سریعترین روش یادگیری طراحی وب سایت

سریعترین روش یادگیری طراحی وب سایت

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=1041

یادگیری طراحی وب سایت پروسه ای است که لازم است

در آن موارد گوناگونی را امتحان کنید و یاد بگیرید چگونه طرحی را دوباره ایجاد کنید و یا از دانش خود برای واسط های جدید استفاده کنید. اگرچه یادگیری می تواند سریع اتفاق بیفتد، اما حرفه ای شدن نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد.

برای یادگیری طراحی وب سایت قبل از هر چیزی باید مشتاق به فراگرفتن مطالب جدید باشید. لازم است دریابید که چه چیز هایی در مورد تدریس برای شما بهتر عمل می کنند و چه چیز هایی باعث می شوند که اطلاعات در ذهن شما بهتر و بیشتر باقی بمانند و چه چیز هایی باعث می شوند تا یادگیری برای شما به یک سرگرمی و کار ساده تبدیل شود. پس از آگاهی یافتن از این موضوعات آنها را در مورد یادگیری طراحی وب سایت بایستی برای خود پیاده سازی نمایید.

اگر یک عضو فعال در گروه های فیسبوک و یا سایر جامعه های آنلاین هستید، مکان بسیار خوبی برای شروع و یافتن پشتیبان در اختیار دارید.

اگر می خواهید در فرآیند یادگیری سریع موفق باشید، پیشنهاد می کنیم از گام های زیر پیروی کنید:

  1. طراحی یک سایت را شروع کنید

بهترین کار برای یادگیری انجام آن کار است. در مورد طراحی وب سایت نیز روال همین گونه است. اگر می خواهید طراحی وب سایت را یاد بگیرید، یک سایت طراحی کنید.

برای این کار لازم نیست طرحی بسیار گسترده را شروع کنید. ایجاد یک طرح ساده برای شروع کفایت می کند. کد ها را بررسی کنید تا بتوانید بفهمید هر عنصر در طراحی وب سایت چگونه کار می کند.

اگر می خواهید طراحی وب سایت را به سرعت انجام دهید، می توانید از یک سایت ساز استفاده کنید تا به شما در ساخت بلوک های وب سایت و درک مفاهیم کمک کند.

  1. تا می توانید مطالعه کنید

تا جایی که امکان دارد مطالعه کنید. هر مطلبی در زمینه ی طراحی وب سایت، تمایلات روز، تکنیک ها و تمرین ها که به دستتان می رسد را مورد مطالعه قرار دهید. طراحان وب سایتی که در رسانه های اجتماعی مورد قبولتان هستند را دنبال کنید.

در مورد مقالات طراحی وب، در مورد کد ها برای یادگیری های اولیه و در مورد آخرین مقالات و آموزش های طراحی وب سایت مطالعه داشته باشید.

  1. یک تعامل کننده ی مؤثر باشید

بخش بزرگی از طراحی وب سایت تعامل و ارتباط است. طراحان وب سایت بایستی دائماً با مشتریان خود برای رفع مشکلاتی که در طراحی ممکن است به وجود آید، در ارتباط باشند. آنها نیاز دارند با کاربران در ارتباط باشند تا در مورد حل مشکلات و پیاده سازی آنها بحث و گفتگو داشته باشند.

  1. به زبان HTML فکر کنید

HTML یا زبان نشانه گذاری یک اصل در طراحی وب سایت می باشد. HTML زبانی است که با آن می توانید ساختار یک وب سایت را ایجاد کنید و هنگامی که بتوانید این زبان را بخوانید دنیای طراحی وب سایت حس بهتری خواهد داشت.

  1. با کد ها بازی کنید

در حالیکه یادگیری HTML می تواند یک شروع خوب باشد، یادگیری کدنویسی به هر زبان دیگری مفید و لازم است. بعد از یادگیری HTML یادگیری CSS و جاوااسکریپت می تواند برای شما بسیار سودمند و کمک کننده باشد.

CSS چگونگی پیاده سازی عناصر را روی صفحه، کاغذ و سایر رسانه ها توصیف می کند.

