چگونه یک کارشناس خبره سئو شویم؟

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=3256

یکی از مهارت هایی که به کمک آن می توانید علاوه بر افزایش بازدید وب سایت، رتبه بندی بهتری در گوگل کسب کرده و از این طریق محصولات و خدمات بیشتری را به فروش برسانید، یادگیری سئو سایت می باشد. در حقیقت شما با کارشناس سئو شدن می توانید به سادگی وب سایت خود را مدیریت کرده و روند پیشرفت آن را بررسی نمایید.

چگونه یک کارشناس سئو شویم؟

تمامی افرادی که خواستار یادگیری مهارت سئو بوده می توانند در این مسیر قدم نهاده و با انجام مراحلی که در ادامه با آنها آشنا می شوید، تبدیل به یک کارشناس و متخصص سئو باتجربه شوند. توجه داشته باشید که سئو مهارتی است که با انجام تمرین های مختلف تقویت شده و نیاز به یادگیری مداوم دارد از این رو هدف خود را تنها یادگیری مفاهیم جدید قرار داده تا در سریعترین زمان ممکن تبدیل به یک متخصص سئو شوید.

اما قبل از اینکه به موضوع اصلی پرداخته شود لازم است بدانید که مزایای یادگیری سئو چیست و چرا باید این مهارت را بیاموزید؟

مزایای یادگیری سئو سایت چیست؟

همانطور که میدانید آنچه که موجب موفقیت یک برند در موتورهای جستجوگر می شود، سئو می باشد. در واقع گوگل سعی دارد پس از هر جستجو و سرچ، برای کاربران خود وب سایت هایی را به نمایش درآورد که کاربر از انتخاب آنها راضی بوده و پس از وارد شدن به آن سایت نیاز خود را برطرف سازد.

از این رو موتورهای جستجو قوانین و الگوریتم هایی را وضع کرده اند. هر وب سایتی که محتوای خود را مطابق با این الگوریتم ها پیش برد، می تواند در رتبه بندی گوگل جایگاهی به دست آورده و به نمایش عموم درآید.

این امر می تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشد. بطور مثال زمانی که شما رتبه بندی خوبی در گوگل کسب نمایید، بازدید شما به سرعت افزایش یافته و افراد بیشتری با برند و کسب و کار شما آشنا خواهند شد. بنابراین با یادگیری و کارشناس سئو شدن می توانید این الگوریتم ها را در وب سایت و محتوای خود اعمال کرده و شاهد ترقی کسب و کار خود باشید.

علاوه بر این مورد افرادی که با مهارت سئو تا حدی آشنا هستند می توانند در استخدام و بکارگیری کارشناسان برای وب سایت خود انتخاب های بهتری انجام دهند. از طرفی بسیاری از افراد این مهارت را فرا گرفته تا بتوانند در این حوزه شاغل شده و کسب درآمد نمایند.

بنابراین می توانید با فراگیری سئو و سایر مفاهیم در این حوزه، تبدیل به یک کارشناس سئو شده و نیازهای خود را برطرف نمایید.

7 گام برای تبدیل شدن به یک متخصص و کارشناس سئو

برای اینکه بتوانید به درستی سئو را فراگرفته و پس از مدتی تبدیل به یک کارشناس سئو موفق شوید، باید به موارد زیر توجه فرمایید.

مزایای یادگیری سئو سایت چیست؟

1. آشنایی با نحوه کار موتورهای جستجو

همانطور که انتظار می رود، روزانه میلیون ها وب سایت وارد گوگل شده و مسلما تمامی این صفحات دارای محتواهای مرتبط با عنوان سرچ شده نمی باشند. از این رو گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم هایی را با محتواهای درون وب سایت ها تطبیق داده تا نتایجی که برای کاربران مناسب می باشند، نمایش داده شوند.

اگرچه تعداد این الگوریتم ها زیاد بوده و تمامی آنها مشخص نمی باشند اما با این حال با یادگیری سئو با مهمترین آنها آشنا شده و می توانید تا حد امکان محتوا و وب سایت خود را بهینه سازی نمایید.

2. عوامل تاثیرگذار بر رتبه بندی

همانطور که در مطلب فوق نیز به آن اشاره شد، فاکتورهای زیادی می توانند بر بهینه سازی وب سایت تاثیرگذار باشند اما بسیاری از افراد زمان خود را بر روی فاکتورهایی هدر داده که چندان اهمیت ندارند. به این منظور شما باید با 3 فاکتور اصلی تاثیرگذار بر رتبه بندی آشنا شوید.

