آموزش طراحی سایت در منزل

  • نویسنده: رضا پورمحمدحسین نیاکی
  • بازبینی شده توسط: سما کتیبه
  • بروزرسانی:
  • https://darkoobedu.ir/?p=2328
آموزش طراحی سایت در منزل

امروزه دیگر شیوه ی کار کردن کمی عوض شده است. افراد بیشتر تمایل دارند که بتوانند کارشان را به صورت دور کاری انجام دهند و مجبور نباشند جا به جا شوند. البته این شرایط برای همه ی مشاغل امکان پذیر نیست و شما خواه ناخواه مجبور به رفت و آمد می شوید.

اما برای برخی از مشاغل مخصوصاً مشاغل کامپیوتری این زمینه کاملاً مهیا است. شما می توانید از داخل خانه، همه ی خدمات کامپیوتری را به راحتی انجام دهید. یکی از این خدمات که این روزها بازار بسیار داغی دارد، یادگیری و آموزش طراحی سایت در منزل است.

هر کسب و کاری برای دیده شدن به یک سایت نیاز دارد. فضایی که بتواند در آن به صورت اینترنتی به معرفی خودش و خدماتش بپردازد. به همین دلیل طراحی سایت به یک باید و ضرورت تبدیل شده است. پس می تواند گزینه ی مناسبی برای فعالیت باشد.

اما آموزش آن به چه صورت خواهد بود؟ چرا باید طراحی سایت را یاد بگیریم؟ چه پیش نیازهایی دارد و آیا می توان به صورت مجازی و در خانه آن را آموزش دید؟ در این مقاله قصد پاسخ دادن به این سوالات را داریم.

 

طراحی سایت چیست و طراح سایت چه کسی است؟

منظور از طراحی وب، طراحی سایت هایی است که در اینترنت نمایش داده می شوند. این زمینه ی فعالیت به جای توسعه ی نرم افزاری، معمولاً به جنبه های تجربه ی کاربریِ توسعه ی وب سایت اشاره دارد. طراحی وب در گذشته تنها بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای دسکتاپی تمرکز داشت. با این حال، از اواسط سال 2010، طراحی برای مرورگرهای تلفن همراه و رایانه لوحی اهمیت بیشتری پیدا کرد و طراحی به سمت طراحی پاسخگو حرکت کرد.

 طراح وب کیست؟ یک طراح وب روی ظاهر، چیدمان و در بعضی موارد محتوای یک وب سایت تمرکز می کند. به عنوان مثال انتخاب رنگ ها، قلم و تصاویر استفاده شده به عهده ی این فرد است. طرح بندی به چگونگی ساختار و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد. سایتی که به خوبی طراحی شده باشد، استفاده از آن آسان است، از نظر زیبایی جذب کننده است و متناسب با گروه کاربری و برندِ وب سایت است.

بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به طوری که هیچ اطلاعات و عملکرد اضافی که باعث حواس پرتی یا گیج شدن کاربران شود در آن ارائه نمی شود. از آنجا که سنگ بنای اصلی خروجی یک طراح، وب سایتی است که باعث جلب اعتماد مخاطب مورد نظر و جذب او می شود، از بین بردن هرچه بیشتر نقاط احتمالی ناامیدی کاربر، یک نکته ی اساسی در طراحی وب است.

روش های یادگیری طراحی سایت

دو روش متداول برای طراحی وب سایت هایی که هم در دسکتاپ و هم در موبایل به خوبی کار کنند، طراحی پاسخگو و انطباقی است. در طراحی پاسخگو، محتوا بسته به اندازه ی صفحه به صورت پویا تغییر می کند.

در طراحی تطبیقی​​، محتوای وب سایت با اندازه ی طرح بندی مطابقت دارد. حفظ طرحی که تا حد ممکن بین دستگاه های مختلف سازگار باشد، برای حفظ اعتماد و تعامل کاربر بسیار مهم است. اگر مسئولیت سئو محتوا نیز به عهده ی آنها باشد، از داشتن مزیت کنترل کامل محصول نهایی لذت خواهند برد.

