آموزش راه اندازی سایت با وردپرس

آدرس کوتاه این صفحه : http://darkoobedu.ir/?p=1356

آموزش طراحی وب سایت از آن دسته مواردی است که خواهان و طرفداران زیادی دارد. خیلی ها برای شغل خود و خیلی ها به دلایل شخصی به دنبال آموزش طراحی هستند.

انتخاب آموزش طراحی وب، یک انتخاب عالی و هیجان انگیز است، چرا که آموزش طراحی سایت می تواند راهی برای ورود به دنیای مجازی و تضمین شغلی باشد.

شما با آموزش طراحی سایت قادر خواهید مهارت های لازم را برای تبدیل شدن به یک طراح وب حرفه ای را کسب کنید.

آموزش طراحی سایت هم جنبه های فنی دارد و هم خلاقیت و زیبایی شناسی. برای اینکه قادر باشید وب سایت های کاربردی ایجاد کنید، باید با جنبه های فنی طراحی سایت به اندازه کافی آشنایی داشته باشید و برای اینکه بتوانید تجربه ی کاربری خوبی برای کاربران ایجاد کنید، باید خلاقیت و زیبایی شناسی داشته باشید.

برای آموزش طراحی سایت حتماً نباید تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بگذرانید. با شرکت در دوره های آموزشی طراحی سایت دارکوب که هم به صورت مجازی برگزار می شود و هم به صورت حضوری، می توانید شروع به یادگیری کنید.

آموزش طراحی سایت بخش ها و جنبه های مختلفی دارد. اما مهارت های اولیه و بنیادی هر طراحی وب سایتی، آموزش HTML و CSS می باشد.

برخی دیگر از جنبه های آموزش طراحی سایت عبارتند از: آموزش وردپرس، آموزش زبان برنامه نویسی PHP، آموزش جاوااسکریپت، آموزش bootsrap، آموزش ASP.Net، دوره های سئو و  …

برای اینکه به یک طراح وب تبدیل شوید، دو ایده وجود دارد. آموزش برنامه نویسی و آموزش یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس.

طراحی وب چیست؟

در حقیقت طراحی وب ترکیب علم و هنر است. طراحان وب با ترکیب دانشی که از طراحی سایت دارند و خلاقیت ها و نوآوری های خود، می توانند وب سایت هایی زیبا با عملکردی عالی ارائه دهند.

شاید طراحی وب سایت در نظر خیلی ها ساده باشد، اما طراحی سایت جنبه های زیادی برای یادگیری دارد. طرح های مختلف، جنبه های مختلفی از طراحی سایت را تقاضا می کنند. به عنوان مثال یک وب سایتی که برای خدمات آژانس های هواپیمایی ایجاد می شود خیلی متفاوت از وبلاگی است که برای انتشار قصه های کودکان راه اندازی می شود.

یک طراح وب، کلیه ی عناصر وب سایت را یا می سازد یا طراحی می کند. طراحان وب سایت با استفاده از المان های بصری مانند تصاویر، ویدئو ها، انتخاب قونت و سایز قلم نوشته و … اقدام به طراحی سایت می کنند.

اگر در ابتدای راه آموزش طراحی هستید و دلتان می خواهد به یک طراح وب حرفه ای شوید، پرسیدن برخی سؤالات از خود هنگام طراحی می تواند خیلی کمک کننده باشد. از خودتان بپرسید:

  • این وب سایت را برای چه کسی طراحی می کنم؟
  • هدف از طراحی این وب سایت، جذب چه قشری از جامعه می باشد؟
  • در وب سایتی که می خواهم راه اندازی کنم، چه نوع اطلاعاتی قرار است قرار دهم؟
  • وب سایتی که طراحی می کنم، چگونه به مشتری من کمک می کند تا به اهداف تجاری خودش برسد؟

و خیلی سؤالات دیگر.

طراحان وب حرفه ای پاسخ این سؤالات را می دانند و به خوبی می دانند که چگونه می توانند از پاسخ این سؤالات برای ایجاد یک وب سایت عالی و حرفه ای استفاده کنند.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس

چرا باید HTML و CSS یاد بگیرم؟

هر مقوله ای که شما در یک وب سایت مشاهده می کنید، حاصل ترکیب کد های html و css می باشد. با ترکیب این دو زبان برنامه نویسی شما قادر خواهید آیتم های یک صفحه ی وب را ایجاد کنید. در حقیقت اینها مهارت های اولیه ی طراحی سایت هستند که از طریق آنها می توانید ساختار یک وب سایت را درک و طراحی و ویراش کنید.

