بهترین دوره طراحی سایت

آدرس کوتاه این صفحه : https://darkoobedu.ir/?p=5275

قطعا شمایی که به دنبال بهترین دوره طراحی سایت هستید به خوبی با اهمیت طراحی سایت آشنا هستید پس نیازی به تشریح آن نیست و بیش‌تر، دغدغه اینو دارید که بدونید بهترین دوره های طراحی سایت چه دوره‌ایی هست و در بین آموزشگاه‌هایی که وجود داره کدام آموزشگاه طراحی سایت از همه مناسب‌تره در ادامه با همراه باشید ما قصد داریم در این مقاله به شما کمک کنیم تا مناسب ترین دوره و بهترین آموزشگاه را انتخاب کنید. بهترین دوره طراحی سایت

 

ویژگی‌های بهترین دوره طراحی سایت

برای اینکه بدونید بهترین دوره طراحی سایت چه دوره‌ایی است باید به یک سری از ویژگی‌ها که به شرح زیر آمده است توجه کنید.

 

1- بررسی رزومه آموزشگاه برگزار کننده دوره

یکی از موارد مهم که باید به آن توجه کنید، این است که آموزشگاه باید رزومه قوی از لحاض آموزش داشته باشه برای مثال بهترین اساتید، بهترین امکانات آموزشی، پشتیبانی و حمایت از کارآموزان، سابقه کاری و … را دارا باشد در زیر برخی دیگر از این ویژگی‌ها را ذکر می‌کنیم:

 • وبسایت برگزارکننده دوره باید حرفه‌ای و از لحاظ گرافیکی جذاب باشد؛ امکانات پیشرفته‌ای داشته باشد. این موارد، نشان دهنده اعتبار و تخصص آموزشگاه برگزارکننده دوره است.
 • برگزارکنندگان دوره طراحی سایت باید خود در سطح اینترنت به صورت حرفه‌ای فعالیت داشته باشند.
 • تجربه کار با کسب و کارهای مختلف سنتی و دیجیتالی را داشته باشد.
 • محتوای اثربخش رایگان را تولید، و در اختیار کاربران قرار دهد.
 • در نحوه برگزاری دوره ها شفافیت لازم و کافی را داشته باشد.
 • خروجی موفق دانش آموزان و رضایت آن‌ها از دوره‌ها خود نشان دهنده عملکرد مطلوب آموزشگاه هست.

برایه اینکه بدونید کدام دوره‌ها مناسب‌تره می‌تونید نمونه آموزش‌های مدرسین که معمولا هم رایگان هستند را مشاهده کنید، کامنت‌های کاربران را در پیج اینستاگرام سایت مشاهده کنید و نظرات مخاطبان رو بخونید این‌ها به شما کمک می‌کند تا بتونید بهترین‌ دوره را انتخاب کنید.

 

2- بررسی رزومه مدرس؛ مهارت‌ها، سوابق کاری و میزان تسلط

مدرس آموزشگاه باید خود سابقه کار برای شرکت‌های مختلف را داشته باشد و در هر زمینه‌ای که آموزش می‌دهد خود باید متخصص آن کار باشد یعنی اینجور نباشد که فقط در زمینه آموزش طراحی سایت و برگزاری دوره‌ها توانمند باشد و عملا نتواند سایتی را طراحی کند.

پس سابقه کاری مدرس و میزان مهارت و تسلط آن دارای اهمیت هست معمولا آموزشگاه‌هایی که خود در زمینه طراحی و سئو سایت فعالیت دارند نمونه کارهای خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهند شما می‌توانید با مشاهده سابقه فعالیت آن‌ها از میزان تسلط و مهارت آن‌ها آگاهی یابید و با دید بازتری آموزشگاه را  انتخاب نمایید. 

 

3- آموزشگاه رسمیت قانونی داشته باشد

مسلما آموزشگاهی که دارای مجوزهای لازم از سازمان‌های مختلف است قابل اعتمادتر از سایر آموزشگاه‌ها است مثلا آموزشگاهی که عضو انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی است، دارای پروانه کسب و کارهای مجازی است و یا نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و معدن را دارد دارای رسمیت قانونی است و می‌توانید به آن اعتماد کنید. پس در زمان انتخاب آموزشگاه  طراحی سایت به رسمیت قانونی آن آموزشگاه توجه نمایید.

