آموزش طراحی سایت جاوا اسکریپت و اهمیت آن

آموزش جاوا اسکریپت

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=6172

از اهمیت یادگیری JavaScript برای طراحی وب سایت باخبر هستید؟! اگر شما فردی هستید که مشتاق ورود به دنیای توسعه وب هستید، پس باید بدانید که تنها آموزش HTML و آموزش CSS کافی نیستند و لازم است تا آموزش جاوا اسکریپت از صفر تا صد را نیز بگذرانید. پس مطمئناً باید به طور کامل جاوا اسکریپت را به طور کامل یاد بگیرید. در غیر این صورت، نمیتوانید در دنیای طراحی وب سایت موفق باشید! در هر گوشه و کنار، ما توسعه دهندگان وب داریم.

اما این سوال باقی می ماند که آیا توسعه دهندگان از قدرت جاوا اسکریپت آگاه هستند؟ جاوا اسکریپت JavaScript یک زبان برنامه نویسی قدرتمند است که در سال 1995 برای Netscape Navigator ساخته شد. همه مرورگرهای وب مدرن از آن زمان برای افزودن قابلیت به وب سایت ها و اخیراً برنامه های وب استفاده کرده اند.

اهمیت یادگیری جاوا اسکریپت در طراحی وبسایت چیست؟

پس از گذشت چندسال از پیدایش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپن، امروزه به یک نیروگاه قوی در زمینه برنامه نویسی تبدیل شد به گونه ایی که دیگه تنها برای طراحی وب سایت از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت استفاده نمیشود بلکه در همه زمینه ها از این زبان برنامه نویسی استفاده میکنند. در ادامه به طور کامل با اهمیت آموزش JavaScript در آموزشگاه دارکوب آشنا خواهیم شد.

چرا جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی آینده است؟

امروزه جاوا اسکریپت به دلیل عملکرد و فراگیر بودنش جزو بهترین زبان های برنامه نویسی د ر دنیا قرار میگیرد.

یکی از دلایل محبوبیت جاوا اسکریپت امکان قرار دادن فایل های انیمیشنی ،صوتی و تصویری در سایت است همچنین امکان قرار دادن رنگ های مختلف و جلوه های زیادی که باعث میشود سایت شما جذاب و متفاوت به نظر برسد باعث محبوبیت این زبان برنامه نویسی شده است

اما دلیل اصلی که این زبان را یک زبان اینده دار مینامند این است که شما با یادگیری این زبان برنامه نویسی میتوانید شروع به ساخت برنامه های وب و مبایل و دسکتاپ کنید ، برای انجام این کارها میتوان از فریم وورک های جاوا اسکریپت که تعداد زیادی از کتابخانه هارا در اختیار شما قرار میدهد استفاده کنید همچنین میتوانید با استفاده از این زبان توسعه بازی های راینه ای تحت مرورگر را نیز انجام داد.

امکانات بالا و انجام کارهای مختلف با این زبان برنامه نویسی آن را تبدیل به یک زبان برنامه نویسی کامل کرده است.

چند نمونه از کاربرد‌های javascript

 • برنامه نویسی فرانتند
 • برنامه نویسی بک اند
 • برنامه نویسی نرم افزار های موبایل
 • برنامه نویسی نرم افزار های دسکتاپ

آموزش JavaScript جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است که برای پاسخگویی به تمامی نیازهای در حال تکامل اینترنت اختراع شده است. از زمان آغاز به کار، محبوبیت و سودمندی آن افزایش یافته است و اکنون در چیزی بیش از توسعه وب وجود دارد. جاوا اسکریپت گل سرسبد توسعه وب است، اما امروزه در هر زمینه ایی میتوان از جاوااسکریپت استفاده کرد و نتیجه خوبی را مشاهده کرد.

یادگیری JavaScript

زبان های برنامه نویسی در آموزش طراحی وب سایت چیست؟

برای آموزش طراحی وب سایت، نیاز به آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی و تکنولوژی‌های مختلف دارید. در ادامه به مراحل طراحی وب سایت می‌پردازیم:

۱- آموزش HTML: ابزاری برای ساختاردهی صفحات وب است.

۲- آموزش CSS: زبانی برای ظاهر سازی صفحات وب. با استفاده از CSS، شما می‌توانید طرح گرافیکی و تصویری صفحات وب را طراحی کنید.

۳- آموزش JavaScript: زبانی برای پویایی و انیمیشن‌های صفحات وب.

۴- یادگیری جزئیات اولیه مربوط به طراحی وب سایت، مانند طراحی Responsive و Web Design.

۵- یادگیری ابزارهای طراحی وب، به عنوان مثال: Adobe Dreamweaver، Visual Studio Code، Sublime Text.