برخی از جنبه های آموزش طراحی سایت

برای حرفه ای شدن در طراحی وب باید در جنبه های فنی طراحی سایت آموزش های لازم را کسب کنید. اگرچه می توانید برای این آموزش ها راه دانشگاه را انتخاب کنید، اما جالب است بدانید خیلی از طراحان وب حرفه ای به صورت خودخوان و با شرکت در دوره های آموزشگاهی به سطح بسیار عالی از طراحی وب سایت و کسب درآمد از این طراحی سایت رسیده اند. برخی از جنبه های طراحی سایت و دوره های خصوصی طراحی وب عبارتند از:

آموزش یک نرم افزار گرافیکی

یکی از آموزش های طراحی سایت، آموزش برنامه های گرافیکی می باشد. طراحان وب برای اینکه کار طراحی سایت خود را سریعتر جلو ببرند، از نرم افزار های گرافیک مانند فتوشاپ استفاده می کنند.

آموزش زبان های برنامه نویسی

برخی از زبان های طراحی سایت عبارتند از HTML و CSS، PHP، جاوااسکریپت، JQuery و …

آموزش زبان های برنامه نویسی برای افرادی که مستقل کار می کنند، بسیار مهم و حیاتی است. اگرچه این آموزش ها برای تمام افرادی که می خواهند یک طراح وب حرفه ای شوند مهم است، اما افرادی که در یک تیم حضور دارند که متشکل از افراد مختلف با مهارت های مختلف است، شاید این ضرورت را کمتر حس کنند.

آموزش سئو

سئو یا همان بهینه سازی موتور های جستجو، فرآیند بهینه کردن وب سایت ها برای بهتر دیده شدن توسط کاربران و موتور های جستجو می باشد.

سئو، پیچیده و حاوی بخش های زیادی می باشد. آموزش سئو و پیاده سازی آن در طراحی ها می تواند تضمینی برای کسب رتبه های بالاتر SERP باشد.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس

یکی دیگر از جنبه های آموزش سایت، آموزش وردپرس می باشد. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز و رایگان است. با وردپرس می توان هر نوع وب سایتی از یک وبلاگ ساده گرفته تا وب سایت های پیچیده تجارت الکترونیک را ایجاد کرد. آموزش وردپرس طرفداران زیادی دارد و جالب است بدانید طبق آمار و مطالعات، بیش از 35% از کل وب سایت های دنیا با وردپرس راه اندازی شده اند.

سیستم های مدیریت محتوای زیادی برای طراحی سایت وجود دارد، اما محبوبترین آنها وردپرس می باشد.

وردپرس حاوی قالب ها و ابزارک های زیادی است که دست طراحان را برای طراحی هر نوع وب سایتی باز می گذارد.

آموزش وردپرس برای افراد مبتدی و یا افرادی که به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اند و به اندازه ی کافی بودجه ندارند، یک انتخاب بسیار عالی است. زیرا وردپرس هم ساده است و هم رایگان.

برای کار با وردپرس نیاز به آموزش زبان های برنامه نویسی ندارید.

با وردپرس می توانید هر نوع محتوایی را به سرعت و خیلی ساده و با صرفه جویی زیادی در زمان، در وب سایت خود بارگذاری کنید.

وردپرس را می توانید در یک مدت زمان کوتاه یاد بگیرید و اقدام به ایجاد وب سایت های قدرتمند کنید.

با آموزش وردپرس هم می توانید وب سایت های داینامیک و هم استاتیک ایجاد کنید.

وردپرس قابلیت های زیادی دارد که آن را از سایر سیستم های مدیریت محتوا متمایز می کند. خیلی از وب سایت های بزرگ دنیا مانند فیسبوک در بستر وردپرس ایجاد شده اند.

منبع باز بودن آن، این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند هر قطعه کدی که می خواهند را از آن بیابند و یا به آن اضافه کنند.

آموزش PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و با آن می توانید وب سایت های داینامیک ایجاد کنید. با آموزش PHP می توانید مهارت های لازم برای طراحی وب حرفه را یاد بگیرید.

آموزش جاوااسکریپت

جاوااسکریپت یک زبان برنامه نویسی تفسیری سمت کاربر می باشد. برای حرفه ای شدن آموزش جاوااسکریپت نیز الزامی است.

تاکتیک هایی برای یادگیری بهتر

زیاد مطالعه کنید و سعی کنید اطلاعات خود را بروز نگه دارید.

برای اینکه بتوانید عمیق تر یاد بگیرید، شروع به ساخت وب سایت کنید.

مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید تا بتوانید نظرات کاربران را بهتر متوجه شوید.

ملحق شدن به یک تیم طراحی سایت می تواند راه حل های خوبی پیش روی شما بگذارد.

نتیجه

یکی از کاربردی ترین آموزش های طراحی سایت، آموزش وردپرس است. قالب ها و ابزار های بی شمار موجود در وردپرس امکان طراحی هر نوع وب سایتی را به شما می دهد.

آموزش وردپرس ساده است و نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی ندارد.

اگر به دنبال بهترین آموزش های طراحی سایت هستید، به آموزشگاه دارکوب مراجعه کنید. آموزشگاه طراحی سایت دارکوب برگزار کننده ی دوره های آموزشی آنلاین و حضوری مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا می باشد.