دو افزونه جدید وردپرس برای افزایش سرعت سایت

 • نویسنده: محسن لشکری
 • بازبینی شده توسط: داود قربانی
 • بروزرسانی:
 • https://darkoobedu.ir/?p=9834
دو افزونه جدید وردپرس برای افزایش سرعت سایت

تیم رسمی عملکرد وردپرس دو افزونه را منتشر کرده که از فناوری های جدید برای افزایش سرعت عملکرد صفحه وب استفاده می کنند. همچنین این دو افزونه سرعت صفحات وب را با فناوری‌های جدید افزایش می‌دهد و سرعت بارگذاری تصاویر را تسریع می‌کند.

تیم عملکرد هسته وردپرس

تیم عملکرد هسته وردپرس مسئول هماهنگی با تیم های مختلف توسعه هسته وردپرس به منظور بهبود عملکرد و همچنین کار بر روی پروژه هایی است که مستقیماً بر بهبود عملکرد اصلی وردپرس تأثیر می گذارد.

طرح اولیه برای تیم عملکرد شامل موارد زیر است:

 • هدایت گروه های کاری
 • هماهنگی وظایف اداری اولیه (کانال شل، جلسات هفتگی، برنامه‌ریزی نامزدهای نمایندگان گروه‌های کاری و غیره)
 • ایجاد ماموریت برای افراد تیم
 • هماهنگ کردن مناطق مورد نظر
 • مشخص کردن محدوده و نقشه راه

افزونه های عملکرد وردپرس

برخی از بهبودهای عملکرد وردپرس ابتدا در افزونه‌ها آزمایش می‌شوند، قبل از اینکه متعاقباً در نسخه آینده وردپرس ادغام شوند.

کاربرانی که افزونه ها را دانلود می کنند می توانند اولین نفری در جهان باشند که از بهبود سرعت صفحه وب استفاده کرده و از آن بهره مند شوند و انتظار می رود (امید است) کسانی که از افزونه ها استفاده می کنند نیز در مورد تجربیات مثبت و منفی خود بازخورد ارائه دهند.

افزونه performance lab

اولین و محبوب‌ترین افزونه‌ وردپرس که توسط تیم پرفورمنس منتشر شده است، افزونه Performance Lab است که دارای پنج ماژول است که بسته به نیاز کاربر می‌توانند روشن یا خاموش شوند.

ماژول های فعلی افزونه Performance Lab عبارتند از:

 • تصاویر رنگ غالب

برای ذخیره رنگ غالب تصاویر تازه آپلود شده و ایجاد پس‌زمینه مکان‌دار از آن رنگ، پشتیبانی اضافه می‌کند.

 • بررسی سلامت پشتیبانی webp

یک بررسی پشتیبانی WebP را در وضعیت سلامت سایت اضافه می کند.

 • آپلودهای webp

در صورت پشتیبانی سرور، نسخه های WebP را برای آپلود تصاویر جدید JPEG ایجاد می کند.

 • بررسی سلامت دارایی‌ها

بررسی منابع CSS و JS را در وضعیت سلامت سایت اضافه می‌کند.

 • بررسی سلامت گزینه‌های خودکار

بررسی گزینه‌های بارگیری خودکار در وضعیت سلامت سایت اضافه می‌کند.

افزونه وردپرس با عملکرد جدید

دو افزونه جدید وردپرس با عملکرد جدید

دو افزونه کاملاً جدید که امروز معرفی شدند عبارتند از:

 • اندازه‌های خودکار برای تصاویر لود شده به صورت کند
 • قوانین حدس و گمان

این دو پلاگین عملکرد را به دو روش مختلف بهبود می بخشند، به این معنی که می توان از هر دو برای به دست آوردن بیشترین میزان پیشرفت استفاده کرد.

افزونه جدید auto-sizes وردپرس

Lazy-loading یک تکنیک بهینه سازی عملکرد است که بارگذاری تصاویر غیر مهم را به تعویق می اندازد (مکث می کند) تا زمان بارگذاری صفحه را بهبود بخشد. تصاویری که برای رندر کردن قسمت قابل مشاهده صفحه وب ضروری هستند ابتدا بارگذاری می شوند؛ در حالی که تصاویری که ضروری نیستند تا زمانی که کاربر اسکرول کند و تصاویر مورد نیاز باشد به تعویق می افتد.