آموزشگاه طراحی سایت دارکوب از این نوع آموزشگاه‌ها است که علاوه بر داشتن مجوزهای ذکر شده، به عنوان یک شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شده و از سازمان نظام صنفی رایانه استان تهران، سازمان فنی و حرفه ای کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون آگهی و تبلیغاتی نیز دارای مجوز است.

 

4- مباحث مورد آموزش، جامع و کامل باشد

دقت کنید آموزشگاهی را انتخاب کنید که صرفا نخواد یک سری مطالب پیش پا افتاده رو به شما آموزش بده. مباحث مورد آموزش باید جوری باشند که کارآموز مهم‌ترین نکات برنامه نویسی و ساخت سایت را یاد بگیره و بتونه به تنهایی بدون هیچ مشکلی سایت یا یک اپ را طراحی کنه.

بهترین دوره طراحی سایت دوره‌ایی هست که شما جدید‌ترین مطالب را هم یاد بگیرید البته این حرفه جوری هست که نیازمنده شما همواره خودتون رو ارتقاء بدید و همیشه در حال فراگرفتن نکات جدید در حوزه آموزش طراحی سایت باشید.  

یک آموزشگاه معتبر علاوه بر تدریس در دوره های طراحی سایت باید بتواند تمام مهارت های مربوط به طراحی سایت نظیر آموزش سئو، آموزش طراحی سایت با گوشی، مهارت‌های گرافیکی، مهارت های برنامه نویسی، مهارت های انیمیشن سازی، و سایر مهارت ها را ارائه دهد و تنها محدود به دوره های طراحی سایت نباشند.

 

5- آموزش عملی؛ انجام پروژه‌های واقعی

وقتی شما درحال یادگیری طراحی سایت هستید باید هدف و یا پروژه ای برای انجام آن داشته باشید چون بدون تمرین یک پروژه واقعی آموزش شما تاثیر گذار نخواد بود. بهترین دوره طراحی سایت دوره‌ایی هست که مدرسان هم زمان با آموزش کار با یک پروژه واقعی را آغاز می‌کنند و کارآموزان هم می‌توانند آموزش را به صورت عملی طی کنند.

پس یادیگری برنامه نویسی و طراحی سایت زمانی موثر است که شما همزمان با یادیگری بتونید از اون استفاده کنید و با مسائل جدید آشنا بشید. لذا برای شروع و پیشرفت اگر شده به صورت رایگان برای شرکت های مختلف کار کارآموزی را انجام بدید.

 

6- دوره آموزش طراحی سایت همراه با ارائه مدرک معتبر باشد

ارائه مدرک معتبر یک آموزشگاه به کارآموزان خود این اطمینان را به شما می‌دهد که مطمئن باشید آموزش شما در این آموزشگاه مورد تایید سازمان‌های معتبر هست و شما خواهید توانست با ارائه مدرک زمینه اشتغال خود را در شرکت‌های مختلف فراهم کنید مثل مدرک فنی حرفه‌ایی که بعضی شرکت‌ها ارائه می‌کنند که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ایی کشور است. 

 

7- پشتیبانی از دوره طراحی سایت

آموزشگاه طراحی سایت باید از کارآموزان خود پشتیبانی کند پاسخگویه سوالات آن‌ها باشد، دسترسی به فیلم‌های آموزشی طراحی سایت را برای کارآموزان خود ایجاد کند تا هر چند بار که لازم بود بتوانند آن‌ها را مشاهده کنند، در روند یادگیری به آن‌ها کمک کند و در صورت نیاز مباحث آموزشی را تکرار نماید.

 

8- برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری

ویژگی دیگر یک دوره‌ی موفق این است که آموزشگاه شرایط و امکانات لازم را برای حضور هرچه بهتر دانش آموزان داشته باشد. یک آموزشگاه خوب فضا و محیط آموزش را متناسب با امر آموزش تدارک می‌دهد و از تجهیزات به روز و کاربردی در آن استفاده می‌کند.

همچنین امکان آموزش آنلاین را با بالاترین کیفیت برای آن دسته از دانش آموزانی که نمی‌توانند به صورت حضوری شرکت کنند را دارد. از طرفی امکان خرید دوره طراحی سایت برای آن دسته سومی که تمایلی به شرکت در کلاس‌های حضوری یا آنلاین را ندارند و می‌خواهند خود آموز باشند هم وجود داشته باشد.

