معرفی 10 تا از بهترین دوره های طراحی سایت

  • نویسنده: رضا پورمحمدحسین نیاکی
  • بازبینی شده توسط: رومینا نظری
  • بروزرسانی:
  • https://darkoobedu.ir/?p=2119
معرفی 10 تا از بهترین دوره های طراحی سایت

ممکن است سوالات زیادی در مورد آموزش طراحی وب، از قبیل چگونه می توانم طراحی وب سایت را در خانه یاد بگیرم؟ یا چگونه دوره مناسب طراحی سایت را انتخاب کنم؟ از خودتان پرسیده باشید. یا مشتاق یادگیری در مورد طراحی وب هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید.

باید بگوییم که شما به جای درستی آمده اید! ما در اینجا می خواهیم بهترین و معتبر ترین سایت های فارسی زبان آموزش طراحی وب سایت را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در خانه نشسته و بهترین آموزش ها را کسب کنید.

چگونه می توان به یک طراح وب حرفه ای تبدیل شد؟

طراحی وب سایت شامل طراحی صفحه وب، طراحی میکروسکوپی وب سایت، رنگ ها، گرافیک، تصاویر، تعاملات، فونت ها و موارد دیگر است. برای آنکه به یک طراح وب حرفه ای تبدیل شوید، باید آموزش طراحی وب را به خوبی فرا بگیرید. توصیه ما به شما این است که:

1. از طراحان و برنامه نویسان برتر وب بیاموزید.

یادگیری از طراحان بزرگ و کارهای آنها راهی مطمئن برای آموزش طراحی وب و آشنایی با فرمول هایی است که طراحان وب از آن استفاده می کنند. این یک ایده عالی در مورد کارهایی است که باید انجام دهید و یادگیری و تمرین خود را در کجا متمرکز کنید.

2. دانش طراحی بصری خود را افزایش دهید.

بدیهی است که یک طراح وب خوب به مهارت های طراحی بصری عالی نیاز دارد، زیرا اصول طراحی همان چیزی است که ظاهر و احساس سایت را تعیین می کند. آنها می توانند از نسبت به تایپوگرافی، به سیستم های شبکه ای تا تئوری رنگ و موارد دیگر متفاوت باشند.

3. طراحی تجربه کاربر

به همان اندازه که طراحی بصری اهمیت دارد، طراحی تجربه کاربر (UX) نحوه تعامل سایت و همچنین سهولت و لذت بخش بودن آن را برای کاربران تعیین می کند. همچنین UX خوب، به سایت در دستیابی به تبدیل و فروش کمک شایانی می کند.

4. ایده طرح و ساختار وب

یک طراح وب خوب می داند که چطور طرح و ساختار سایت را مرتب کند تا نتیجه آن ساختاری ساده و قابل فهم باشد که پیمایش را برای کاربر بصری کند. یک چیدمان خوب همچنین مارک مشتری را در بهترین حالت نشان می دهد.

چه منابعی را باید برای آموزش طراحی وب مطالعه نمود؟

حال سوال مهمی که به وجود می آید این است که چه منابعی را باید برای آموزش طراحی وب مطالعه نمود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که طراحی وب موضوعی گسترده و پیچیده است که بسیاری از جنبه های ذکر شده در بالا را پوشش می دهد؛ بنابراین کاملا معمول است که می شنویم مبتدی ها می پرسند چه چیزهایی را باید بخوانند تا در زمینه طراحی وب پیشرفت کنند.

به یاد داشته باشید که یک طراح وب با طراح تمام پشته یکی نیست؛ بنابراین شما فقط باید به برخی از جنبه های اصلی تسلط داشته باشید. در اینجا چهار درس مهم وجود دارد:

1. تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب را بدانید.

طراحی وب به زیبایی و کاربرد وب سایت اشاره دارد. طراحان وب معمولا با استفاده از ابزارهای طراحی مانند Adobe Photoshop روی ایجاد طرح و رابط بصری سایت تمرکز می کنند.

منظور از توسعه وب، توسعه عملکرد های وب سایت مبتنی بر طراحی وب است. HTML، CSS، Javascript، PHP و سایر زبان های برنامه نویسی ابزارهای اصلی برای زنده کردن وب سایت هستند.

2. بیاموزید که چگونه می توانید نمونه های اولیه را ایجاد کنید.

فریم وایرلس و نمونه سازی باید اولین مراحل اساسی مسیر شما برای آموزش طراحی وب باشد. در اینجا می آموزید که چگونه کل طرح را مرتب کنید و زیبایی شناسی وب سایت را بهبود ببخشید.

