آموزش مجازی طراحی سایت

 • نویسنده: رضا پورمحمدحسین نیاکی
 • بازبینی شده توسط: محسن لشکری
 • بروزرسانی:
 • https://darkoobedu.ir/?p=2285
آموزش مجازی طراحی سایت

به لطف گسترش بازارهای مربوط به علوم کامپیوتر، بازار کار مشاغل مرتبط با آنها نیز بسیار داغ شده است. یکی از زمینه هایی که می توانید روی رونق کسب و کارش به شدت حساب کنید، طراحی سایت است. طراحی وبسایت هنر ایجاد بستری برای ارائه ی اطلاعات مختلف است و شاید علاقه مند باشید که در این زمینه مشغول به کار شوید یا حتی بخواهید برای شروع به آمورش طراحی سایت در منزل بپردازید.

وقتی نوبت به بازار کار می رسد، طراحان سایت تقریباً در هر کسب و کاری تقاضای زیادی دارند. این بدین خاطر است که فارغ از حوزه ی فعالیت، امروزه هر شرکتی نیاز دارد تا برای موفقیت کسب و کارش حضور آنلاین داشته باشد و درنتیجه داشتن یک سایت دیگر یک گزینه‌ ی انتخابی به نظر نمی رسد.

آیا طراحی سایت را می توان مجازی آموخت؟

امروزه می توانید به راحتی از طریق گذراندن دوره های آموزشی طراحی سایت در آموزشگاه های مختلف این مهارت را یاد گرفته و از آن کسب درآمد کنید. کلاس های طراحی سایت بسته به اینکه در چه آموزشگاهی و توسط چه کسی انجام می شوند می توانند بسیار تاثیر گذار باشند. تنها کافی است بدانید که چطور کلاس مناسب را انتخاب کنید.

 آنلاین طراحی سایت

کلاس های طراحی سایت در دو گروه کلی حضوری و آنلاین برگزار می شوند. شیوه ی تدریس آنلاین، نسبت به کلاس های حضوری روش جدیدتری است و بسیاری از افراد نمی دانند آیا می توانند به آن اعتماد کنند و آیا می توانند به خوبی در آن ها آموزش ببینند یا خیر؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا کلاس های آموزش آنلاین طراحی وب سایت می توانند مفید باشند و چه ویژگی هایی را باید در انتخاب آنها مد نظر قرار دهید.

مزایای آموزش طراحی سایت

طراحی وب سایت، هنری است که در دنیای دیجیتالی امروزی توانسته محبوبیت بیشتری برای خود کسب کند. و همانطور که در بالا گفته شد با توجه به این که این روزها افراد به صورت روزانه وب سایت هایی را برای استفاده حرفه ای و شخصی خود ایجاد می کنند، طراحی سایت بازار کار داغی دارد.

اگر علاقه مند باشید که حرفه ی خود را به عنوان یک طراح سایت شروع کنید، ابتدا باید آموزش ببینید تا مهارت لازم را بدست آورید. گذراندن دوره‌های آموزشی برای طراحی سایت مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • مدت زمان گذراندن این دوره‌ ها نسبتاً کوتاه است.
 • به مهارت های پیش زمینه ای زیادی نیاز ندارد.
 • می توانید حین آموزش، پروژه های آزاد انجام دهید و با گرفتن مدرک بین المللی به مهاجرت کاری فکر کنید.
 • می توانید در شرکت های زیادی مشغول به کار شوید یا تجارت خود را راه اندازی کنید.
 • می توانید در مدت زمان کوتاهی به کسب درآمد برسید.
 • طراحی وب سایت از مشاغلی است که به راحتی می توانید فرصت های مربوط به دورکاری را در آن پیدا کنید.

انتخاب طراحی وب سایت به عنوان حرفه ی خود، انتخاب بسیار خوبی است که آینده ی روشنی را برای شما رقم می زند. شما می توانید با سرمایه گذاری کم، کسب و کار شخصی خود را شروع کرده و در مدت زمان کوتاهی به کسب درآمد برسید.

مزایای آموزش آنلاین طراحی سایت

مزایای آموزش مجازی طراحی سایت

 به لطف ابزارهای ارتباطی دیجیتال و سیستم عامل های یادگیری، می توان به صورت آنلاین به آموزش آنلاین طراحی سایت پرداخت.