کاری که افزونه جدید وردپرس auto-sizes انجام می دهد این است که یک ویژگی جدید HTML که کند بارگزاری می شود به نام sizes=”auto” را ادغام می کند که ویژگی “sizes” را برای تصاویر بارگذاری شده با کندی با استفاده از “srcset” روی “auto” تنظیم می کند و دانلود را برای تصاویر در زمانی که مورد نیاز است، سرعت می بخشد هنگامیکه کاربر صفحه را به پایین اسکرول می کند.

ویژگی sizes=”auto” برای بخشی از مشخصات تصاویر پاسخگو در HTML است، اما به طور خاص به بارگذاری کند مربوط نمی شود. در عوض، ویژگی sizes با srcset استفاده می‌شود تا ابعاد اندازه تصویر مورد نیاز برای نمایش تصویر در اندازه‌های مختلف درگاه نمایش به مرورگر ارائه شود. سپس مرورگر می تواند مناسب ترین منبع تصویر را از srcset انتخاب کند.

افزونه جدید قوانین حدس و گمان وردپرس

افزونه جدید وردپرس Speculation Rules از Speculation Rules API استفاده می کند تا منابع صفحات وب را دانلود کند که کاربر احتمالاً درخواست می کند. افزونه Speculation Rules اساساً پیش‌بینی می‌کند که یک صفحه درخواست می‌شود و قبل از اینکه کاربر روی پیوند کلیک کند، شروع به پیش‌رندر کردن صفحه وب می‌کند.

توضیحات رسمی افزونه توضیح می دهد:

به طور پیش‌فرض از Speculation Rules API برای اجرای پیش‌فرض URL‌های مرتبط با شناور استفاده می‌کند.

 Speculation Rules API یک ویژگی طراحی شده برای بهبود عملکرد مرور وب با اجازه دادن به صفحات وب برای ارائه نکاتی به مرورگر در مورد پیوندهای احتمالی است که کاربر ممکن است برای رفتن به یک صفحه وب دیگر روی آنها کلیک کند. سپس مرورگر می‌تواند منابع را بر اساس احتمال اینکه بازدیدکننده سایت برای رفتن به یک صفحه وب جدید روی پیوند کلیک می‌کند، از قبل واکشی یا از قبل ارائه دهد.

صفحه توسعه‌دهنده موزیلا برای Speculation Rules API توضیح می‌دهد:

“Speculation Rules API” برای بهبود عملکرد برای ناوبری های آینده طراحی شده است. URL های سند را به جای فایل های منبع خاص هدف قرار می دهد و بنابراین برای برنامه های چند صفحه ای (MPA) به جای برنامه های کاربردی تک صفحه ای (SPA)، منطقی است.

 Speculation Rules API جایگزینی برای ویژگی بسیار در دسترس <link rel=”prefetch”> ارائه می دهد و به گونه ای طراحی شده است که ویژگی <link rel=”prerender”> منسوخ شده فقط در Chrome را جایگزین کند. پیشرفت‌های زیادی را نسبت به این فناوری‌ها، همراه با روشی گویا و قابل تنظیم برای تعیین اینکه کدام اسناد باید از قبل واکشی یا از قبل اجرا شوند، ارائه می‌کند.

پیاده‌سازی افزونه حداقل به استفاده از Chrome 121 نیاز دارد. کاربرانی که از یک سایت بازدید می‌کنند در حالی که از مرورگر دیگری استفاده می‌کنند که از Speculation Rules API پشتیبانی نمی‌کند، به هیچ وجه تحت تأثیر این افزونه قرار نمی‌گیرند، صفحه وب مانند حالت عادی نمایش داده می‌شود.

جمع بندی

به طور پیش‌فرض، این افزونه به گونه‌ای پیکربندی شده است که نشانی‌های وب پیش‌فرض وردپرس را زمانی که کاربر روی پیوند مربوطه نگه می‌دارد، از قبل اجرا کند. این را می توان از طریق بخش “قوانین حدس و گمان” در زیر تنظیمات > خواندن سفارشی کرد.

از یک فیلتر می توان برای حذف مسیرهای URL خاص از واجد شرایط بودن برای واکشی و اجرای اولیه استفاده کرد. از طرف دیگر، می‌توانید کلاس CSS ‘no-prender’ را به هر پیوند (<a>برچسب) که نباید از قبل اجرا شود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می تونم کمک کنم؟
مشاوره آنلاین