این مرحله همان مرحله ای است که شما یاد خواهید گرفت چگونه یک سایت را به کمال برسانید. شما باید روز به روز تمرین کنید، روی همه چیز از نمونه های اولیه کم تا بالا. به این ترتیب می توانید منطق، تفکر خلاق و مهارت های طراحی خود را تقویت کنید.

3. در استفاده از ابزارهای طراحی وب استاد باشید.

ابزارهای طراحی مهم ترین پایه برای طراحان وب هستند؛ بنابراین شما باید در اینجا بسیار توجه کنید، ابزارهای ضروری طراحی وب را یاد بگیرید و مهارت کسب کنید.

ابزار edgel، Adobe Creative Suite، Photoshop و Illustrator برای یادگیری باید در لیست هدف شما باشند. به زبان ساده، از Photoshop برای طرح بندی وب، طراحی UI و غیره استفاده می شود. Illustrator برای ایجاد تصاویر برداری، گرافیکی و لوگو استفاده می شود.

4. خود را به مهارت های رقابتی تر آماده کنید.

برای رقابت با رقبای خود، باید یاد بگیرید که چگونه مانند یک توسعه دهنده وب فکر کنید. همچنین شما باید به زبان های در حال توسعه مانند HTML، CSS، WordPress و سایر زبان ها تسلط داشته باشید. به یاد داشته باشید که به عنوان یک طراح دیجیتال، کار شما وقتی به صورت کد اجرا شود، به بار می نشیند.

چگونه می توان یک دوره آنلاین آموزش طراحی وب مناسب انتخاب کرد؟

چگونه می توان یک دوره آنلاین آموزش طراحی وب مناسب انتخاب کرد؟

آیا هنوز کاملا مطمئن نیستید که طراحی وب شامل چه مواردی است؟ جای نگرانی نیست! دوره های آنلاین آموزش طراحی وب که در ادامه معرفی خواهند شد، به تمام سوالات شما پاسخ می دهند؛ اما قبل از اینکه به این سایت های آموزشی فارسی زبان بپردازیم، ابتدا به این فکر کنید که چطور می توانید دوره ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. قبل از ثبت نام در دوره طراحی سایت می توانید دانش خود را در آزمون آنلاین Html و وردپرس آموزشگاه بسنجید. 

برای انتخاب یک دوره آنلاین مناسب باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

1. اهداف خود را مشخص کنید.

برای انتخاب بهترین دوره آموزش طراحی وب آنلاین، اولین قدم این است که از خود بپرسید چه دوره ای را می خواهید. آیا این مناسب افراد حرفه ای یا مبتدی در طراحی وب است؟ آیا فقط به دنبال گسترش مهارت های خود هستید؟

شما باید ایده روشنی از آنچه می خواهید از این دوره استخراج کنید، داشته باشید. مهارت های پیشرفته طراحی وب؟ گواهینامه؟ مهارت در یک ابزار طراحی؟ هنگام انتخاب دوره، هدف خود را مد نظر داشته باشید.

2. مدت زمان یادگیری

اگر قبلا دانش پایه ای در زمینه طراحی وب داشته باشید، ممکن است روند کار برای شما راحت تر باشد و به زمان کمتری نیاز دارید. زمان نیز به اهداف شما بستگی خواهد داشت. اگر می خواهید گواهی دریافت کنید، مدت زمان بیشتری به طول می انجامد. در بیشتر موارد با گذراندن یک دوره آنلاین و تمرین همزمان، می توان زمان آموزش را کاهش داد.

3. هزینه دوره ها

هزینه دوره می تواند یک عامل اساسی در نحوه انتخاب شما باشد. دوره های حرفه ای و پیشرفته طراحی وب همیشه قیمت های بالاتری دارند؛ زیرا آنها مهارت ها و اصول عملی تر و پیشرفته تری را به شما می آموزند. این بزرگترین تفاوت است که آنها را با دوره های رایگان مقایسه می کند.

4. شرح و نظرات دوره ها را به دقت بررسی کنید.

شرح و نظرات دوره، بازخورد مهمی در مورد کیفیت و محتوای دوره ارائه می دهد و به شما در تصمیم گیری صحیح کمک می کند. یک دوره آموزش طراحی وب آنلاین یا یک کلاس مرتبط با یک موسسه یا دانشگاه معتبر تمایل به ارائه محتوای حرفه ای تر و با کیفیت بالا دارد. داشتن گواهی از یک موسسه معتبر در رزومه خود به شما کمک می کند تا در میان جمع متمایز شوید.