۶- یادگیری فریم‌ورک‌های مختلف طراحی وب مانند Bootstrap، Foundation، React، Vue و …

۷- آموزش چگونگی استفاده از سیسام های مدیریت محتوا CMS (Content Management System) مانند WordPress، Drupal، Joomla و …

۸- آشنایی با سئو  SEO (Search Engine Optimization) برای بهبود دیده شدن وب سایت در موتورهای جستجو.

۹- آموزش و نگهداری وب سایت.

جاوا اسکریپت برای چه مواردی استفاده می شود؟

با پیشرفت دنیای وب و کدنویسی و به لطف معرفی Node.js، جاوا اسکریپت برای همه چیز استفاده می شود. به گونه ایی که امروزه از این زبان کد نویسی در بسیاری از شرکت های بزرگ استفاده میشود. شرکت هایی مانند LinkedIn و Medium و …. که از آن برای ایجاد پلتفرم هایی برای دسترسی کاربران به خدمات خود استفاده می کنند.
جاوا اسکریپت می تواند انواع مختلفی از نرم افزارها مانند بازی ها، برنامه های کامپیوتری، برنامه های کاربردی وب و حتی فناوری هایی مانند بلاک چین را ایجاد کند. با این حال، جاوا اسکریپت بدون شک محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای وب است. 

جاوا اسکریپت برای توسعه وب

محبوب ترین کاربرد جاوا اسکریپت برای توسعه وب است و یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که یک توسعه دهنده می تواند در ابزار خود داشته باشد. توسعه دهندگان از جاوا اسکریپت در توسعه وب استفاده می کنند تا تعامل و ویژگی هایی را برای بهبود تجربه کاربر و لذت بخش تر کردن اینترنت اضافه کنند.
جاوا اسکریپت فراتر از توسعه front-end فرانت اند گسترش یافته است، جایی که شروع شد. اخیراً، جاوا اسکریپت به انتهای توسعه وب گسترش یافته است و می تواند در تمام پشته استفاده شود. این بدان معناست که توسعه‌دهندگان به روش‌های CRUD (ایجاد، خواندن، به‌روزرسانی، تخریب) دسترسی دارند.

اصلی ترین کاربرد های جاوا اسکریپت

اصلی ترین کاربرد این زبان برنامه نویسی در وب است و در بیشتر وب سایت ها کاربرد دارد، این زبان یکی از مهمترین زبان های برنامه نویسی اسکریپتی است که امروزه وجود دارد و تقریبا مهم ترین بخش هر سایتی را زبان جاوا اسکریپت تشکیل میدهد که میتوان گفت مهم ترین کاربرد این زبان است .

بعد از به وجود آمدن این زبان برنامه نویسی حتا شرکت مایکروسافت هم به قدرت آن پی برد و آن را به مرورگر اینترنت اکسپلورر اضافه کرد. یکی دیگر از قابلیت های جاوا اسکریپت این است که تقریبا بر روری تمام مرورگر ها برای تمامی کاربران قابل اجراست

همین خصوصیلت باعث شده تا این زبان برنامه نویسی به یک زبان کامل در وب تبدیل بشود.

از دیگر کاربرد‌های JavaScript

 • توسعه فرانت اند
 • توسعه بک اند
 • برنامه های کاربردی وب
 • بازی های تحت وب
 • توسعه دهنده برنامه وب
 • طراح UX
 •  توسعه دهنده جاوا اسکریپت
 • طراح وب
 • طراح رابط کاربری
 •  توسعه دهنده Full-Stack
 • مهندس DevOps

راه های یادگیری جاوا اسکریپت

با یاد گرفتن جاوا اسکریپت چه موقعیت های شغلی به وجود می آید

توسعه دهندگان جاوا اسکریپت همه کاره هستند زیرا جاوا اسکریپت یک زبان کاملاً همه کاره است و وقتی به آن تسلط پیدا کردید، دروازه‌های فرصت‌های شغلی بی‌پایان برای شما باز می‌شود. از آنجایی که این یک زبان برنامه نویسی سمت کلاینت (کاربر) است، یعنی می توان از آن برای توسعه frontend استفاده کرد و این کار با استفاده از Angular.js انجام می شود و برای سمت سرور، می توانید از Node.js استفاده کنید.

قبلاً در بالا ذکر شد که می توان از آن برای توسعه برنامه های وب، برنامه های تلفن همراه و برنامه های دسکتاپ استفاده کرد. همه اینها با استفاده از React، React Native و Electron انجام می شود.

