یادگیری سئو به چه صورت است؟

دنیای بهینه سازی موتور های جستجو پیچیده و همیشه در حال تغییر است. اما درک اصول سئو آسان است و یادگیری حتی مقدار کمی سئو، می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

دنیای سئو خیلی گسترده است و مطالب زیادی در مورد یادگیری سئو وجود دارد. به همین دلیل ممکن است یادگیری سئو به خصوص برای افراد مبتدی سخت باشد. اما یادگیری مهارت های سئو قطعاً کاری ممکن و قابل دستیابی است.

اگر به دنبال یادگیری سئو هستید، باید مهارت های خود را در انجام کار های خلاقانه، فنی و تحلیلی ارتقاء دهید. سئو یعنی اجرای یک وب سایت مناسب برای مردم.

سئو دارای تکنیک های زیادی می باشد، اما هدف سئو همیشه ثابت است و آن هم افزایش رتبه ی وب سایت در SERP می باشد.

برای اینکه بتوانید وب سایتی راه اندازی کنید که هم برای مردم مناسب و هم رتبه های بالاتر موتور های جستجو را کسب کند، از نظر فنی و ساختار باید کامل باشد.

از یک سو، وب سایت شما باید حاوی محتوای با کیفیت و بهینه شده و متناسب با مخاطبان شما باشد. از سوی دیگر، وب سایت شما باید آنقدر خوب باشد که بتواند از وب سایت های دیگر پیوند دریافت کند. در اینجاست که سئو مطرح می شود.

اگر در سئو تازه کار هستید، احتمالاً سؤالات زیادی برایتان پیش خواهد آمد. مثلاً اینکه:

یادگیری سئو چقدر طول می کشد؟

یادگیری سئو را از کجا شروع کنم؟

آیا برای یادگیری سئو باید یک فرد فنی باشم؟

در صورت مواجهه با مسئله ی خاصی و با توجه به مطالب مختلف در مورد سئو، به چه کسی اعتماد کنم و سؤالات خود را از چه کسی بپرسم؟

آیا برای کار در زمینه ی سئو به آموزش های رسمی نیاز دارم؟

سئو به سرعت در حال تغییر است. جان مولر از اعضای تیم گوگل می گوید، گوگل تقریباً هر روز الگوریتم های خود را بروزرسانی می کند و تکامل می دهد. همین موضوع صنعت سئو را رو به جلو هل می دهد. اگرچه اصول سئو همیشه ثابت است اما همیشه موضوعات جدیدی وجود دارد که باید یاد گرفته شود.

در این مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ این سؤالات بپردازیم. اما در ابتدا باید بدانیم سئو چیست.

یادگیری سئو به چه صورت است؟

یادگیری سئو به چه صورت است؟

سئو چیست؟

سئو یا همان بهینه سازی برای موتور های جستجو، فرآیندی برای بهبود رتبه ی یک وب سایت در نتایج موتور های جستجو می باشد. هر چه رتبه ی یک وب سایت بالاتر باشد، میزان بازدید از آن وب سایت افزایش خواهد یافت.

امروزه سئو به یک صنعت در حال رشد و یک استراتژی ضروری بازاریابی تبدیل شده است.

آیا سئو سخت است؟

موتور های جستجو از قبیل گوگل، بینگ و …. بر اساس الگوریتم های مختلفی، وب سایت ها را رتبه بندی و فهرست بندی می کنند.

اما آیا می توان این الگوریتم ها را شناسایی کرد؟ در پاسخ باید بگوییم بله اما نه به طور کامل!

گوگل از بیش از 250 فاکتور رتبه بندی استفاده می کند. اگرچه خیلی از آنها مانند محتوای با کیفیت، بک لینک ها، سئوی فنی و … را ما می دانیم، اما خیلی دیگر را هم نمی دانیم.

خوشبختانه برای پیاده سازی استراتژی های سئو و کسب رتبه های بالاتر موتور های جستجو لازم به دانستن تمام فاکتور های رتبه بندی الگوریتم های موتور های جستجو نیست. دانستن موارد مهمتر سئو برای قرار گرفتن در رتبه های بالای SERP کفایت می کند.

 راه های یادگیری سئو

برای یادگیری سئو راه های زیادی پیش رو دارید. به طور مثال با خواندن مقالات منتشر شده در اینترنت می توانید نیاز خود به دانشگاه را مرتفع کنید. خیلی از سئوکار های حرفه ای به صورت خودخوان و اغلب با استفاده از منابع رایگان اقدام به یادگیری سئو کرده اند.

یکی دیگر از روش های یادگیری، شرکت در دوره های آنلاین و یا حضوری می باشد. از آنجا که سئو دائماً در حال تغییر است، با شرکت در دوره های آموزشی می توانید مهمترین و بروزترین آموزش های سئو را دریافت کنید.

