سئو چه اهمیتی دارد؟

با استفاده از سئو، دیگر نیاز به تبلیغات های سنگین نخواهید داشت. یعنی هزینه کمتر خرج می‌کنید، در عوض مشتری بیشتری خواهید داشت.

 


بین خودمون بمونه ولی اینستاگرام هم نیاز به سئو داره! اینجا کلیک کن تا سئو اینستاگرام را با هم یاد بگیریم.


 

 

دوره‌های سئو حضوری یا آنلاین؟

حال که فهمیدیم سئو چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم، وقت انتخابی مهم است.

شما می‌توانید به دو صورت حضوری و آنلاین در دوره های آموزش سئو شرکت کنید. برخی افراد می‌گویند تا زمانی که آموزش حضوری است چه نیازی به آموزش آنلاین داریم؟ باید بگوییم آموزش حضوری کنار مزیت‌های فراوان خود، معایبی نیز دارد.

درست است که درصد یادگیری در آموزش حضوری بیشتر است و شما می‌توانید با دوستان و معلم ارتباط برقرار کنید، اما از شما سؤالی می‌پرسیم: آیا برای شما مهم است که آموزش در این دوره، در چه حدی باشد؟ ضعیف، متوسط یا عالی؟

جواب مسلماً عالی است.

 

متاسفانه بهترین دوره‌ های آموزش سئو سایت، اغلب در شهر‌هایی مثل تهران برگزار می‌شود. برای فردی که در یکی از شهرستان‌های جنوب زندگی می‌کند، مسافرت به تهران و اقامت در آنجا تا تمام شدن دوره، دشوار است؛ بنابراین باید به دوره‌های آنلاین رو آورید. مطالب در هر دو روش یکی است، منتها شرایط است که تفاوت‌هایی را‌ ایجاد می‌کند.

برخی از دوره‌های آنلاین، به حدی حرفه‌ای هستند که فرد نیازی نمی‌بیند در دوره‌های حضوری که هزینه‌های بیشتری هم دارد، شرکت کند. از سمتی دوره‌های آنلاین، وقت کمتری از شما می‌گیرند و اگر به صورت فشرده آموزش‌ها را ببینید حتی ممکن است در یکی دوهفته آموزش‌ها را به اتمام برسانید و سپس تمرین را شروع کنید.

همچنین اگر قسمتی از آموزش را متوجه نشدید، می‌توانید دوباره و دوباره فیلم‌ها را ببینید و هر دفعه مطالب جدیدتری را نکته‌ برداری کنید.

 

 

⇐ بیشتر بخوانید: بهترین مشاغل برای مهاجرت

 

 

دوره‌های سئو پولی یا رایگان؟

اگر در گوگل کلمه “آموزش سئو” را سرچ کنید، صدها سایت برایتان نمایش داده می‌شود که دوره آموزش سئو را به صورت رایگان و غیر رایگان انجام می‌دهند. مطمئناً الان از ذهنتان خطور کرد که چرا تا وقتی آموزش رایگان است، باید هزینه پرداخت کرد؟

باید بدانید که آموزش‌های رایگان، اغلب کپی و بسیار ابتدایی هستند و معمولاً مفاهیم پایه را آموزش می‌دهند. از سمتی همه ‌این دوره‌ها، در نیمه راه رها شده‌اند و آموزش کاملی نیستند. در مقابل ‌این موضوع، آموزش‌های غیر رایگان، صفر تا صد را توضیح داده و به صورت یک مجموعه در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

منبع آموزش‌های رایگان، زیاد معتبر نیست و حتی ممکن است آموزش‌های درست نباشند و دچار اشکال و خطاهای جزئی باشند. در صورتی که آموزش‌های غیر رایگان یک منبع مشخص دارند که صفر تا صد کار را به صورت واضح توضیح می‌دهند.

 

به مثال زیر توجه کنید:

اگر شما بدون‌ اینکه از ابتدای دوره آموزش سئو شروع کرده باشید، یک فیلم از آموزش ساخت بک‌لینک را ببینید، و شروع به ساختن بک‌لینک کنید، احتمال پنالتی شدن سایتتان بسیار زیاد است.

پنالتی شدن سایت نیز، شما را نزد گوگل بد جلوه می‌دهد و در آخر گوگل شما را اسپم و پنالتی می‌کند؛ لذا اگر به دنبال یک آموزش سریع و بدون دردسر هستید، دوره‌های غیر رایگان را پیشنهاد می‌دهیم.

 

 

معرفی یک دوره‌ جامع برای آموزش سئو

انتخاب بهترین دوره آموزش سئو، انتخابی سخت است؛ چرا که دوره‌های حرفه‌ای بسیاری هستند که آموزش را انجام می‌دهند. اما راه‌حل چیست؟ زمانی که صحبت از سئو می‌شود، در واقع صحبت از درآمد‌های بالا است. در مبحث سئو سؤال‌های بسیاری مطرح می‌شود.

یکی از پررنگ‌ترین سؤال‌ها این است که چرا سئو یک‌ کسب‌وکار را متحول می‌کند اما همه افراد از آن بهره‌مند نیستند. پاسخ‌ این سؤال در دوره آموزش بهینه سازی سایت داده شده است! تخصصی که فرد سئو کار در بهینه سازی سایت دارد، موجب می‌شود تا موتور‌های جستجو، اهمیت بیشتری به سایت شما بدهند.