آموزش طراحی سایت در منزل 

روش های مختلف و زیادی برای آموزش طراحی سایت وجود دارد که شما می توانید بسته به شرایط زندگی تان یکی از آنها را انتخاب کنید. این روش ها به شرح زیر اند:

  1. استفاده از کلاس های حضوری

استفاده از کلاس های حضوری طراحی سایت برای آموزش از قدیمی ترین روش های انجام این کار است. این گزینه، اولین گزینه ی انتخابی افرادی است که به دنبال آموزش هستند. با حضور در این کلاس ها شما می توانید از نزدیک با استاد و سایر همکلاسی ها تعامل داشته باشید و درس ها را به صورت تئوریکی و پروژه محور آموزش ببینید.

بسیاری از موسسات معتبر این کلاس ها را برگزار می کنند و مدارک معتبر ارائه می نمایند. آموزشگاه طراحی سایت دارکوب در زمینه و بخش های مختلف طراحی سایت و آموزش مهارت های مختلف اقدام به برگزاری کلاس های مختلف با اساتید با تجربه کرده است که می توانید از طریق تماس با این موسسه، از نحوه ی ثبت نام مطلع شوید.

  1. استفاده از کلاس های آنلاین

با این حال همیشه امکان حضور در کلاس های حضوری وجود ندارد. ممکن است این کلاس ها در شهرتان موجود نباشد یا از کیفیت آنها راضی نباشید. شاید شاغل یا محصل باشید و وقت شرکت در این کلاس ها را نداشته باشید و این کار را به صورت غیر حضوری انجام دهید و یا امکان ترک منزل را ندارید و احساس می کنید رفت و آمد وقت زیادی از شما می گیرد.

کلاس های آنلاین می تواند به روش زنده یا خصوصی برگزار شود که هر کدام مزایای خاص خود را دارند و شما می توانید به همان شیوه ی کلاس های حضوری با استاد تعامل داشته باشید و سوالات خود را مطرح کنید. این روش می تواند به همان روش کلاس های حضوری کارآمد باشد. شما می توانید آموزش ها را به صورت آنلاین دریافت کرده و تکالیف خود را نیز به صورت آنلاین ارسال نمایید.

  1. استفاده از ویدئوهای آموزشی

یکی دیگر از روش های غیر حضوری آموزش طراحی سایت، استفاده از ویدئو های آموزشی است. این گزینه برای افرادی که برنامه ی کاری مشخصی ندارند بسیار مفید است. به عنوان مثال ممکن است در ساعت هایی که کلاس های حضوری یا آنلاین برگزار می شوند شما سر کار یا سر کلاس باشید. اما باز هم می توانید آموزش طراحی سایت ببینید. شما می توانید ویدئوی آموزش طراحی سایت را از آموزشگاه های معتبری دریافت کرده و با دیدن آنها طراحی سایت را به صورت صفر تا صد یاد بگیرید.

در این ویدئو ها همان اساتید کلاس های حضوری اقدام به تدریس مطالب می کنند و شما می توانید مطمئن شوید که کیفیت آموزش متفاوت نخواهد بود. همچنین این امکان را دارید که هر وقت که می خواهید این ویدئوها را تماشا کنید و تمرین هایتان را انجام دهید.

همچنین می توانید بسته به راه های ارتباطی که موسسه برای شما در نظر گرفته است، سوالاتتان را از اساتید مطرح کرده و جلسات رفع اشکال داشته باشید. موسسه ی دارکوب اقدام به ارائه ی انواع ویدئوهای آموزشی در زمینه طراحی سایت کرده که می توانید به راحتی از طریق تماس با آموزشگاه آنها را دریافت نمایید.

تاثیرگذاری روش های آنلاین آموزش

یکی از تردیدهایی که دانش آموزان همیشه نسبت به آموزش های مجازی چه به صورت ویدئویی یا آنلاین دارند این است که آیا آنها به همان اندازه ی کلاس های حضوری موثر هستند یا خیر و آیا به همان اندازه می توان از آنها آموزش دید یا تعامل داشت؟

پاسخ به این سوال مثبت است. فیلم های آموزشی هم می توانند به همان اندازه ی یک کلاس حضوری موثر باشند چه بسا تمرکز در این کلاس ها بیشتر است و از آنجایی که شما خودتان تصمیم می گیرید کی و کجا این آموزش ها را دریافت کنید می توانید با حواس جمع تری درگیر دروس شوید. این کلاس ها هم مانند کلاس های حضوری تمرین دارند و حتی شما می توانید با استاد در تعامل هم باشید.