 • ارتباط محتوا با عبارت جستجو شده: هنگامی که کاربر یک عبارت آموزشی درباره آشپزی جستجو می نماید، قطعا به دنبال پیدا کردن نحوه یادگیری و انجام آن است. از این رو صفحاتی که مرتبط با خرید یک غذای آماده باشند برای وی نمایش داده نخواهند شد. بنابراین عنوان در نظر گرفته شما باید با محتوا و عبارت جستجو شده همخوانی داشته باشد.
 • افزایش قدرت محتوا با بک لینک: قدرت و اعتبار یک محتوا با بک لینک سنجیده می شود. زمانی این بک لینک ها می توانند تاثیر زیادی بر بهینه سازی موتورهای جستجوگر داشته باشند که اولا خود دارای رتبه بندی بالایی از لحاظ URL بوده ثانیا هر بک لینک با عبارت پیوند داده شده ارتباط موضوعی داشته باشد. تمامی این موارد توسط کارشناس سئو بررسی خواهد شد.
 • مفید بودن محتوا: برای اینکه متوجه شوید که چگونه می توانید محتوایی مفید و کاربردی انتشار دهید، لازم است تا ابتدا قوانین مربوط به الگوریتم گوگل برت (Google BERT) در زمینه مربوطه را بررسی کرده و سپس سعی کنید محتوایی جامع و مفیدتر منتشر نمایید.

3. یادگیری 4 مفهوم اصلی در سئو

یادگیری 4 عامل زیر می تواند یک زیرساخت بسیار قدرتمند برای سئو سایت شما ایجاد نماید.

7 گام برای تبدیل شدن به یک متخصص و کارشناس سئو

 • تحقیق کلمات کلیدی: انتخاب یک کلمه کلیدی هدف یکی از اصلی ترین مفاهیم سئو است. کلمه کلیدی هدف باید با عنوان و محتوای وب سایت هماهنگ بوده و به درستی بهینه سازی شود. این کلمه در کنار اینکه باید ارزش بالایی داشته تا ترافیک صفحه شما را بالا برد، باید ارزش تجاری نیز داشته تا مشتریان بالقوه را به سمت شما جلب نماید.
  یک کارشناس سئو با ابزارهای گوگل می تواند به سادگی بهترین کلمه کلیدی هدف را انتخاب نماید. توجه داشته باشید که این کلمه باید دارای حجم جستجوی بالا، میزان دشواری بسیار پایین و تعداد کلیک های بالایی در هر ماه داشته باشد.
 • سئو داخلی: پس از اینکه کلمه کلیدی هدف خود را انتخاب نمودید، وقت آن است که محتوای درون وب سایت خود را بر اساس این کلمه بهینه نمایید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و اصلی در عنوان صفحه، بهره گیری از تگ های عنوان و متاتگ ها، استفاده از تگ ALT برای تصاویر و وجود لینک های داخلی نمونه ای از روش های بهینه سازی سئو داخلی می باشند.
 • لینکدهی: بهره گیری لینکها و پیوندها علاوه بر اینکه اعتبار وب سایت شما را افزایش می دهد، می تواند ترافیکی نیز به سمت صفحه شما روانه ساخته و موجب افزایش بازدید وب سایت و برند شما شود.
 • سئو تکنیکال: سئو تکنیکال نیز همانند سئو داخلی بسیار با اهمیت و ارزشمند بوده که رعایت آن می تواند برای بازدیدکنندگان تجربه خوبی بر جای بگذارد. به کمک سئو تکنیکال قوی، موتورهای جستجو می توانند به راحتی در وب سایت شما خزیده و آن را مورد بررسی قرار دهند.

از جمله تکنیک ها و روش های سئو تکنیکال می توان به بهبود سرعت لود صفحه، برطرف سازی و از بین بردن پیوندها و لینک های خراب، بهینه سازی robots.txt برای خزیدن راحت تر و غیره نمونه هایی از سئو تکنیکال می باشند.

برای اینکه بتوانید تبدیل به یک کارشناس سئو شده و درباره هر یک از انواع سئو اطلاعات جامع و مفیدی کسب نمایید، توصیه می شود که از دوره آموزش سئو دارکوب کمک بگیرید. در این دوره صفر تا صد انواع سئو و روش های بهینه سازی آن مورد بررسی قرار گرفته و موجب می شود تا بتوانید بدون سردرگمی و اتلاف وقت و در کوتاهترین زمان ممکن در این مسیر قدم بردارید.

4. راه اندازی وب سایت

زمانی شما می توانید از دانش و اطلاعات خود به عنوان یک کارشناس سئو استفاده نمایید که پس از یادگیری مفاهیم، به دنبال انجام تمارین به صورت عملی باشید. بدین منظور لازم است تا به طور مستقیم مفاهیم فرا گرفته را بر روی یک وب سایت پیاده سازی کنید.

برای راه اندازی یک وب سایت نیز مراحل زیر را بپیمایید.

 • موضوعی را انتخاب کرده که به آن علاقه داشته باشید.
 • دامنه و هاست مورد نظر خود را خریداری نمایید.
 • یک وب سایت واقعی راه اندازی کنید.
 • محتوای خود را تولید کرده و نشر دهید.

به این ترتیب می توانید به سادگی سئو داخلی و تکنیکال را بر روی وب سایت و محتوای خود پیاده سازی کرده و به عنوان یک کارشناس سئو فعالیت خود را به طور جدی آغاز نمایید.

یادگیری 4 مفهوم اصلی در سئو

بسیاری از افراد برای راه اندازی یک وب سایت دچار مشکل می باشند. برای اینکه بتوانید یک وب سایت معتبر داشته باشید می توانید از دو روش استفاده از وردپرس و بهره گیری از زبان های برنامه نویسی کمک بگیرید.