برای شرکت در کلاس های آنلاینِ طراحی وب سایت، نیازی به جابجایی نیست در نتیجه به میزان زیادی در زمان و هزینه های خود صرفه جویی می کنید. بعلاوه هزینه ی کلاس های آنلاین به طور طبیعی از کلاس‌های حضوری کمتر است. این بدین خاطر نیست که آموزش ها در این کلاس ها ضعیف تر هستند، بلکه تنها هزینه های برگزاری کلاس حضوری از آنها کم شده است.

ضمناً شاید مکانی که در آن زندگی می‌ کنید کلاس طراحی سایت حضوری نداشته باشد پس با انتخاب کلاس های آنلاین می توانید از ظرف مکان خود خارج شوید.

 مزیت دیگر شرکت در کلاس های طراحی سایت آنلاین این است که می‌توانید آموزش‌ها را در محیط خانه ببینید که به مراتب از محیط کلاس دلچسب تر است. شما می توانید لباس های راحتی خود را بپوشید، روی مبل خانه‌تان لم دهید و چای بنوشید و همزمان از مزایای حضور در یک کلاس حضوری بهره مند شوید. بعلاوه از آنجایی که دست شما در انتخاب محیط باز است، می توانید تمرکز بیشتری در کلاس های آنلاین داشته باشید.

به طور کلی کلاس های طراحی سایت آنلاین می توانند به دو صورت برگزار شوند. کلاس های زنده یا فیلم های آموزشی؛ که در مورد دوم دست شما باز است که هر زمانی که می خواهید را برای آموزش در نظر بگیرید و هر کجا که خسته شدید یا کاری برایتان پیش آمد آن را به طور موقت متوقف کنید.

مزایای آموزش آنلاین طراحی سایت

ویژگی های یک آموزشگاه معتبر

برای آنکه بتوانید از مزیت هایی که در بالا گفته شد نهایت استفاده را بکنید، باید یک آموزشگاه معتبر انتخاب کنید. اما این آموزشگاه معتبر باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اولین نکته ای که در مورد کلاس‌ های آنلاین طراحی وب سایت باید در نظر داشته باشید تجربه و مهارت مدرسین است. باید ببینید این دوره ها توسط چه کسانی آموزش داده می شوند. داشتن دانش تخصصی و تسلط بر آن ها نمی تواند به تنهایی شایستگی یک معلم را نشان دهد.

اساتیدی هستند که سال ها سابقه ی تدریس دارند اما هرگز خودشان دست به فعالیت های عملی نزده اند و شاید یک سایت موفق هم طراحی نکرده باشند. این که مدرس چقدر تجربه ی عملی داشته باشد در مورد آموزش های کامپیوتری بسیار اهمیت دارد.

مدرس خوب کسی است که خودش سال ها سابقه ی کار عملی داشته و با روش های انجام کار و مشکلات احتمالی کاملاً آشنا باشد. شرکت طراحی سایت دارکوب با داشتن 18 سال سابقه در این زمینه و طراحی بیش از 4000 سایت فعال توانسته است محیط آموزشی بسیار متفاوتی برای آموزش طراحی وب سایت ایجاد کند.

آموزش های این موسسه به معنای واقعی، پروژه محور اند. شما همزمان با اجرای پروژه، درس هایتان را یاد می گیرید و این بهترین شیوه ی آموزش است که باعث می شود دروس به طور کامل در ذهنتان نهادینه شوند. می توان به جرات گفت که آموزشگاه دارکوب یک آموزشگاه علم و صنعت به معنای واقعی است و در این موسسه شما آموزش های نظری و عملی را از مدرسین حرفه ای دریافت خواهید کرد که به آینده ی شما در صنعت طراحی سایت اهمیت می دهند.

آموزش آنلاین طراحی سایت

در این موسسه افراد طوری آموزش داده می شوند که به متخصصینی خبره تبدیل شوند. یک نیروی کار فعال و خبره که بتواند به تنهایی و به آسانی به طراحی سایت بپردازد.

بخش آموزشی در شرکت دارکوب به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است و هدف آن آموزش و تربیت نیروهای مختصصی است که بعداً بتوانند در موسسه دارکوب مشغول به کار شوند. بحث آموزش در آموزشگاه دارکوب، بحث درآمدزایی نیست، بحث آموزش متخصصینی است که بتوانند در شرکتی با حجم بالای فعالیت روزانه مانند دارکوب مشغول به کار شوند.