10 منبع معتبر فارسی زبان در زمینه آموزش طراحی وب

با توجه به توضیحات گفته شده الان وقت آن است که معتبر ترین سایت های ایرانی در زمینه آموزش طراحی وب را به شما معرفی کنیم. شما می توانید دوره های موجود هر یک از سایت ها را تحقیق و بررسی نمایید و با توجه به شرایط و اهداف خود بهترین دوره آنلاین را برگزینید.

1. آموزشگاه تخصصی طراحی و توسعه وب دارکوب

مجموعه آموزشی دارکوب یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه های طراحی وب است که با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی و توسعه وب سایت، اقدام به تولید دوره های آموزش طراحی وب سایت از مبتدی تا پیشرفته برای علاقمندان به طراحی وب کرده است.

دارکوب از اساتید برجسته ای برای تهیه دوره های آموزشی خود بهره گرفته است و شما می توانید با خیال آسوده این دوره ها را تهیه نمایید. این دوره بر مبنای کار عملی و پروژه محور بوده و صرفا یک آموزش تئوری نمی باشد.

هزینه این دوره ها نسبت به سایر دوره های موجود در بازار بسیار مناسب بوده و شما با تهیه این دوره ها از امتیاز جذب و استخدام در تیم طراحی و تولید وب سایت دارکوب بهره مند می شوید. این یکی از مزیت های این مجموعه است. چرا که این تیم در نظر دارد از مهارت جویانی که با توجه به شیوه و اصول خود اقدام به یادگیری نموده اند، استخدام نماید.

دارکوب دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای بوده و دوره های تخصصی که در مجموعه آموزشی دارکوب ارائه می شوند عبارتند از:

آموزشگاه دارکوب

2. سایت مکتب خونه

دوره های آموزشی سایت مکتب خونه با تعامل با دانشگاه های برتر ایران تهیه و تولید شده است. اکثر دوره های مکتب خونه به صورت ویدیویی و رایگان می باشد؛ اما با افزودن بخش جدیدی به نام مکتب پلاس فعالیت آموزشی خود را گسترش داده است. دوره های مکتب پلاس بر پایه مهارت محور بوده و به صورت تعاملی با دانشجو برگزار می شود. شما می توانید در پایان هر دوره با سپری کردن امتحانات آن، گواهی شرکت در دوره خود را دریافت نمایید.

این تیم معتقد است که لذت آموزش و یادگیری، ارزش تحمل کردن سختی های موجود در این راه را دارد. محدودیت هایی مانند موقعیت زمانی و مکانی، مشکلات مالی و یا سن و سال تنها گوشه ای از سختی هایی که در راه آموزش وجود دارد، می باشند که این محدودیت ها نباید کسی را از نعمت آموزش و یادگیری محروم کند.

آموزش طراحی وب در سایت مکتب خونه

3. دانشجویار

دانشجویار پلتفرمی است که در نظر دارد با ارائه فیلم ها و دوره های آموزش طراحی وب، نیروی کار مورد نیاز بازار کار را تربیت کرده و خلا بین دانشگاه و صنعت را بر پایه های استاندارد رفع کند. پکیج های ویژه آموزشی دانشجویار از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بر پایه مهارت های لازم برای یک برنامه نویس طراحی و تولید شده است. آموزش ها ضمن پوشش موارد تئوری مورد نیاز، روی جنبه عملی و پروژه محور بودن تمرکز دارد.

آموزش طراحی سایت در دانشجویار

4. سون لرن

هدف و چشم انداز مجموعه تیم سون لرن افزایش سطح کیفیت آموزش مورد نیاز مهارت جویان است. شما می توانید دوره های آموزش طراحی وب مورد نیاز خود را در این سایت پیدا کرده و به مطالعه بپردازید.

دوره های این مجموعه فقط به طراحی وب محدود نشده بلکه شامل آموزش های متنوع در زمینه های بسیار است. شما می توانید با جستجو نام آن، به راحتی دوره مد نظر خود را بیابید.

آموزش طراحی سایت با سون لرن

5. فرادرس

سایت فرادرس یکی از بزرگ ترین سایت های آموزش مجازی در ایران است که متنوع ترین آموزش ها را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. بسیاری از افراد این سایت را بزرگ ترین و معتبر ترین پلتفرم آموزشی معرفی می کنند. فرادرس سرفصل های ارائه شده در دوره های آموزشی خود را به طور دقیق فهرست بندی می نماید تا شما آنچه را که می خواهید به راحتی پیدا کنید.