تفاوت های زیادی بین کلاس های حضوری و آنلاین

اگرچه کلاس های حضوری می توانند مزایای زیادی داشته باشند اما تفاوت هایی هم با کلاس های آنلاین دارند که باید قبل از ثبت نام در نظر بگیرند. یکی از اصلی ترین تفاوت ها این است که شما باید انگیزه ی بالایی داشته باشید و خودتان روی کارتان نظارت داشته باشید. شما باید خود را متعهد به انجام تکالیف و استفاده ی مرتب از آموزش ها کنید.

مورد بعد این که شما می توانید با هزینه ی بسیار کمتری نسبت به آموزش های حضوری این کلاس ها را دریافت کنید. در این آموزش ها با کاهش هزینه های جانبی برگزاری کلاس، هزینه ی دریافت آموزش ها هم کاهش پیدا کرده است. شما می توانید در هر زمان و مکانی که می خواهید این آموزش ها را دریافت کنید و هر وقت که خواستید آنها را متوقف کنید در واقع شما می توانید با سرعت مد نظر خود این آموزش ها را دریافت نمایید.

تاثیرگذاری روش های آنلاین آموزش

پیش نیازهای یادگیری طراحی سایت

یکی از اولین سوال هایی که قبل از ثبت نام در کلاس های آنلاین طراحی سایت پیش می آید این است که چه زبان های برنامه نویسی برای طراحی وب باید یاد بگیریم؟ بسیاری از افراد حس می کنند که آمادگی و اطلاعات کافی برای یادگیری را ندارند و فکر می کنند شاید نتوانند دروس را یاد بگیرند و نمی توانند از پس طراحی سایت بر بیایند. اما این طور نیست. درست که داشتن مهارت های اولیه می تواند کمک کننده باشد و به پیشرفت بیشتر شما کمک کند اما اجباری نیست.

شما می توانید بدون مدرک به یک طراح وب ماهر تبدیل شوید. برای اینکه یک طراح وب باشید، مدرک لازم نیست، آنچه شما باید داشته باشید علاقه به برنامه نویسی، دانش طراحی بصری و کدگذاری آن به زبان توسعه ی وب و همچنین مهارت های دیگر در زمینه طراحی وب است. اما مدرک تحصیلی می تواند شانس استخدام شما را در بیشتر موارد افزایش دهد.

مدت زمان مورد نیاز برای طراحی سایت

یادگیری طراحی وب یک فرایند پیوسته است، اما می توان آن را در عرض چند ماه یاد گرفت. معمولاً یادگیری HTML، CSS و اصول JavaScript پنج تا شش ماه طول می کشد. همچنین باید برای یادگیری ابزارهای طراحی مانند فتوشاپ، Sketch و Mockplus نیز وقت بگذارید. علاوه بر این، شما باید استانداردهای وب، اصول طراحی، طراحی UX / UI، سازگاری بین مرورگر و پاسخگویی را درک کنید.

یادگیری همه ی آنها 3 تا 4 ماه طول می کشد. و مهمترین نکته این است که شما پس از تمام این درس ها می توانید به حوزه ی طراحی وب وارد شوید. طراحی یک هنر در حال تغییر است، بنابراین شما باید به طور مداوم آموخته های خود را به روز رسانی کنید.

آینده ی یادگیری طراحی سایت

ما در دنیایی دیجیتالی زندگی می کنیم که پر از وب سایت است. و آینده ی یک طراح وب کاملا امیدوار کننده است. طبق Creative Group 2019 و بررسی درآمد برنامه نویسی در ایران و جهان، توسعه دهنده ی وب یکی از پردرآمدترین مشاغل در زمینه ی خلاقیت و بازاریابی در کنار طراحان UX، محققان تجربه ی کاربری، نویسندگان متن و غیره است.

طبق گفته ی Glassdoor، حقوقی که توسعه دهندگان وب دریافت می کنند بین k41.6-78.3k دلار در سال است. همچنین متوسط حقوق طراحان وب در حدود 49،693 دلار است.

بازار طراحی سایت به قدری داغ است که شما اصلاً نیاز نیست نگران بازگشت سرمایه یا اشتغال خود باشید کافی است ثابت کنید مهارت کافی را دارید. آن موقع نه تنها می توانید به استخدام شرکت های مهم و معتبر درآیید بلکه می توانید خیلی راحت کسب و کار خودتان را به راه بیندازید.