شما می توانید با شرکت در دوره های آنلاین این موسسه ی معتبر، مهارت های دنیای واقعی که برای موفقیت در این تجارت نیاز دارید را کسب کنید. یادگیریِ طراحی وب سایت در یک موسسه ی معتبر به شما این انگیزه را می دهد تا بتوانید در میان سایر متقاضیان کار و کارآفرینان، برجسته شوید.

ویژگی دیگر یک موسسه‌ ی معتبر در زمینه ی آموزش آنلاین، پاسخگویی مناسب است. ممکن است در حین برگزاری دوره یا بعد از آن سوالاتی برایتان مطرح شود و بخواهید با استادتان تعامل داشته باشید و آنها را مطرح کنید. موسسه ای که در آن ثبت نام می کنید باید این تضمین را به شما بدهد که پاسخگویی مناسبی ارائه می دهد.

موسسه ای که برای آموزش آنلاین طراحی سایت انتخاب می کنید باید از نظر سازمان های مرجع مورد تایید باشد، گواهینامه های لازم برای این کار را داشته باشد، از سازمان فنی حرفه ای کشور دارای مجوز باشد و بتواند بعد از اتمام دوره مدرک معتبری به شما ارائه دهد. همه ی این ویژگی ها در آموزشگاه دارکوب وجود دارد.

آنچه در کلاس‌ های طراحی وب سایت آنلاین یاد خواهید گرفت

با یادگیری طراحی وب در موسسات معتبر و تخصصیِ طراحی، می توانید به روش های کلیِ ایجادِ وب سایت مسلط شوید. هر کدام از این دوره‌ های آنلاین به شما کمک می کنند دانش فنی و ابزار لازم برای ایجاد وب سایت های با کیفیت را بدست آورید.

با گذشت زمان و دریافت آموزش های موسسه ی طراحی سایت دارکوب، درک بهتری از عناصر هنری و مکانیکی طراحی سایت مدرن پیدا خواهید کرد و این امکان برایتان ایجاد می شود تا سایت هایی با کاربرد آسان و ساختاری تمیز ایجاد نمایید. کلاس های آنلاین طراحی وب سایت دارکوب، فضایی برای سعی و خطا و یادگیری های واقعی و پروژه ایِ دروس فراهم می کند.

با پیشرفت در یادگیری طراحی وب، آموزش شما نیز پیشرفت خواهد کرد و می توانید از طریق همین دوره های آنلاین به تکنیک ها و مهارت های پیشرفته تری مانند کد HTML & CSS ، JQuery ، تسلط پیدا کنید.

شما در این دوره‌ های آنلاین از طریق آموزش مناسب و تجربه ی عملی و پروژه محور یاد می گیرید که چطور وب سایت ها، صفحات وب و وبلاگ ها را ایجاد کنید و در نتیجه برای کار در همین شرکت یا هر شرکت دیگری که مدنظرتان است و حتی برای خودتان آماده شوید.

آیا کلاس های آنلاین نتیجه بخش هستند؟

مزایای کلاس های مجازی

یادگیری آنلاین که گاهی اوقات به عنوان آموزش از راه دور هم نامیده می شود عمیقاً بر سیستم آموزش عالی تأثیر گذاشته است. یادگیری انعطاف پذیر و غالباً مقرون به صرفه، آموزش آنلاین را به یک گزینه ی بسیار مناسب برای یادگیری تبدیل کرده است.

در واقع، تعداد دانشجویانی که هر ساله در یک یا چند کلاس آنلاین ثبت نام می کنند به طور پیوسته در حال افزایش است، طبق جدیدترین بررسی ها، بیش از 5.25 میلیون دانش آموز در دنیا در این کلاس های آنلاین شرکت می کنند.