  1. از مهارت های طراحی خود در وب استفاده کنید

اگر در زمینه ی طراحی گرافیک فعالیتی دارید، به چیز هایی که می دانید و می توانید به طراحی وب سایت اضافه کنید، فکر کنید. اصولی که باعث جذاب تر شدن بصری موجودیتی می شوند، در رسانه ها تغییر نمی کنند. بنابراین شما می توانید از آن اصول در دنیای دیجیتالی نیز استفاده کنید.

داشتن یک پس زمینه ی طراحی می تواند یک امتیاز عالی محسوب شود.

  1. از خطاها یاد بگیرید

بررسی بازخورد ها و اشتباهات می تواند به شما در فرآیند یادگیری سریعتر کمک کند. برخی مردم پیشنهادات و یا انتقاداتی دارند که می تواند در بهبود طراحی وب سایت شما مؤثر باشد.

با بررسی اشتباهات می توانید متوجه شوید که ایرادات و اشکلات طراحی شما چه بوده است و چرا طراحی های دیگر بهتر از طراحی شما می باشد.

آیا مثلاً ایراد در فونت ها و یا رنگ های انتخابی می باشد؟! یا مثلاً نوار پیمایش قابل استفاده نیست؟! و یا همه ی اینها؟!

پیوسته این سؤالات را از خود بپرسید و سعی کنید به طور واقعی به آنها جواب دهید.

در انجمن ها و سایر جوامع کوچک دیگر با دیگر طراحان در ارتباط باشید و سعی کنید راجع به این مسائل با آنها صحبت کنید و از نظراتشان استفاده کنید.

از انتقادات دلسرد نشوید و آنها را شخصی تفسیر نکنید.

هر زمان که طرحی ایجاد می کنید، به خوتان افتخار کنید، حتی اگر طرحی که ایجاد کرده اید، آنچنان که باید کارآمد نیست. همین که کار می کنید و تلاش می کنید و به دنبال پیشرفت هستید ارزشمند است.

هیچ کس با دانش طراحی به دنیا نیامده است و یادگیری هر چقدر هم که سریع باشد، کمی طول می کشد. یادگیری مستلزم مطالعه، مشاهده و تمرین است و هر زمان که در ایجاد طرحی ناموفق بوده اید، بایستی همین چرخه را به طور مداوم تکرار کنید تا به موفقیت دست یابید.

  1. وب سایت های پیشرفته را برگردان کنید

بهترین راه فهمیدن چگونگی کار کردن یک عنصر، جدا کردن آن از کل و بررسی آن به طور جداگانه می باشد. یک وب سایت پیشرفته را برگردانید و عناصر آن را جدا کنید و به بررسی کد های هر عنصر بپردازید تا دریابید هر عنصر چگونه کار می کند و چگونه عناصر کنار هم تشکیل یک وب سایت حرفه ای را می دهند. با وب سایت های ساده تر شروع کنید و کم کم به سراغ وب سایت های پیچیده تر بروید.

  1. با تکنولوژی بروز شوید

شاید همراه بودن با تکنولوژی های جدید و سبک های روز کمی سخت باشد. اما برای باقی ماندن در صدر لازم است آنها را یاد بگیرید.

با یادگیری تکنولوژی هایی که مستقیماً به وب سایت و کار شما مربوط می شود، شروع کنید. اگر وب سایتی دارید که چت آنلاین دارد، به یادگیری در مورد ربات ها بپردازید. اگر وب سایتی دارید که محتوای تصویری زیادی دارد، به چرخش 360 درجه ی عکس ها فکر کنید.

عناصری مانند هوش مصنوعی و یا واقعیت مجازی یا افزودنی های پیچیده تر می توانند بخشی از وب سایت شما باشند. حداقل از کاربرد های آنها آگاهی پیدا کنید.

خلاصه

اگر به دنبال یادگیری سریع طراحی وب سایت هستید، این اقدامات می تواند به شما در این روند کمک کند. اما بایستی بدانید طراحی وب مرتباً در حال تغییر است و برای آگاهی از آخرین تغییرات ضمن مطالعه، با یک فردی که در این زمینه فعالیت دارد، در ارتباط باشید.

آخرین مقالات

جدید ترین دوره های آموزشی

جدید ترین فیلم های آموزشی