آشنایی با زبان نشانه گذاری HTML

HTML زبان توصف کننده ساختار صفحات وب می باشد.
از HTML برای تدوین و طراحی صفحات وب سایت استفاده می شود.


دستورالعمل این زبان ، Tag نام دارد که محتوای یک صفحه وب با آن ها نشانه گذاری شده و بدین ترتیب نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگر های وب توصیف می شوند .

هر یک از کدهای HTML معنا و مفهوم خاصی دارد و تاثیر مشخصی بر محتوا میگذارند، مثلا کدهایی که برای تغییر شکل ظاهری متن ، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا بر قراری پیوند یک کلمه به صفحه دیگر در HTML تعریف می شوند.
معمولا فایل های HTML با پسوند های htm و یا html می باشد و محتویات ان معمولا از کدهای HTML تشکیل می شود .
مرورگر های وب که قادر به درک و تفسیر کدهای HTML هستند را از داخل سند HTML خوانده و محتوای ان را نمایان سازی میکنند .

کاربرد اصلی HTML چیست ؟

HTML ابزاری است که با استفاده از کدهایی به نام تگ ها ، اقدام به ساخت قالب کلی صفحات وب میکند . به این معنا که شما با استفاده از HTML میتوانید اسکلت اصلی وب سایت خود را طراحی کنید .

اگر کمی با طراحی وب اشنایی داشته باشید ، حتما میدانید که طراحی وب 2 مرحله اصلی دارد :

تعریف تگ (tag) چیست ؟

به عناصر تشکیل دهنده یک سند HTML تگ گفته می شود، html با استفاده از تگ ها قدرت گرفته است . در واقع هرکاری که HTML انجام میدهد ، از طریق تگ ها انجام میشوند .

تگ ها در html می توانند لینک ها ، لیست ها و پاراگراف ها ، جداول ، عکس و … را بسازد و شما میتوانید با استقاده از تگ ها به وب سایت خود استایل مورد نظر را بدهید .

 

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می ‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است