آینده ی یادگیری طراحی سایت در منزل

با این حال یک مژده ی خوب برای دانش آموزانی که می خواهند در آموزشگاه دارکوب ثبت نام کنند وجود دارد. هدف این آموزشگاه از ایجاد قسمت آموزش در واقع تربیت و آموزش نیروهای زبده و سپس استخدام آنها است.

حجم کاری شرکت دارکوب به قدری بالا است که مدیران آن بر آن شدند بخش آموزشگاه را به منظور تربیت نیروهای زبده راه اندازی کنند پس اگر در این آموزشگاه ثبت نام می کنید کافی است نشان دهید مهارت و استعداد لازم را دارید و آن وقت شغل شما تضمین شده می شود.

نکات مهم در آموزش طراحی سایت در منزل

برای شروع آموزش طراحی سایت در منزل باید یک سری نکات را در نظر بگیرید:

  1. قبل از هر چیزی شرایط خودتان را در نظر بگیرید.

درست است که شما می توانید در هر زمانی که می خواهید از این کلاس های آنلاین استفاده کنید اما باید بتوانید روزانه یا مطابق با برنامه ای که می خواهید، وقتتان را خالی کنید. گاهی اوقات شرایط خانوادگی یا تحصیلی شما به گونه ای است که نمی توانید به صورت منظم به برنامه ی درسیتان برسید و این موضوع منجر به ایجاد شکاف در یادگیری می شود. پس قبل از شرکت در این کلاس ها در نظر داشته باشید که می توانید این زمان را اختصاص دهید یا خیر.

  1. آیا آموزش مجازی با روحیات شما سازگار است.

برای اینکه بتوانید به سریع ترین روش آموزش طراحی سایت را یاد بگیرید. باید یک سری خصوصیات در خودتان داشته باشید. یکی از آنها که در بالا هم اشاره شد، قدرت کنترل روی خود است. شما باید انسان متعهدی باشید تا پایداری آموزشی برقرار شود. پیگیری و تعهد رمز اصلی موفقیت در آموزش های از راه دور است.

مورد بعدی این است که ببینید حضور در کلاس تا چه حد برایتان مهم است. بعضی از افراد حس می کنند که کلاس های حضوری و تعامل با سایر همکلاسی ها به یادگیری هر چه بیشترشان کمک می کند. اگر از این افراد باشید شاید نتوانید از این کلاس های مجازی نهایت استفاده را بکنید.

  1. انتخاب موسسه ی معتبر

انتخاب یک آموزشگاه معتبر نقش بسیار مهمی در کیفیت نتیجه ی کار دارد. کیفیت کار موسسه می تواند از جهات مختلفی روی یادگیری تاثیر بگذارد و شما باید نکات زیادی را در انتخاب آموزشگاه در نظر داشته باشید:

1.3: اولین نکته، توجه به مربیان و مدرسینی است که در این دوره های آموزشی کلاس های آنلاین یا ویدئوهای آموزشی تدریس می کنند. آنها باید سابقه ی خوبی در تدریس داشته باشند و از دانش و اطلاعات کافی برخوردار باشند اما اینها به تنهایی نشانگر شایستگی معلم نیست. طراحی سایت که رشته ی کاملاً عملی است و مربی این حوزه، خودش باید به اندازه ی کافی سابقه و تجربه در این زمینه داشته باشد.

اساتید زیادی هستند که شاید سابقه ی تدریسشان زیاد باشد اما خودشان تا به حال یک سایت موفق طراحی نکرده اند. در آموزشگاه دارکوب مدرسین خودشان سال ها سابقه ی طراحی سایت دارند و بیش از 4000 سایت را طراحی کرده اند. داشتن این تجربه ها به آنها کمک کرده است از مشکلات حین انجام کار یا سختی های آن آگاه باشند و بتوانند دانش آموزان را برای رویارویی با آنها آماده نمایند.

2.3: آموزشگاهی که انتخاب می کنید باید پروژه محور باشند. کار طراحی سایت از آن کارهایی نیست که پای تخته بتوان سیر تا پیاز آن را توضیح داد. بسیاری از درس ها در حین انجام کار یاد گرفته می شوند. آموزش هایی که در موسسه ی دارکوب داده می شوند کاملاً پروژه محور اند و دانشجو حین انجام کار است که می تواند درس هایش را بهتر یاد بگیرد و این می تواند بهترین روش آموزش یک درس تمام عملی مانند طراحی سایت باشد و باعث می شود نکات درسی کاملاً در ذهن آنها نهادینه شود.