اگر برای اولین بار قصد ثبت نام در یک دوره ی آموزش آنلاین طراحی سایت را دارید، طبیعی است که کمی دودل باشید و بخواهید بدانید آیا آنها به همان اندازه‌ی کلاس‌ های حضوری مفید هستند یا خیر؟ نکات زیر می تواند به تصمیم گیریِ بهتر شما در این زمینه کمک نماید:

برای یادگیری در کلاس های مجازی، نیازی نیست که تسلط همه جانبه بر تکنولوژی داشته باشید:

یکی از نگرانی های اساسی بسیاری از افراد در مورد ثبت نام در یک برنامه ی آنلاین، این است که آیا دانش فنی کافی برای گذراندن دوره در یک محیط کلاسیِ آنلاین را دارند یا خیر؟ یا چه زبان های برنامه نویسی را لازم برای طراحی وب یاد بگیرند؟

در آموزش از راه دور، همه چیز از سخنرانی های کلاس، بحث ها، تکالیف، سخنرانی ها و حتی ساعات برگزاری، می تواند به راحتی در خانه، کتابخانه یا حتی کافی شاپ مورد علاقه ی شما انجام شود. شما با داشتن یک سری اطلاعات پایه در زمینه‌ ی کامپیوتر هم می‌توانید در این کلاس‌ها شرکت کنید. تنها کافی است دوره ها را از سطح مبتدی آغاز کرده و به تدریج وارد سطوح پیچیده تر شوید.

دوره های آنلاین

دوره های مجازی می توانند به اندازه کلاس های حضوری تأثیرگذار باشند:

به طور کلی، مطالعات نشان داده است که دوره های آنلاین می توانند مانند دوره های حضوری و حتی بیشتر از آنها در آموزش دانش آموزان موثر باشند. دوره های آنلاین همان اهداف یادگیری کلاس های حضوری را دارند.

اگر به طور منظم وارد سیستم شوید، در بحث ها شرکت کنید و با مربی خود ارتباط برقرار کنید می توانید تجربه ی بسیار خوبی در دوره آموزش طراحی سایت داشته باشید. در واقع کارشناسان معتقد اند که تجربه ی دانشجو در یک دوره ی آنلاین تا حد زیادی به میزان از پیگیری و پشتکار خودش بستگی دارد و البته ویژگی های دوره طراحی سایت را هم باید بدانید تا کلاس مناسبی انتخاب کنید.

در دوره های مجازی هنوز می توانید با اساتید خود تعامل و ارتباط برقرار کنید

یکی از مزایای یادگیری در کلاس مجازی امکان تبادل دیدگاه ها و نظرات است. برخی از مهمترین درس ها در فرآیند همین تعامل و بحث ها، آموزش داده می شوند. بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا امکان برقراری این تعامل در کلاس های آنلاین هم وجود دارد یا خیر.

با وجود این که در دوره های آنلاین؛ آموزش ها در یک بستر دیجیتال اتفاق می افتد، تعامل با استاد، بحث های کلاسی و طرح سوال همگی امکان پذیر هستند. استفاده از اتاق جلسات مجازی یک تجربه ی رو در رو را فراهم می کند که در آن دانش آموزان می توانند برای آموزش کامل با اساتید خود ملاقات داشته باشند.

ارتباط با استاد و رفع اشکال در این دوره های مجازی بسته به موسسه ای که انتخاب می کنید از طریق تماس تلفنی، مکالمه ایمیل و چت ویدیویی میسر است.

دوره های آنلاین طیف وسیعی از روش های آموزشی مختلف را شامل می شود:

مانند کلاس های حضوری، انواع مختلفی از دوره های آنلاین با درجات کیفی متفاوت وجود دارد. این کلاس ها می توانند به صورت کلاس های زنده ی مجازی با حضور سایر همکلاسی ها انجام شوند یا می توانند اختصاصی باشند و یا حتی می توانند به صورت ویدئوهای آموزشی باشند که هر زمانی که بخواهید می توانید آن را تماشا کنید و بعداً سوالات خود را از طریق راه های ارتباطی در نظر گرفته شده بپرسید.

در موسسه ی دارکوب کلاس های آنلاین طراحی سایت هم به صورت زنده و هم ویدئوهای آموزشی انجام می شود.

انعطاف پذیری در این دوره ها بسیار بالا است:

در بین مزایای یادگیریِ آنلاین، انعطاف پذیری آنها در چند سال اخیر مورد توجه ی زیادی قرار گرفته است. بسته به نوع دوره ای که انتخاب می کنید می توانید هر زمان و هر کجا که بخواهید آنها را بگذرانید بنابراین می توانید در حین یادگیری، سایر تعهدات روزانه ی خود را نیز انجام دهید.