همچنین آموزشگاه باید دارای دوره های تخصصی در موارد مختلف باشد. زیرا ممکن است افرادی بخشی از آموزش را دیده باشند و بخواهند تنها قسمتی دیگر از آموزش های مربوط به دوره های جامع طراحی سایت را بگذرانند.

 

9- هزینه دوره‌ طراحی سایت منطقی باشد

به نظر من بهترین دوره دوره‌ایی است که اساتید آن صرفا به فکر خالی نمودن جیب کارآموزان نیستند و به اعتبار آموزشگاه خود و اعتماد کاربران نسبت به خود هم توجه می‌کند پس قطعا منصفانه رفتار می‌کند و هزینه دوره‌های طراحی سایت را متناسب با ارزش هر دوره در نظر می‌گیرد.

هزینه دوره طراحی سایت در هر آموزشگاهی با سایر آموزشگاه‌ها متفاوته چون هر آموزشگاهی در سطح کیفیت، مدت زمان و حجم مطالب با دیگری متفاوت است پس نمیشه گفت که بروید و هزینه‌ها را باهم مقایسه کنید.

 شما باید به مواردی که در بالا ذکر شد توجه کنید تا یک شرکت قابل اعتماد را بیابید در این صورت مطمئن خواهید شد که مبلغی را که هزینه می‌کنید ارزش آن آموزش‌ها را خواهد داشت. چون وقتی یک آموزشگاهی را انتخاب می‌کنید که معتبر و با سابقه است دارای نمونه کارهای موفق است و اساتید متخصصی در زمینه طراحی سایت دارد؛ با اطمینان خاطر هزینه دوره طراحی سایت را پرداخت می‌کنید.

 

10- ارائه پکیج آموزشی کامل

آموزشگاه باید ظرفیت اینو داشته باشه که بتونه تمام مطالب مربوط به طراحی سایت را به طور کامل به کارآموز یاد بده اینطور نباشه که فرد بخواد برای آموزش سایر مطالب به آموزشگاهی دیگه مراجعه کنه.

آموزشگاه طراحی سایت دارکوب یک پکیج آموزشی کامل را برای شما در نظر گرفته؛ شما می‌توانید طی چهار مرحله دوره آموزش طراحی سایت را طی کنید و با تمام نکات و مهارت‌های لازم آشنا شوید.

 

مرحله اول: آموزش HTML, CSS, BOOTSTRAP

معمولا آموزشگاه‌های برگزارکننده دوره طراحی سایت با آموزش HTML و آموزش CSS شروع می‌کنند. اگر می‌خواهید یک برنامه نویس فرانت اند باشید باید حتما html را به صورت کامل آموزش ببینید چون پایه و اساس المان‌هایی است که در هر صفحه وجود دارد آموزش HTML پیچیدگی خاصی نداره و تنها با تمرین و پشتکار می‌توانید در مدت زمان کوتاهی آن را فرا بگیرید.

Css نیز همانند html یک زبان نشانه گذاری است که با آن می‌توانید ظاهر سایت خود را زیبا کنید آموزش CSS همانند آموزش HTML راحته و با تمرین و اراده کافی میتونید یاد بگیرید. حتما باید آموزش CSS را بگذرونید یادگیری آن لازم و ضروریه و زمان زیادی را از شما نمی‌گیره.

 

مرحله دوم: آموزش WORDPRESS

وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در بین سایر نمونه هاست. نسخه فارسی داره، رابط کاربری آسان و سریعی داره، امنیت بالایی داره، امکان طراحی هر نوع سایتی با وردپرس امکان پذیره با آموزش وردپرس می‌تونید نکات زیادی را یاد بگیرید که میتونه در بالا بردن رتبه سایتتون به شما کمک کنه.

اگر می‌خواهید به عنوان یک وردپرس کار وارد بازار کار شوید، بهتر است به سراغ دوره هایی بروید که محتوای آن‌ها تخصصی تره و به صورت حضوری شرکت کنید. با دیدن آموزش وردپرس می توانید سهم خوبی از بازار را از آن خود کنید.