3.3: شما باید بدانید آموزش هایی که توسط این آموزشگاه داده می شود تا چه حد موثر هستند. بهترین روش برای اطلاع از موفقیت این آموزش ها، مشاهده ی سابقه ی دانشجویان قبلی است. این آموزشگاه متخصص پرور است. کسانی که بتوانند کاملاً روی کار مسلط شوند و بعداً در همین شرکت مشغول به کار شوند. شما می توانید ببینید که دانشجویان قبلی به چه افراد خبره و ماهری تبدیل شده اند که خودشان می توانند به راحتی از پس صفر تا صد کارها بربیایند.

با آموزش های آنلاین دارکوب و یادگیری طراحی سایت در منزل شما می توانید مهارت های مورد نیاز در این حرفه را به طور کامل دریافت کنید. یادگیری دروس قوی و پروژه های عملی به شما این انگیزه و اعتماد به نفس را می دهد که بتوانید در بین سایر افراد برجسته شوید.

نکات مهم در آموزش طراحی سایت در منزل

4.3: ارائه ی مدرک معتبر نیز مهم است. شما باید موسسه های معتبر و دارای مجوز فنی حرفه ای را انتخاب کنید که بتوانید از دوره های سپری شده مدرکی به شما ارائه دهند. اگر چه موسسه ای مانند موسسه ی دارکوب خودش به دنبال نیروهای زبده است و یک آموزشگاه علم و صنعت به معنای واقعی محسوب می شود، اما شاید شما بخواهید کسب و کار خودتان را داشته باشید و در نتیجه به مدرک فنی حرفه ای نیاز داشته باشید. موسسه ی دارکوب می تواند این مدرک را به شما ارائه نماید.حتی اگر به فکر مهاجرت کاری  هم باشید میتوانید با این مدرک بین المللی که میگیرید مسیر را برای خود راحت تر کنید.

5.3: ویژگی مهم دیگری که باید در مورد موسسه ی آموزشی طراحی آنلاین سایت در نظر داشته باشید این است که ببینید آنها در زمینه ی پاسخگویی چطور عمل می کنند. کلاس آنلاین به دلیل شرایط ویژه ای که دارد باید به گونه ای باشد که دانش آموز بتواند از طریق روش های پیشنهادی توسط خود موسسه با استادش ارتباط داشته باشد و بتواند سوالاتش را مطرح کرده و استاد هم مشکلش را رفع نماید.

خیلی از موسسات تنها دنبال فروش پکیج های خودشان هستند اما پاسخگویی مناسبی ندارند و باعث سردرگمی دانشجویان می شوند. شرکت دارکوب از این نظر خیال شما را کاملاً راحت کرده است و شما می توانید در حین و بعد از دوره ها با اساتید خود تعامل داشته باشید و برای سوالاتتان پاسخ دریافت نمایید

6.3: قیمت ارائه ی خدمات نیز باید منطقی باشد. آموزشگاه هایی که زیر نظر موسسه ی فنی حرفه ای هستند قیمت های مصوب و بسیار مناسبی دارند و همچنین روش های پرداخت مختلفی را به شما پیشنهاد می دهند که بتوانید با هر سطح مالی در آنها شرکت کنید.

سخن آخر

یادگیری طراحی سایت در منزل به لطف موسسه های مختلفی که این خدمات را ارائه می دهند بسیار ساده شده است. شما می توانید با هر پیش زمینه ای این دوره ها را شروع کنید و به سطح مهارتیِ بسیار بالایی برسید که بتوانید بدون هیچ مشکلی به طراحی سایت بپردازید و از این راه کسب درآمد کنید.

طراحی سایت یک شغل بسیار آینده دار و پر درآمد است. اگر قصد این را دارید که به صورت دورکاری کسب درآمد نمایید، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. اگر می خواهید به تنهایی طراحی وب را بیاموزید، اطلاعات فوق همه ی اطلاعاتی است که برای شروع به آن نیاز دارید. با انتخاب یک موسسه ی معتبر که ویژگی های آن در بالا مطرح شده است، می توانید در این کار به مهارت بسیار زیادی دست پیدا کنید و خیلی زود در این حرفه برجسته شوید و پروژه های بزرگی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می تونم کمک کنم؟
مشاوره آنلاین