بنابراین اگر می خواهید یک توسعه دهنده فرانت اند باشید، جاوا اسکریپت ضروری است. همچنین می‌توانید در حوزه‌هایی مانند: توسعه کامل، مهندسی نرم‌افزار، امنیت اطلاعات، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و بسیاری موارد دیگر با استفاده از جاوا اسکریپت به‌عنوان یک رسانه کار کنید.

کسب درآمد با یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

از آنجایی که برنامه نویسی کامپیوتری چقدر مفید است، و از آنجا که افراد نسبتا کمی می دانند چگونه آن را در سطح حرفه ای انجام دهند، افرادی که قادر به کار با کد هستند، تقاضای زیادی در نیروی کار دارند. با یادگیری جاوا اسکریپت، می توانید خود را به عنوان یک حرفه ای همه کاره و ارزشمند معرفی کنید که بسیاری از شرکت ها مایل به استخدام آن هستند.
پس از اتمام آموزش، حتماً دانش خود را از جاوا اسکریپت در قسمت مهارت های رزومه خود قرار دهید و سعی کنید طراحی وب سایتی داشته باشید که آن را در نمونه کار خود داشته باشید. این به شما کمک می کند تا با شروع حرفه طراحی خود، توانایی خود را به کارفرمایان آینده نشان دهید.

چند نمونه سایت با JS

امروزه بیشتر سایت های بزرگ دنیا از زبان جاوا اسکریپت برای طراحی سایت خود استفاده میکنند.

زبان جاوا اسکریپت ویژگی های زیادی مثل : کارایی بالا، سادگی، ماژولار بودن وغیره را داراست و به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردار است به طوری که در سال 2018 به محبوب ترین زبان برنامه نویسی تبدیل شد ، و باعث شد تا افراد زیادی به دنبال یادگیری این زبان باشند.

در بخش پایین به چند مورد از شرکت هایی که از این زبان برنامه نویسی قدرتمند استفاده کرده اند اشاره میکنیم:

 • سایت گوگل
 • سایت فیسبوک
 • سایت لینکدین
 • سایت paypal
 • سایت تلگرام
 • سایت uber
 • سایت دیوار

در اخر جاوا اسکریپت یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در دنیای وب است که کار با ان ساده و از کاربردهای زیادی برخوردار است و میتوان گفت یکی از زبان های فاتح حال حاضر و شاید اینده وب می باشد.

 

یادگیری JavaScript

اهمیت جاوا اسکریپت در برنامه نویسی وب

در حالی که ممکن است HTML و CSS را به عنوان زبان های برنامه نویسی وب ستاره می شناسید، جاوا اسکریپت قهرمان خاموش است! HTML و CSS به طراحی یک نسخه اولیه از وب سایت ها کمک می کند، اما نقش اصلی تعاملی کردن وب سایت ها توسط جاوا اسکریپت انجام می شود.

HTML یک طرح اولیه از یک صفحه وب را طراحی می کند، بنابراین به آن یک ساختار اساسی می دهد. در همین حال، CSS مرورگر را راهنمایی می کند که چه محتوایی باید نمایش داده شود، یعنی فونت، رنگ، فاصله و غیره.

اما این فقط به وب سایت نگاه می کند. بخش احساس توسط جاوا اسکریپت داده شده است. بنابراین، با افزودن قابلیت به یک صفحه وب حیات می بخشد. جاوا اسکریپت مسئول افزودن محتوای واکنشگرا به صفحه است، مانند: دکمه ها، منوهای کشویی، نوارهای کشویی و فرم های تماس. همچنین برای افزودن انیمیشن، نقشه های تعاملی و پخش کننده های ویدئویی استفاده می شود، بنابراین رابط کاربری تعاملی تر می شود.

دلایل یادگیری جاوا اسکریپت چیست؟

این روزها، جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان برنامه نویسی همه منظوره عمل می کند، زیرا کل پشته نرم افزار را به تنهایی اجرا می کند. قبلاً فقط برای اهداف سمت کلاینت طراحی شده بود، اما با کمک Node.js می توان آن را در سمت سرور نیز اجرا کرد. در انتهای کلاینت، جاوا اسکریپت در مرورگر کاربر خوانده، تفسیر و اجرا می شود. در سمت سرور، روی یک سیستم راه دور اجرا می شود.
جاوا اسکریپت فقط برای افزودن تعامل به وب سایت ها استفاده نمی شود، بلکه یک زبان برنامه نویسی قدرتمند در طراحی بازی های مبتنی بر مرورگر و برنامه های تلفن همراه با کمک Node.js است که می توانند بر روی سیستم عامل های مختلف اجرا شوند. کتابخانه ها و چارچوب های زیادی وجود دارد که امکان توسعه برنامه های پشتیبان برای سرورهای وب و برنامه های تلفن همراه را فراهم می کند.