بهترین دوره آموزش وردپرس دوره ای است که شما در آن بتوانید به خوبی طراحی سایت با وردپرس را یاد بگیرید توانایی کار با کدهایه CSS و HTML را به دست آورید و با ابزارهایه مورد نیاز آموزش وردپرس مثل ,HTML5 ,jquery ,JavaScript ,CSS3 ,photoshop seo آشنا شوید.

 

 

مرحله سوم: آموزش زبان برنامه نویسی PHP و MYSQL

 Phpبه منظور طراحی وب توسعه یافته یک زبان سمت سروره و کاربرد اصلی آن طراحی وب سایت های دینامیکی یا پویا است. این زبان تحت تاثیر زبان های برنامه نویسی سی ,(C)سی پلاس پلاس (C++‎)، جاوا (Java) و پرل (Perl) بوده است. البته php در حد زبان‌های کامپایلری، سخت نیست بلکه برنامه نویسی با آن بسیار ساده و آسان است.

جوملا، وردپرس ، دروپال و … از مشهورترین نرم افزارهای طراحی شده با php هستند. سایت های فراوانی در جهان براساس زبان PHP نوشته شده اند و هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده می شود. پیش از آغاز به یادگیری و معرفی زبان PHP شما باید آشنایی کافی با زبان های HTML و جاوا اسکریپت و کار با MySQL را بدانید.

 

زمینه هایی برای کسب درآمد از زبان php در ایران و جهان وجود دارد با آموزش php می‌توانید به عنوان مشاغل زیر فعالیت نمایید:

 • توسعه دهنده وب سایت
 • طراح و برنامه نویس فول استک
 • طراح ربات تلگرامی
 • برنامه نویس و توسعه دهنده وردپرس، پلاگین و افزونه

آموزش php محدود به شهر و کشور خاصی نیست در همه جایه دنیا می‌تونید به عنوان یک توسعه دهنده به درآمد بالایی برسید. در آموزشگاه دارکوب می‌توانید صفر تا صد آموزش php را بر اساس بروز ترین منابع و رفرنس‌ها طی کنید، مفاهیم را به صورت ساده بیاموزید و بر حسب آموزش پروژه محور، تمامی خطاها، مشکلات و ایرادات احتمالی را بررسی کنید.

درضمن برای تمام آموزش‌ها یک ویدیوی کامل با توضیحات جامع در دسترس کاربران قرار داده شده تا در صورت هرگونه مشکل در آموزش و یادگیری مفاهیم بتونن از طریق ویدیوها نسبت به رفع ایرادات خود اقدام کنند.

 

مرحله چهارم: آموزش سئو و بهینه سازی سایت

کاربران و موتورهای جست و جو هر دو باید از عملکرد سایت راضی باشند سئو عامل مهمی در رسیدن سایت به این موفقیت است با استفاده از آموزش سئو می‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را به کاربران بیش‌تری معرفی کنید و ارزش و اعتبار سایتتان را افزایش دهید.

از طرفی چون همه سایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی به سئو برای بالا بردن رتبه سایت خود احتیاج دارند با آموزش سئو می‌توانید رتبه سایت کسب وکارهای مختلف را ارتقا دهید و درآمد خود را نیز افزایش دهید.

مفاد آموزش سئو در آموزشگاه دارکوب:

 1. در وهله اول یاد می‌گیرید که چطور بهترین کلمات کلیدی را استخراج کنید.
 2. در مرحله دوم شما سایت را تحلیل می‌کنید و یک استراتژی درست برای بهبود سئو داخلی و تولید محتوا ارائه می‌هید.
 3. مرحله بعد پس از سئو داخلی به سراغ سئو خارجی می‌روید و صفر تا صد مباحث مربوط به لینک سازی و اهمیت گرفتن بک لینک را آموزش می‌بینید.
 4. در مرحله نهایی هم به صورت کامل کار با ابزار Google Search Console را به شما آموزش خواهند داد.

 

کلام آخر

ویژگی‌هایی هم چون تعداد دوره‌های برگزار شده آموزشگاه، تعداد شرکت کنندگان، ساعات دوره و هزینه آن‌ها نمی‌تواند معیار مناسبی برای تشخیص بهترین دوره باشه پس با توجه به نکاتی که گفته شده قبل از اینکه در دوره‌ای ثبت نام کنید ابتدا همه نکات را بسنجید و با دید باز و اطمینان خاطر دوره را انتخاب و آموزش را شروع کنید.

 

ثبت نام رایگان دانشجو مهمان