دارکوب با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت و سئو می تواند در این مسیر به شما یاری برساند. این شرکت علاوه بر اینکه سفارش طراحی سایت دریافت کرده و مطابق با خواسته شما یک وب سایت طراحی و پیاده سازی می نماید، در زمینه آموزش طراحی سایت و سئو نیز دوره هایی برگزار کرده و از متخصصان خبره خود در زمینه آموزش کمک گرفته است.

از این رو مدرسان این دوره ها افرادی با تجربه و کارآزموده بوده که علاوه بر آموزش طراحی سایت با وردپرس، دوره های آموزش طراحی سایت به صورت اختصاصی نیز برگزار می نمایند.

5. ایجاد یک سیستم

هنگامی که به یک متخصص سئو تبدیل می شوید، در حوزه های مختلف این زمینه می توانید فعالیت نمایید. بسیاری از افراد هم هستند که اگرچه بر تمامی مفاهیم تسلط دارند، اما ترجیح می دهند که تنها سئو تکنیکال یک وب سایت را بررسی کرده و یا تنها به تحقیق جستجوی کلمات کلیدی بپردازند.

از این رو اگر شما نیز به حوزه خاصی در این رشته علاقه دارید، توصیه می شود که افراد دیگری را بکار گرفته و یک سیستم قدرتمند تشکیل دهید تا در وقت و زمان خود صرفه جویی نماید. به این ترتیب مشتریان و کاربران وب سایت شما نیز خدمات بهتری دریافت کرده و علاوه بر کسب رضایت مشتری، شاهد ترقی برند و افزایش ترافیک وب سایت خود نیز خواهید شد.

6. آپدیت کردن مهارت ها

یکی از اصولی ترین روش های موفقیت در سئو، آپدیت کردن مهارت ها است. همانطور که ذکر شد سئو گوگل دارای الگوریتم های متنوع و زیادی است که همواره در حال تغییر کردن می باشند. بطور مثال تنها در سال 2018 گوگل حدود 3200 گزارش بروزرسانی الگوریتم ارائه داد.

اگرچه یادگیری تمامی این الگوریتم ها وظیفه یک کارشناس سئو می باشد اما بسیاری از این آپدیت ها جزئی می باشند. با این حال با بررسی این عوامل یک ایده کلی از نحوه انتشار محتواها و بررسی سئو سایت به دست خواهید آورد.

برای اینکه همواره در این زمینه بروز باشید، می توانید از موارد زیر کمک بگیرید.

 • دنبال کردن متخصصان باتجربه در توییتر
 • گوش دادن به انواع پادکست ها در این زمینه
 • پیوستن به گروه ها در فیسبوک
 • شرکت در کنفرانس های مربوط به سئو
 • و غیره

کارشناس سئو شدن

لازم به ذکر است که فراگیری تمامی این تغییرات کمی دشوار خواهد بود اما به جای تمرکز بر روی مفاهیم جزئی، بر روی اصول سئو متمرکز شوید. یکی از مهمترین تکنیک های سئو، ارائه مرتبط ترین و در عین حال یونیک ترین محتوا به کاربران است.

7. صبوری

دقت داشته باشید که تبدیل شدن به یک متخصص سئو، یک شبه اتفاق نمی افتد. برای موفقیت در این زمینه شما باید ساعت های زیادی را صرف یادگیری کرده و در کنار یادگیری به صورت عملی فعالیت نمایید. محتواهای یک متخصص سئو هیچگاه در اولین تلاش ایندکس و رتبه بندی نشده است از این رو اگر در چند هفته اول یادگیری، محتواهای شما به صفحه اول گوگل راه پیدا نکردند، نگران نشده و امید خود را از دست ندهید.

از این رو عزم خود را جزم کرده، صبور باشید و تا حد امکان تمام تلاش خود را کرده تا محتوایی درخور کاربران خود منتشر نمایید.

شرکت دارکوب با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت و سئو یکی از بهترین شرکت ها در این حوزه بوده که علاوه بر ثبت سفارش، به صورت حضوری و غیرحضوری نیز دوره هایی برگزار می نماید.

تمامی مدرسان شرکت دارکوب افرادی کارآزموده، با تجربه و فعال در حوزه تدریس شده می باشند. از طرفی پس از اینکه در دوره های مختلف طراحی سایت، آموزش سئو و غیره دارکوب شرکت می کنید، پس از اتمام دوره، مدرک فنی و حرفه ای به شما اعطا خواهد شد که نشان از گذراندن دوره مربوطه دارد.

با گذر از تمام این موارد، یکی از دلایلی که توصیه می شود در دوره های آموزشی دارکوب شرکت نمایید، فرصت شغلی پس از آن است. در حقیقت شما پس از اتمام دوره کارشناس سئو شدن می توانید به عنوان یک کارشناس سئو وارد بازار کار شده و در کنار سایر متخصصین این شرکت فعالیت خود را آغاز نمایید.