سایت فرادرس به بخش های کوچکی مانند کسب و کار، فناوری و نرم افزار، چند رسانه ای، زبان خارجی، طراحی، مدرسه و دانشگاه و زندگی دیجیتال تقسیم بندی شده است و در هر بخش فیلم های آموزشی بسیاری برای دانشجویان فراهم شده است.

آموزش های طراحی سایت فرادرس

6. لایتک

آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات لایتک جهت افزایش نیروی انسانی ماهر در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به آموزش طراحی وب در دوره ها و بسته های آموزشی می نماید. هسته اولیه لایتک توسط شرکت کاوین پیشرو شریف شکل گرفته است.

این آزمایشگاه سمینار ها، کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی را برای پژوهش و توسعه راهکار های آموزشی برگزار می کند. همچنین این مرکز آزمون های حرفه ای برگزار نموده و گواهینامه های معتبر اعطا می نماید.

آموزشگاه طراحی سایت دانشگاه شریف لایتک

7. پرآوید

پرآوید یک بستر آموزش الکترونیکی است که انواع خدمات آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات را در خارج از محیط کلاس و دانشگاه فراهم می کند. دوره های این مجموعه از تنوع بالایی برخوردار بوده و شما می توانید بر حسب نیاز خود این دوره ها را تهیه نمایید. بدون محدودیت زمانی و مکانی اقدام به یادگیری طراحی وب نمایید و از آموزش لذت ببرید.

آموزش طراحی وب سایت پراوید

8.    آموزشگاه مجازی جهاد دانشگاهی

یکی دیگر از سایت های برتر در ایران برای آموزش و یادگیری، سایت جهاد دانشگاهی است. از مزیت های این مجموعه می توان به دسترسی 24 ساعته به محتوای سایت و دوره ها، بهره گیری از صد ها ساعت ویدیو آموزشی، برگزاری آزمون آنلاین و ثبت در سوابق تحصیلی و دریافت گواهینامه معتبر اشاره نمود.

آموزشگاه مجازی جهاد دانشگاهی

9. بلدشو

این شرکت فیلم های آموزشی شرکت های برتر دنیا را ترجمه و دوبله کرده و در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. تمامی دوره های قرار داده شده در این سایت از منابع معتبر بین المللی انتخاب شده و توسط مترجمان متخصص ترجمه شده و با کیفیت عالی به صورت زیرنویس یا دوبله منتشر می شود.

این تیم توانسته با استفاده از این کار نیاز فارسی زبانان کشور را به دسترسی به فیلم های آموزشی برتر تامین کرده و تاثیر خوبی بر دانش و یادگیری کاربران گذاشته است.

دانلودفیلم های آموزشی فارسی طراحی وب سایت بلدشو

10. آموزشگاه پارس

ایده اولیه این آموزشگاه بر اساس نظرات کارشناسان فنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه اشتنبایس آلمان ظاهر شده است. علاوه بر دوره های آموزشی فارسی، اطلاعات این وب سایت به صورت بین المللی ارائه می شود تا مردم سراسر جهان بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

شما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین در دوره های این اموزشگاه شرکت کنید و گواهینامه شرکت در دوره را با کمترین هزینه دریافت کنید. گواهینامه های این دوره به صورت بین المللی بوده و پس از گذراندن دوره و آزمون مربوطه در اختیار شما قرار می گیرد.

آموزشگاه طراحی سایت و وب پارس

 

تمامی سایت های ذکر شده در این مقاله، تنها گوشه ای از صد ها سایت آموزش طراحی وب است. با توجه به بررسی های انجام شده، این سایت ها جزو 10 سایت برتر در زمینه های تخصصی فناوری و نرم افزار در ایران می باشند. شما می توانید با صرف اندک هزینه و زمان از دوره های آنلاین این سایت ها بهره مند شده و با پشتکار و تلاش خود به بازار کار راه پیدا کنید.

مجموعه دارکوب در نظر دارد برای تکمیل نیروی انسانی خود از مهارت آموزانی که در دوره های تخصصی آموزش طراحی وب درخشان عمل کرده اند، دعوت به همکاری می نماید.

اگر علاقمند هستید که در آینده در زمینه طراحی وب مشغول به کار شوید، توصیه ما به شما تهیه دوره های آموزشی دارکوب است. شما با این کار یک تیر و چند نشان میزنید. هم طراحی وب را از پایه تا پیشرفته در کنار اساتید مجرب به صورت عملی می آموزید و هم در کنار یک تیم با تجربه شروع به فعالیت می نمایید. این فرصت استثنایی را از دست ندهید.

دوره آموزش HTML و CSS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می تونم کمک کنم؟
مشاوره آنلاین