آیا با استفاده از کتاب آموزش جاوا اسکریپت میتوان این زبان را یادگرفت؟

بله میتوان با کمک کتاب آموزش جاوا اسکریپت تا حدی با این زبان کدنویسی تحت وب آشنا شوید اما برای حرفه ایی تر شدن لازم است تا در دوره های حرفه ایی جاوا اسکریپت به صورت حضوری و یا آنلاین شرکت کنید.

آموزش جاوا اسکریپت در آموزشگاه دارکوب

آیا به دنبال یادگیری جاوا اسکریپت JavaScript و طراحی وب سایت و دریافت مدرک بین المللی هستید؟  یادگیری جاوا اسکریپت به زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد. شما می توانید با شرکت در دوره آموزشی JavaScript دارکوب پس از گذراندن دوره و دریافت مدرک به راحتی در بهترین شرکت شروع به کار نماید.

شما میتوانید در آموزشگاه سعادت آباد، دوره آموزش JavaScript به همراه دریافت مدرک بین المللی را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری یادبگیرید. شرکت دارکوب از سال 1381 در زمینه خدمات طراحی و بهینه سازی وب سایت ها فعالیت دارد. شما میتوانید از هرجای کشور و یا خارج از کشور به صورت آنلاین در این دوره ها شرکت کنید. همچنین لازم است بدانید که در آموزشگاه دارکوب، دوره های { طراحی سایت و سئو } را به صورت حضوری و آنلاین و از طریق فیلم های آموزشی آموزش داده میشود.

سوالات متداول

+ هزینه دوره آموزش جاوا اسکریپت چقدر است؟
هزینه دوره باتوجه به اینکه قصد دارید تا جاوا اسکریپت را به صورت حضوری و در آموزشگاه یاد بگیرد و یا به صورت آنلاین، کاملا متفاوت است شما میتوانی برای دریافت قیمت دقیق با پشتیبان آموزشگاه دارکوب تماس حاصل نماید.

+ چگونه می توانم زبان جاوا اسکریپت را برای توسعه وب را به صورت رایگان یاد بگیرم؟

با توجه به آموزش هایی که در سرتاسر وب قرار دارد شما میتوانید این زبان را به صورت رایگان یادگیرید. اما لازم است بدانید که در دوره های رایگان تمامی نکات را به شما آموزش نمیدهند اما با شرکت در دوره های حضوری و یا آنلاین آموزشگاه تدریس javascript میتوانید به طور کامل آموزش جاوا اسکریپت از صفر تا صد را پشت سر بگذرانید و سپس با دریافت مدرک بین المللی در هر شرکتی بهترین موقعیت شغلی را داشته باشید. در ضمن میتوانید جهت یادگیری مقدماتی جاوا اسکریپت، فیلم آموزش جاوا اسکریپت را مشاهده نمایید.

+ چگونه می توانم طراحی وب را در خانه یاد بگیرم؟

با شرکت در دوره آنلاین آموزش جاوا اسکریپت میتوانید به راحتی در خانه و تنها با یک سیستم به طور کامل این زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

+ چگونه توسعه وب را یاد بگیرم؟

می توانید دوره های توسعه وب را در وب سایت رسمی دارکوب مشاهده کنید. که شامل آموزش های زیر است:

+ آیا توسعه دهندگان وب از خانه کار می کنند؟

این بستگی به سازمانی دارد که در آن کار می کنند. خواه یک کار از خانه یا کار از دفتر را ارائه دهد.

سخن پایانی

یادگیری آموزش جاوا اسکریپت از صفر تا صد را از امروز شروع کنید! در این مقاله همه چیزهایی را که برای شروع یادگیری جاوا اسکریپت نیاز دارید،را به طور جامع و کامل به شما گفتیم.  

با این حال در انتها لازم است بگوییم که، یادگیری جاوا اسکریپت آسان است و منابع زیادی در سراسر اینترنت وجود دارد که چگونه می توانید برنامه نویسی با جاوا اسکریپت را یاد بگیرید اما همانطور که گفتیم منابع رایگان همه موارد و نکات را به شما یاد نمیدهند. یادگیری جاوا اسکریپت نیازی به درک توسعه وب ندارد، اما احتمالاً ساده ترین راه برای تمرین مهارت های برنامه نویسی جاوا اسکریپت است.

برای یادگیری نحوه شروع یادگیری زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت میتوایند همین حالا با آموزشگاه دارکوب تماس حاصل نماید.

آخرین مقالات

جدید ترین دوره های آموزشی

جدید ترین فیلم های آموزشی