با حضور در کلاس های آنلاین و یا حضوری می توانید خود را از سردرگمی میان انبوهی از مقالات نجات دهید.

شرکت در کلاس های آموزشی آنلاین یا حضوری سئو باعث صرفه جویی در زمان شما می شود. زیرا دیگر لازم نیست از یک منبع به منبعی دیگر برای یافتن پاسخی برای سؤالات خود بروید. همچنین پیوستگی مطالب تمرکز شما را برای یادگیری افزایش خواهد داد.

آموزشگاه دارکوب با بهره گیری از اساتید مجرب و بهترین متد های آموزشی ارائه دهنده ی بروزترین و آخرین مطالب آموزشی سئو می باشد.

برای اینکه بتوانید سئو را خوب یاد بگیرید و به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید باید زمان زیادی را صرف مطالعه و یادگیری کنید.

چرا یادگیری سئو مهم است؟

با یادگیری سئو و پیاده سازی آن در وب سایت خود می توانید رتبه ی وب سایت خود را ارتقاء دهید و رتبه های بالاتر موتور های جستجو را کسب کنید. کسب رتبه های بالای SERP به معنای افزایش ترافیک وب سایت و نهایتاً افزایش درآمد می باشد.

سئو از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در ادامه ی مقاله می خواهیم به برخی از مفاهیم اولیه ی سئو بپردازیم.

برخی مفاهیم اولیه ی سئو

سئو خارج از صفحه

منظور از سئوی خارج از صفحه کلیه ی کار هایی است که شما می توانید برای بهبود سئوی وب سایت خود از طریق گرفتن بک لینک از دیگر وب سایت ها انجام دهید. راه های زیادی برای این کار وجود دارد مانند وبلاگ نویسی مهمان، ارسال ایمیل، فعالیت بر روی رسانه های اجتماعی و …

سئو داخل صفحه

منظور از سئو داخل صفحه بهینه سازی وب سایت برای کسب رتبه های بالاتر موتور های جستجو و تأثیر بر جستجوی ارگانیک می باشد. برخی از کار های فنی که برای سئوی داخل صفحه انجام دهید عبارتند از: کار بر روی برچسب های متا، عناوین، ساختار URL، بهینه سازی تصاویر و محتوا و …

سئو کلاه سیاه

منظور از سئوی کلاه سیاه ارتقاء رتبه ی وب سایت از طریق انجام فعالیت هایی غیر قانونی می باشد. اگرچه با اقدامات سئوی کلاه سیاه ممکن است خیلی زود رتبه های بالاتر SERP را به دست آورید، اما ممکن است مورد جریمه ی موتور های جستجوگر نیز قرار بگیرد.

سئو کلاه سفید

سئوی کلاه سفید کاملاً قانونی است و با بهینه سازی محتوا می توانید رتبه ی وب سایت خود را ارتقاء دهید.

چگونگی کارکرد موتور های جستجو

کلیت کار موتور های جستجو عبارتند از: خزیدن، فهرست بندی و اعلام نتایج

با خزیدن، موتور های جستجو محتوای وب سایت ها را اسکن و بررسی می کنند و بعد از آن وب سایت ها را فهرست بندی می کنند. فهرست بندی مانند ایجاد یک کتابخانه ی بزرگ از وب سایت ها از سراسر جهان است. در مرحله ی آخر هنگامی که کاربر موضوعی را مورد جستجو قرار می دهد، موتور جستجو از میان هزاران وب سایت فهرست بندی شده مرتبط ترین آنها را به کاربر اعلام می کند.

نتیجه

اگر به دنبال یادگیری سئو هستید، اول از همه مشخص کنید تا چه حد می خواهید سئو را فرابگیرید. شاید برای کسب دانش عمومی سئو مطالعه ی مقالات موجود در بستر اینترنت کافی باشد. اما برای حرفه ای شدن در سئو بایستی با یک سئوکار حرفه ای در ارتباط باشید. با شرکت در دوره های آموزشی سئو علاوه بر اینکه می توانید با متخصصین سئو در ارتباط باشید، می توانید در زمان و هزینه های خود برای یادگیری سئو نیز صرفه جویی کنید.

برای یادگیری سئو لازم نیست حتماً یک فرد فنی باشید، همچنین نیاز به مدارک رسمی دانشگاهی ندارید. بسته به اینکه چقدر می خواهید حرفه ای شوید، یادگیری سئو می تواند کوتاه و یا طولانی مدت باشد.

اگر فردی مبتدی هستید، بهترین روش یادگیری شرکت در دوره های آموزشی می باشد.

با شرکت در دوره های آموزشی سئو به صورت آنلاین و یا حضوری آموزشگاه دارکوب، می توانید خیلی آسان و سریع مطالب آموزشی را دریافت کنید.

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می ‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است