این گزینه می تواند برای افراد دورکار، زنان خانه دار، دانشجویان و حتی کارمندان بسیار مناسب باشد. با وجود آن که در برخی از دوره های آنلاین زمان ورود به سیستم تعریف شده است، اما بسیاری از آنها اینگونه نیستند و دانش آموز این امکان را دارد که زمان آموزشش را خودش تعیین کند.

به این ترتیب شما می توانید وقت کافی برای انجام سایر وظایف برنامه ریزی شده تان را نیز داشته باشید. در واقع در کلاس های آنلاین طراحی سایت، شما این فرصت را پیدا می کنید که با سرعت مد نظر خودتان آموزش ببینید.

آیا آماده ی ورود به کلاس آنلاین هستید؟

آیا آماده ی ورود به کلاس آنلاین هستید؟

اگرچه آموزش آنلاین طراحی وب سایت مزایای زیادی دارد اما ابداً فکر نکنید که چون در کلاس حضور ندارید، قرار است همه چیز آسان باشد. برای آنکه بتوانید از این مزایا بهره مند شوید باید خصوصیت‌هایی داشته باشید که نشان دهد برای شرکت در این کلاس ها گزینه ی مناسبی هستید. پس قبل از ثبت نام این سوالات را از خود بپرسید:

 1. آیا به عنوان یک دانش آموز، انگیزه ی شخصی دارید؟

اگر معتقد باشید که آموزشِ بیشتر، می تواند منجر به موفقیتِ بیشتر شود و این قدرت را دارید که خودتان بر روند کارهایتان نظارت داشته باشید و انگیزه و پیگیری کافی را دارید، پس هیچ چیز نمی تواند مانع شما شود. دوره های آنلاین مستلزم داشتن انگیزه‌های قوی است و اینکه خودتان بتوانید مراقب خودتان باشید. این خود شما هستید که باید به انجامِ به موقع تکالیف توجه داشته باشید.

 1. آیا از نظر فناوری و ارتباطات آنلاین مشکلی ندارید؟

از آنجا که برنامه های آنلاین از طریق رایانه به شما تحویل داده می شوند، باید ابزار لازم را در اختیار داشته باشید. شما به اتصال قابل اعتماد به اینترنت، حافظه ی کافی در رایانه و نرم افزارهای مورد نیاز برای انجام تکالیف نیاز خواهید داشت.

 1. آیا می توانید تا پایان دوره، برنامه ریزی منظمی داشته و به آن پایبند باشید؟

نکته ی جالب در مورد برنامه های آنلاین این است که می توانید آنها را در زندگی پرمشغله خود جای دهید و در زمانی که برای شما مناسب است، تکالیف را انجام دهید. از طرف دیگر، چون مانند کلاس های آنلاین کسی نظارت لحظه به لحظه بر فعالیت های شما ندارد، خودتان باید روحیه ی پیگیری را داشته باشید.

مزایای یادگیری آنلاین

کلام آخر

با توجه به تمام نکاتی که در بالا گفته شد، انتخاب رشته ی طراحی سایت یک شغل آینده دار و پردرآمد است که نیاز به آموزش های تخصصی دارد. شما می توانید به راحتی از هر کجا که هستید این آموزش ها را به صورت آنلاین دریافت کرده و مطمئن باشید که آنها می توانند به همان اندازه ی آموزش های حضوری مفید باشند پس گذراندن این دوره ها شما آماده میشوید که وارد بازار کار شوید و به روش های گرفتن پروژه های طراحی سایت بپردازید.

تنها کافی است آموزشگاه معتبری را انتخاب کنید. کلاس‌ های آموزش آنلاین طراحی وب سایت در آموزشگاه دارکوب در واقع یک کلاس آموزشی برای تربیت نیروهای متخصص برای همین موسسه است. بعلاوه شما همیشه این امکان را دارید که فعالیت خودتان را هم راه اندازی کنید.

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید و متقاعد شده اید که آماده ی استفاده از مزایای یادگیری آنلاین هستید، زمان آن فرا رسیده است که به دنبال یک برنامه ی مناسب با شرایطتان بگردید. اما با وجود تنوع زیاد این کلاس ها باید از کجا شروع کنید؟ شما می توانید از طریق تماس با مشاوران مربوطه در آموزشگاه دارکوب از آنها بپرسید بسته به میزان اطلاعات پایه ای که دارید بهتر است از چه دوره ای شروع کرده و چطور پیش بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می تونم کمک کنم؟
مشاوره آنلاین