مجموعه تخصصی آموزشی دارکوب از معتبرترین آموزشگاه‌های آنلاین و حضوری است که بهترین دوره آموزش سئو سایت را برگزار کرده و با هزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. در یک دهه اخیر، رقابت برای قرارگیری در رتبه اول گوگل بسیار بیشتر شده است؛ بنابراین اگر بتوانید در تاپ گوگل قرار گیرید، جادویی در کسب‌وکارتان رخ خواهد داد.

 

 

دوره آموزش سئو سایت برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که عاشق رقابت هستند، با یکجا نشینی مشکلی ندارند، آماده یادگیری دائمی هستند و در نهایت صبرشان از ایوب نیز بیشتر است.

برای مثال، دانشجویی که نمی‌تواند شهریه دانشگاه خود را پرداخت کند و توانایی انجام کار در شرکت و یا رستوران را ندارد، با صرف زمان برای دیدن‌ این آموزش‌ها می‌تواند پروژه‌های بزرگی را قبول کند و درآمد‌های خوبی برای خود‌ ایجاد کند. این دوره برای این افراد هم مناسب است:

  • افرادی که دوره طراحی سایت را به صورت مبتدی گذرانده‌اند و حالا قصد دارند روی سئوی سایت کار کنند، می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.
  • دانشجویان و افراد علاقه‌مند به سئو نیز امکان شرکت در این دوره‌ها را دارند.
  • کسانی که می‌خواهند سایت پربازدیدتری داشته باشند.
  • افرادی که ذهن برنامه‌ریز و استراتژیکی دارند، می‌توانند با شرکت در بهترین دوره آموزش سئو، آموزش‌های را دریافت و پیاده سازی کنند.
  • همچنین کسانی که روحیه انعطاف‌پذیری دارند و مدام خود را به‌روز می‌کنند نیز می‌توانند با دیدن این آموزش‌ها، رشدی که باید را در خود ایجاد کنند.

 

 

توانمندی‌های خود را قبل و بعد از شرکت در دوره مقایسه کنید!

شما قبل از شرکت در این دوره‌ها، هیچ آشنایی با سئو نداشتید، اما پس از اتمام دوره به یک کارشناس سئو تبدیل شده‌اید

قبل از شروع دوره آموزش سئو، گوگل را یک نرم افزار می‌دانستید که تمام اطلاعاتی که می‌خواستید به شما می‌داد. اما پس از اتمام دوره می‌دانید که گوگل تنها یک نرم افزار نیست و در واقع منبع درآمد بسیاری از افراد جهان است.

یعنی گوگل با الگوریتم‌ها و موتور‌های جستجویی که دارد، سایت‌های تمام مردم جهان را طبقه بندی می‌کند و بر این اساس، درآمد افراد را چندین برابر می‌نماید.

با داشتن آموزش‌های پربار، می‌توانید در زمانی که گوگل الگوریتم‌های جدید ارائه می‌کند، بهترین عکس‌العمل را داشته باشید و مانند بسیاری از سایت‌ها پنالتی نشوید. همچنین توانایی این را دارید که تأثیرات الگوریتم‌های گوگل را تحلیل و شناسایی کنید.

 

 

یادگیری آسان و حرفه‌ای سئو با دارکوب

بهترین دوره های آموزش سئو را می‌توانید از آموزشگاه طراحی سایت و سئو دارکوب دریافت کنید. مجموعه های آموزشی دارکوب، یک آموزشگاه دیجیتال مارکتینگ است که دوره‌های متفاوتی همچون طراحی سایت، سئو، وردپرس، php، جاوا اسکریپت، css، html و… را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌کند.

دارکوب، روش‌های متفاوتی را برای آموزش به کار می‌برد و همین نحوه آموزش است که ما را نسبت به سایر آموزشگاه‌ها متمایز کرده است. ویدئوهای باکیفیت در دوره‌های آنلاین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که افراد در هر سطحی که باشند، می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

در دوره‌های آنلاین می‌‌توانید صفر تا صد موضوع را فرا بگیرید. به ‌این نکته توجه ویژه داشته باشید که فیلم های آموزشی زمان کمتری نسبت به دوره‌های حضوری دارند و اگر به صورت فشرده آموزش‌ها را ببینید، می‌توانید در کمترین زمان ممکن به یک متخصص سئو تبدیل شوید.

 

مهم: مدت زمان یادگیری سئو حدودا چقدر است؟

 

 

سخن پایانی

پایه و اساس کسب‌وکار‌های ‌اینترنتی، سئو است؛ بنابراین اگر به یک متخصص سئو تبدیل شوید، می‌توانید پروژه‌های بزرگی دریافت کنید و با دریافت درآمد‌های عالی، وضعیت مالی خود را دگرگون کنید. (البته نه همون اول)

امروزه ۹۰ درصد کسب‌وکارهای جهان، به کسب‌وکار‌های ‌اینترنتی تبدیل شده‌اند. در نتیجه اهمیت سئو روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.

ثبت نام رایگان دانشجو مهمان